Skocz do zawartości

Windows 10 wersja LTSC - kilka pytań.


GrindujTopy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Przychodzę z kilkoma pytaniami, m.in. odnośnie wymienionej w tytule wersji systemu Windows.

  1. Czy system ten sprawdzi się do użytku na codzień? Tj. oglądanie filmów z serwisów streamingowych, przeglądanie internetu, jakaś prosta gierka czasem i sporadycznie używam klienta ftp Filezilla.
  2. Sterowniki będą kompatybilne? Laptop Lenovo Thinkpad S540, producent udostępnia sterowniki do Windowsów 7-10.
  3. Wyczytałem, że system w wersji LTSC działa szybciej, ma mniej składników (wydaje mi się, że nie korzystam z wielu funkcji, które niepotrzebnie obciążają komputer). Celowo wyłączyłem obecnie w Windows 10 Pro kilka usług i odczuwam poprawę wydajności.
  4. Kupiłem komputer za granicą i domyślnie zainstalowany był Windows 10 Pro z językiem Niderlandzkim. Pobrałem paczkę językową PL z witryny Microsoftu, lecz w niektórych miejscach zdarzają się nieprzetłumaczone teksty. Przykładowo gdy zamykam system pojawia się okno pożegnalne z napisem "Zamykanie systemu", które zamienia się w trakcie tego zamykania w napis "Opsluiten".
  5. Rozważałem instalację Windows 8.1 Pro, lecz niedługo wsparcie Microsoftu dla tego systemu się kończy. Generalnie nie zależy mi na bezpieczeństwie, nie używam tego komputera do poważnych spraw a jedynie jako taki terminal do multimediów i przeglądania stron. 
  6. Obecnie mam zainstalowane 8GB pamięci RAM. Czy zamiana pamięci na 16GB poprawi wydajność? Komputer obsługuje 16GB, już to sprawdziłem i wiem również jakie kości potrzebuje. Dysk SSD już mam, również planuję zmienić na trochę większy i może tutaj podpowiecie jaki wybrać aby nie przepłacić? Przydałby się minimum 512GB, może być 1TB.

 

Parametry:
Procesor Intel Core i5-4200U

Pamięć 8GB RAM DDR3L 1600Mhz

Dysk SSD 256GB

Grafika HD Intel 4400

 

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więcej niż 8 GB RAMu nie potrzeba, do twoich zastosowań starczyło by i 4 GB. Dodatkowa pamięć RAM nie poprawia wydajności. Dobrze, że jest nowy dysk SSD, to przyśpieszy ładnie laptopa. Zainstaluj system w wersji taki jak był czyli Windows 10 Pro. Natomiast w języku polskim. Z tego co pamiętam w tym laptopie licencja windows jest już zapisywana w biosie więc podczas instalacji tej samej wersji od razu wykryje klucz.

 

LTSC a Pro niewiele się różni wydajnością. Jeśli chcesz okroić nieużywane usługi to można to zrobić po instalacji programami typu OOSU10 czy DISM++, ale raczej nie będzie potrzeby na tym sprzęcie, bo jest wystarczająco mocny.

Sterowniki do windows 10 pasują do każdej wersji. Co więcej większość sterowników do windows 7 8, 10 i 11 to te same sterowniki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...