Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją Windows oraz Microsoft Security Essentials


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

tak jak napisałem w tytule tematu mam problem z uaktualnieniami Windowsa i Microsoft Security Essentials. Stało to się po tym jak chciałem coś wydrukować z pendriva. Po podłączeniu pendriva wykryło mi takie zdarzenia:

post-1944-0-23805300-1303127879_thumb.jpg

 

W załączniku dodaje również pliki OTL oraz Extras.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam, Kviki

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
problem z uaktualnieniami Windowsa i Microsoft Security Essentials.

 

Na czym polega ten problem, jaki błąd się zgłasza?

 

 

Układ przesadzony, tu działają dwa antywirusy równoległe (co jest niedopuszczalne): McAfee VirusScan Enterprise i Microsoft Security Essentials. To może powodować konflikty i błędy systemu. Proszę rozpocząć od pozbycia się jednego z nich, sugeruję wyrzucić starszy McAfee. W razie kłopotów z deinstalacją zastosuj McAfee Consumer Product Removal Tool. Po przeprowadzeniu deinstalacji podaj nowy zestaw logów z OTL + GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, ze nie moge zaktualizowac systemu. Windows cały czas pobiera aktualizacje i zatrzymuje sie w pewnym momencie pobierania. Dalej nic sie nie dzieje. Dodatkowo kiedy wyłączam komputer Windows chce zainstalowac aktualizacje ale wlacza sie tylko ekran przygotowywania do instalacji i nic sie dalej nie dzieje. Po długim czasie komputer sie resetuje i od nowa pobiera jakies aktualizacje.

Usunałem antywirusa Microsoftu ponieważ McAfee musi zostac na komputerze. Wymogi firmowe.

 

 

P.S Dodatkowo przywróciłem system do punktu w którym wszystko działało poprawnie.

Do tego raport problemów z Windows pokazał następujacy bład.

 

Instalator modułów systemu Windows

Problem: CbsPackageServicingFailure2

Pliki pomagające opisać problem:

CbsPersist_20110228224138.cab

CbsPersist_20110303174316.cab

CbsPersist_20110313181241.cab

CBS.log

Sessions.xml

poqexec.log

setupapi.dev.log

Wyświetl tymczasową kopię tych plików

Ostrzeżenie: Jeśli problem został spowodowany przez wirusa lub inne zagrożenie zabezpieczeń, otwarcie kopii tych plików może zakłócić działanie komputera.

 

Pliki w logach.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Po deinstalacji Microsoft Security Essentials pozostała ta usługa:

 

DRV - File not found [Kernel | System | Running] --  -- (MpKsl7b1e210a)

W programie Autoruns w karcie Drivers usuń ją.

 

 

Usunałem antywirusa Microsoftu ponieważ McAfee musi zostac na komputerze. Wymogi firmowe.

 

Rozumiem, że firmowe oprogramowanie rządzi się swoimi prawami, choć uzyskany stan końcowy jest sprzeczny z moim zamysłem i nie pozwala zweryfikować czy McAfee jest przeszkodą. Kontekst porównawczy obu antywirusów jest na niekorzyść McAfee (program bardziej rozbudowany, więcej usług instaluje, starszy). Wystarczy spojrzeć w log z GMER ile hooków ten program tworzy. Ponadto widać w OTL po nowo utworzonych plikach, że program albo był nie tak dawno instalowany albo aktualizował pliki...

 

 

Windows cały czas pobiera aktualizacje i zatrzymuje sie w pewnym momencie pobierania. Dalej nic sie nie dzieje. Dodatkowo kiedy wyłączam komputer Windows chce zainstalowac aktualizacje ale wlacza sie tylko ekran przygotowywania do instalacji i nic sie dalej nie dzieje. Po długim czasie komputer sie resetuje i od nowa pobiera jakies aktualizacje.

 

Podtrzymuję, udział McAfee nie jest wykluczony (przy problemach aktualizacji podstawowy krok to całkowita eliminacja oprogramowania tego typu). Skoro nie może być ruszony, wstępnie rozpocznij od najprostszego kroku, czyli resetu komponentów Windows Update i przeczyszczenia folderów SoftwareDistribution / CatRoot. Do wykonania ustęp "Ręczne wykonanie metody 2": KLIK.

 

An unknown product  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

Ten system nie ma SP1. Spróbuj instalować z ominięciem Windows Update, pobierając pełne instalatory na dysk: Windows 7 Service Pack 1 + Internet Explorer 9

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem tylko ten wpis w rejestrze. Reszta nijak nie pasuje.

 

igfx Intel Graphics Kernel Mode Driver Intel Corporation c:\windows\system32\drivers\igdkmd32.sys

 

Wydaje mi się, że to jednak nie będzie ten wpis.

 

Przeczyściłem foldery o których mówiłeś i na chwilę obecną aktualizacje się zainstalowały poprawnie. Jestem w trakcie sciągania SP 1. Wygląda to wszystko już trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Znalazłem tylko ten wpis w rejestrze. Reszta nijak nie pasuje.

 

igfx Intel Graphics Kernel Mode Driver Intel Corporation c:\windows\system32\drivers\igdkmd32.sys

 

Nie, to nie jest ta usługa. Punktujesz igfx, a ja podałam MpKsl7b1e210a. Zakładając, że między OTL a Autoruns nie nastąpiła jakaś samoistna zmiana polegająca na likwidacji tej usługi, skasuj ją przez linię komend:

 

Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wpisz te dwie komendy:

 

sc stop MpKsl7b1e210a

sc delete MpKsl7b1e210a

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zwraca mi informacje, ze ta usługa nie jest istnieje jako zainstalowana. Może po restarcie komputera została odinstalowana samoczynnie.

 

Wygląda to następująco. Zrobiłem wszystko to co napisaliście i na chwilę obecną Windows Update pokazuje mi, że nie ma już nowych aktualizacji do zainstalowania. Podaje logi i proszę o weryfikacje. Czy mam jeszcze coś poprawić ?? Wydaje mi się, że teraz wszystko jest dobrze.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Zwraca mi informacje, ze ta usługa nie jest istnieje jako zainstalowana. Może po restarcie komputera została odinstalowana samoczynnie.

 

Na to wygląda, że usługa została zlikwidowana automatycznie. Nie widzę jej już w raportach.

 

 

1. Jeszcze popatrz w Autoruns w karcie Logon czy widać tam do usuwania dwa puste wpisy (bez żadnej nazwy), które w OTL widać w następujący sposób:

 

O4 - HKLM..\Run: []  File not found

O4 - HKU\S-1-5-21-963082666-3142817630-3894689995-60036..\Run: [] File not found

2. Można także przeczyścić miejsce na dysku:

 

  • Lokalizacje tymczasowe przez TFC - Temp Cleaner
  • Opróżnianie folderów Przywracania systemu: KLIK
  • Czyszczenie kopii zapasowych SP1 (po przeprowadzeniu tego procesu deinstalacja SP stanie się niemożliwa): KLIK.

3. Propozycja wymiany Gadu-Gadu 10 na lżejszy bezreklamowy program z dobrą obsługą GG10: Darmowe komunikatory. Sugeruję popatrzyć na opis WTW lub Mirandy.

 

Logów nie musisz już przedstawiać. Temat jest rozwiązany.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
20.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...