Skocz do zawartości

Jak utworzyć WindowsXPLiveUSB


piasec1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bardzo Serdecznie Wszystkich forumowiczów:)

 

Nie wiem czy w odpowiednim dziale jeśli nie to Przepraszam i proszę o przeniesienie.

Otóż potrzebuje w laptopie sformatować dysk "c:" Systemowy, z poziomu systemu nie można tego zrobić, wiec postanowiłem użyć Windows Xp live cd ale okazało się ze napęd CD uszkodzony nie czyta żadnej płyty.

Została opcja stworzenia Win Xp live Usb. pobrałem z internetu Windows XP Live USB Edition i robię wszystko według tej instrukcji i jakoś nie "bootuje" usb przy starcie laptopa. laptop posiada funkcje bootowania Usb.

 

 

1. Rozpakowujemy pliki do jednego katalogu na dysku twardym.

2. Przy pomocy programu HPUSBFW.exe zmieniamy etykietę naszego pendrive (na dowolną)

oraz formatujemy system plików jako FAT.

3. Ostatnim krokiem jest skopiowanie całej zawartości katalogu bezpośrednio na pamięć przenośną.

4. Uruchamiamy komputer ponownie i bootujemy system z pendrive.*

 

Pendrive sformatowalem za pomocą HPUSBFW według zaleceń w punkcie 2.

Rozpakowałem plik pobrany z internetu powstał c:\WindowsLiveUsbEdition\WindowsLiveUsbEdition\kilka plików, i nie wiem czy kopiować katalog WindowsLive... na pena czy tylko jego zawartość znaczy te kilka plików które zawiera?

 

A może istnieje jakiś inny sposób na sformatowanie partycji systemowej.

 

Z góry Dziękuje za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A ja Ci proponuje przygotowanie bootowalnego pendrajwa za pomocą aplikacji XBOOT. Aplikacja służy do nagrania bootowalnych obrazów płyt CD na USB. Czyli potrzebny jest obraz ISO Windows Xp live cd np. BartPE Win XP. Wybierasz menu File, wskazujesz obraz i go dodajesz. Po dodaniu obrazu tworzysz bootowalny dysk USB wybierając Create USB. Oczywiście możesz dodać kilka różnych obrazów, tworząc multibootowalny klucz USB z kilkoma potrzebnymi narzędziami. Jednak program wymaga .NET Framework w wersji 4.0.

 

Alternatywnie możesz użyć SARDU. Też potrzebny jest tu obraz ISO Windows Xp live cd, który kopiujesz do folderu ISO i zmieniasz nazwę na pebuilder.iso. Uruchamiasz aplikację, która powinna wykryć obraz i zaznaczyć do skopiowania.

 

Sam tak robię i to z sukcesem. A co do "Windows XP Live USB Edition" to kopiujesz zawartość folderu, czyli te pliki umieszczasz bezpośrednio w głównym katalogu na pendrajwie. Ale też to testowałem i również pendrajw mi nie bootował.

 

xboot.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Wszystkim za odpowiedz.

Wiec tak użyłem punktu 1 z postu pierwszego, pobrałem Ubuntu 10.10 z internetu i zrobiłem usb live wszystko pieknie chodzi "bootuje" się tylko pojawił się nowy problem otóż na tym laptopie na którym chce sformatować dysk systemowy przy próbie wejścia na któryś z dysków pojawia sie informacja ze nie może "nie mozna zmontować dysku". Usb zostało prawidłowo przygotowane bo na drugim laptopie nie ma problemu z wejściem na dyski.

 

Oki, udało się sformatować to co chciałem. Jeszcze raz Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Edytowane przez DawidS28
Ok, temat zamykam jako rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...