Skocz do zawartości

Po starcie systemu włącza się Chrome z zablokowaną stroną


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lekki problem z systemem, po włączeniu odpala się przeglądarka Chrome oraz jakaś strona zablokowana przez AdBlocka. Patrzyłem w AUTORUNS oraz w menagerze i nic nie ma że ma się Chrome uruchamiać. Nie mogę tego zlokalizować...

 

 

Zauważyłem że jeszcze odpala się wiersz poleceń CMD, po tym dopiero przeglądarka z zablokowaną stroną.

 

 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są resztki po ruskiej infekcji, i to one powodują opisany przez Ciebie problem.

.

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-21-3066628177-3940417141-1085069035-1001\...\Run: [LukeMike] => cmd.exe /c start www.exinariuminix.info (Brak pliku)
Task: {915F7776-FC8B-4C96-9EA6-FB959662788C} - System32\Tasks\LukeMike => C:\Windows\system32\cmd.exe [289792 2023-10-11] (Microsoft Windows -> Microsoft Corporation) -> /c REG ADD HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /f /v LukeMike /t REG_SZ /d "cmd.exe /c start www.exinariuminix.info" <==== UWAGA
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\AutorunsDisabled => "AlternateShell"="cmd.exe cmd.exe"
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Napisz, czy problem znikł?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...