Skocz do zawartości

Windows 10 nie uruchamia się


Trocadero

Rekomendowane odpowiedzi

System Windows 10 w ogóle się nie uruchamia. W czasie startu widać przez chwilę obrazek okienek, później ekran robi się czarny i wiecznie kręcą się kropki ładowania. Nie da się wejśc w tryb awaryjny: zamiast tego mam ekran z wyborem 2 systemów Windows. System mam jeden, ale chyba kilka lat temu bawiłem się EasyBCD i coś tam zostało. Po wejściu w jeden system jest błąd 0xc0000001, w drugim  0xc000000e i coś o pliku winload.efi.

 

Próbowałem naprawy podczas uruchomienia z pendrive'a, ale nic z tego. Według poradników na youtube miały też działać komendy bootrec /fixmbr i /rebuildbcd z poziomu wiersza poleceń, ale sytuacja się nie zmieniła.

 

Po podłączeniu do innego systemu, do dysku nie można było wejść. Wyskakiwał błąd C:\ nie jest dostępny. Odmowa dostępu. Musiałem dodać uprawnienia, ale nie było to łatwe, bo pojawiały się błędy.  Dopiero za którymś tam razem mogłem dostać się do większości plików i folderów, chociaż do teraz do niektórych nie mogę wejść. Przy zmianie uprawnień wyskakiwał komunikat Nie można wyliczyć obiektów w kontenerze. Odmowa dostępu. Coś tam chyba było wspomniane od windowsowskim koszu (recycle.bin).

 

Nie wiem co może być przyczyną. Uczę się programować w pythonie (PyCharm), więc dzień wcześniej zainstalowałem do niego jakieś "Pre-build shared indexes", które miały poprawić wydajność. Ale to z poziomu ich programu, więc nie podejrzewam żadnego malware. Przy następnym uruchomieniu PyCharm już nie chciał się włączać, a kolejny restart spowodował awarię.

 

Ma ktoś pomysł co to może być? Dysk wydaje się pracować prawidłowo. Nie mam żadnych błędów np. w CrystalDiskInfo czy scandisku.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...