Skocz do zawartości

Zamulanie systemu po otwarciu emaila - Prośba o sprawdzenie logów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam problem. Otworzyłem niechcący emaila z załącznikiem DOC i komputer zaczął zamulać dość poważnie. Ma oprogramowanie antywirusowe ale ono nic nie znajduje. Przeszukałem usługi, autostart, instalacje i nic nie znalazłem. Walczę z tym parę godzin. Ktoś zerknął by mi na logi czy jest coś czego ja nie widzę. Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

FRST.txt Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nic podejrzanego.

Czy przypadkiem problem nie pojawił się wraz z zainstalowaniem McAfee?

 

Kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate: Ograniczenia <==== UWAGA
S1 WinSetupMon; system32\DRIVERS\WinSetupMon.sys [X]
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką pomoc
McAfee jest zainstalowany "od zawsze" Problem pojawił się nagle. Nic nie pobierałem. Jedynie kojarzę tego tego emaila z dziwnym plikiem DOC który nie jest doc. Zaraz przy komunikacie od antywirusa o podejrzanym pliku i automatycznym przeniesieniu go do kwarantanny usunąłem go. W ten sam dzień komputer bez powodu zaczął niesamowicie mulić. Na wykresach użycie procesora normalne, zajętość pamięci ram normalna, praca dysku normalna, zajętość sieci normalna. Nie potrafię zlokalizować problemu.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Error: (08/03/2023 01:35:50 PM) (Source: disk) (EventID: 11) (User: )
Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR2.

Z logu wynika, że to była tylko jednorazowa przypadłość, ale jeśli będzie się powtarzać:

http://www.fixitpc.pl/topic/5553-blad-sterownik-wykryl-blad-kontrolera-na-deviceharddiskxdrx-i-jego-interpretacja/

http://www.fixitpc.pl/forum/43-hardware/

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...