Skocz do zawartości

Nagły restart systemu i BSOD


gnomiuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od początku sierpnia mam nowy komputer z Windows 11. Średnio raz w tygodniu komputer restartuje się z wyświetlonym BSOD. Problem ten występuje niespodziewanie, niezależnie od wykonywanych czynności na komputerze. Nieraz BSOD pojawia się podczas gry, nieraz podczas pracy zdalnej w przeglądarce. Dziś do kolejnego restartu doszło około 9:40. W załączniku przesyłam obowiązkowe logi FRST oraz memory dump. 

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Windows11 Dump.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

2022-09-21 09:57 - 2022-09-21 09:57 - 000000000 ____D C:\ProgramData\boost_interprocess

Przejrzałam logi pod względem "wirusowym" - tylko ten powyższy folder jest do usunięcia.

Ale on na pewno nie powoduje BSOD'u!

=================

 

Cytat

Caused By Driver  : dxgkrnl.sys
Caused By Address : dxgkrnl.sys+3079ee
File Description  : DirectX Graphics Kernel

BSOD jest powodowany przez C:\Windows\system32\Drivers\dxgkrnl.sys

ale nie wiem, jaka jest przyczyna.

 

W tym dziale forum powinien być jakiś fachowiec znający się na tym, ale wiem, że brakuje tu osób pomagających.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

O bardzo dziękuję za odpowiedź. Wskazany folder usunąłem. Co do sterownika, to chyba pozostaje czekać do kolejnej aktualizacji systemu. Miejmy nadzieję, że nadchodząca wersja 22H2 rozwiąże problemy. Mam na komputerze więcej takich dump-ów i w każdym na czerwono pokazuje ten wskazany z loga. dxgkrnl.sys. DX kojarzy mi się ze sterownikiem Direct X. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...