Skocz do zawartości

Nie widać poprawnie dysku w "Zarządzaniu dyskami"


Marcinw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum, to mój pierwszy post, witam wszystkich.

 

Opis mojego problemu:

 

Windows 7 Ultimate x64 świeżo po instalacji. W komputerze 5 dysków twardych Samsung F2EG 500GB, podpiętych do płyty Asus P6t WS Professional. Przed reinstalacją systemu cztery z nich pracowały jako RAID 10, ale z powodu problemów z taką konfiguracją i ostatecznie jej awarią zrezygnowałem z ustawienia RAID przy nowej instalacji Windows.

 

Dyski podpinane do komputera pojedynczo, formatowane, przypisywane litery. Po niedługim czasie od instalacji zauważyłem, że samoistnie zamieniają się litery dysków: F: i G:. Po sprawdzeniu "Zarządzania komputerem" okazało się, że jeden z dysków nie ma tam przypisanej litery. W tym samym czasie, wszystkie dyski występują w "Moim komputerze", choć akurat w tej chwili znów zamienione literami. Po restarcie systemu litery dysków układają się poprawnie, ale nadal jeden z nich jest "pusty" w widoku "Zarządzania komputerem".

 

Załączam zrzuty ekranu obrazujące problem.

 

Wyszukałem podobny temat w dziale poświęconym malware, ale po przeskanowaniu programem TDSSkiller nie znaleziono żadnych infekcji.

 

Proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam, Marcin

 

post-1948-0-23957100-1303160480_thumb.jpg

post-1948-0-26533800-1303160466_thumb.jpg

post-1948-0-28879800-1303160453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Windows 7 Ultimate x64 świeżo po instalacji. W komputerze 5 dysków twardych Samsung F2EG 500GB, podpiętych do płyty Asus P6t WS Professional. Przed reinstalacją systemu cztery z nich pracowały jako RAID 10, ale z powodu problemów z taką konfiguracją i ostatecznie jej awarią zrezygnowałem z ustawienia RAID przy nowej instalacji Windows.

 

Dyski podpinane do komputera pojedynczo, formatowane, przypisywane litery.

 

Jeśli dyski pracowały jako RAID to przed instalacją systemu powinno się zerować MBR dysków a nie tylko formatować czy wymazywać partycje bo wtedy rzeczywiście mogą się dziać dziwne rzeczy.

Skoro ten dysk odmawia przypisania mu litery to wyzeruj mu MBR http://www.diydatarecovery.nl/mbrtool.htm Niewykluczone że będzie trzeba to zrobić z pozostałymi dyskami i postawieniem systemu na nowo.Mozna by spróbować z poziomu WinRE komendy bootrec /fixmbr ale wątpię aby to pomogło.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za informację, nie wiedziałem o tym. Pytanie, czy wyzerowanie MBR wiąże się z utratą danych na dysku? Czy zamiast instalować Windowsa na nowo można zrobić obraz za pomocą Ghosta albo podobnego programu, a po zrobieniu porządku z dyskami wczytać system z obrazu?

 

 

.Mozna by spróbować z poziomu WinRE komendy bootrec /fixmbr ale wątpię aby to pomogło.

 

Z poziomu WinRE = Windows recovery console? Bo z wiersza poleceń w tym momencie nie wchodzi.

 

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za informację, nie wiedziałem o tym. Pytanie, czy wyzerowanie MBR wiąże się z utratą danych na dysku?

Oczywiście zarówno danych jak i partycji.Będzie trzeba je na nowo założyć

 

 

Czy zamiast instalować Windowsa na nowo można zrobić obraz za pomocą Ghosta albo podobnego programu, a po zrobieniu porządku z dyskami wczytać system z obrazu?

Nie wiem jaki będzie skutek.Nie ma pewności czy nie zostaną odziedziczone jakieś błędy po starym systemie.Generalnie uważam nie jest dobrze robić obraz systemu gdy coś jest nie tak.

 

 

Z poziomu WinRE = Windows recovery console?

 

Tak z Windows Recovery Environment>>wiersz poleceń KLIK - tylko na tym poziomie komenda ta działa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...