Skocz do zawartości

Wskaźniki wykonanego restartu po aktualizacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zwracam się z pytaniem, które chyba tylko najtężsi eksperci stąd będą w stanie rozwikłać.

Pracuję przy zautomatyzowaniu restartów serwerów w sekwencjach, w których - gdy system po wykonaniu aktualizacji i restarcie - jest już gotowy do logowania (mamy ekran: naciśnij Ctrl + Alt + Del aby się zalogować), uruchomi w tle usługi które same nie wystartowały, etc.

 

Generalnie mam to gotowe, ale mam jedno pytanie, z którym nie mogę sobie poradzić - chyba bardziej do znających Windows, niż nawet skryptowe - jaki jest objaw, że Windows "doleciał" już do 100% i że aktualizacja została wykonana? Co w systemie można odpytać, by to wykryć?

 

Próbowałem:

a) sprawdzania kluczy rejestru ustawianych, gdy restart jest potrzebny (pending reboot) - wszystkie które sprawdzałem są czyszczone, w momencie 3 fazy aktualizacji, gdy przebieg "leci" od 30% do 100% - ale gdy tylko zacznie, nie gdy zakończy - więc za wcześnie

b) sprawdzania, czy są obecne procesy systemowe TiWorker, tlaworker, TrustedInstaller - ale są cały czas obecne, nawet przy komunikacie Naciśnij Ctrl + Alt + Del

c) sprawdzania, czy jest już dostępna sesja zdalna WinRM - ale jest obecna wcześniej, gdy jeszcze "odlicza"

 

Co jeszcze można odpytać, by mieć pewność, że mamy oczekiwanie na logowanie? Może @picasso kiedyś się z tym zetknęła i miałaby jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...