Skocz do zawartości

Uosu z http://uosu.net.pl/


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
moj nod32 nic nie wykrył omg !!

jak to teraz usunąć?

 

Jeśli UOSU to było jedyne co uruchamiałeś (a skanery w tym widzą zagrożenie + uruchomił się i pozornie nie działał), to faktycznie to wprowadziło trojana w system:

 

O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\mservice32_t.exe ()

O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\mservice32_t.exe.old ()

O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\new_mservice32_t.exe ()

Wnioski: o UOSO to można zapomnieć. Prawdopodobnie na stronie został podmieniony download. Tak może być, jeśli strona programu jest porzucona, nikt się nią nie zajmował i jej nie zabezpieczył. A widzę, że ten UOSO to sfatygowany zrzuter. Nawiasem: UOSU to nie wygląda mi na jakiś przewspaniały zrzuter ekranu, jest cała masa innych aplikacji. Określ co potrzebujesz z funkcji, to podam jakieś darmowe propozycje.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\mservice32_t.exe ()
O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\mservice32_t.exe.old ()
O4 - Startup: C:\Users\Misza\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\new_mservice32_t.exe ()
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij przez Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Podajesz do oceny: log otrzymany z usuwania w punkcie 1 oraz nowe logi z OTL opcji Skanuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Znowu się pośpieszyłem log wykazuje ze nie usuną bo ja ręcznie wcześniej usunełem bo szukałem w msconfig tego.

 

Skoro coś sam manipulowałeś, to zakoduj sobie, że skryptu się nigdy nie przepuszcza, tylko należy przedstawić zmianę sytuacji. Wnioskując po zwrocie ze skryptu (i braku plików w logu) wygląda na to, że skasowałeś te pliki z dysku (a nie tylko je "odznaczyłeś" w msconfig). Na wszelki wypadek pokaż mi jeszcze jak wygląda msconfig w obszarze wpisów zdeaktywowanych. W OTL wszystkie opcje przestaw na Brak i Żadne, zaś w polu Własne opcje skanowania / skrypt wpisz słowo msconfig i klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt). Przedstaw wyniki.

 

 

Co do programika podobnego do tego to mi beż różnicy najlepiej taki najprostszy nie kolidujący z niczym

 

Może takie darmowe podpasują:

 

Jeśli ma być większy prymityw niż to co przedstawiam, to wyszukam jakieś maksymalnie uproszczone.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wpisy trojana należy wyrzucić całkowicie z systemu:

 

MsConfig:64bit - StartUpFolder: C:^Users^Misza^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^mservice32_t.exe -  - File not found

MsConfig:64bit - StartUpFolder: C:^Users^Misza^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^mservice32_t.exe.old - - File not found

MsConfig:64bit - StartUpFolder: C:^Users^Misza^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^new_mservice32_t.exe - - File not found

Start > w polu szukania wpisz regedit > w kluczach:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupfolder

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg

 

... skasuj wpisy trojana i wszystkie pochodzące od aplikacji, które już nie grzeją miejsca na dysku.

 

 

programik to sobie pobrałem MWSnap 3 jest darmowy i polak zrobił

 

Znam i celowo nie podsuwam. Aplikacja nie aktualizowana od roku 2002 (dane na: stronie domowej) i ma to konsekwencje. Nie zdziwię się, jeśli aplikacja zacznie wyrzucać błędy zgodności na Windows 7. stinx dobieraj programy z większą intuicją. Skoro masz taki nowoczesny system, to wypada byś trzymał tę linię z programami i nie pchał w to rzeczy zdezelowanych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...