Skocz do zawartości

Komputer spowolnił


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatni podczas wkładania do komputera Pena antywirus znalazł i usunął wirusa. Nie wiem jakiego bo sytuacja dotyczyła jednego z domowników.

Zaraz to tym odniosłem wrażenie że komputer zaczyna mulić a system zaczął sie "zamrażać" podczas normalnej pracy.

Puściłem z CD raz jeszcze antywira który znalazł i usunął jakiegoś trojana. Nie wiem czy już po strachu ?

 

Proszę was o analizę czy przypadkiem coś jeszcze nie siedzi w systemie.

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer.txt

checkup.txt

TDSSKiller.2.4.21.0_02.04.2011_13.09.41_log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma aktywnej infekcji, ale wykonaj poniższe zalecenia przy okazji.

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Wykonaj obowiązkowe aktualizacje (IE ma być zawsze w najnowszej wersji nawet jeśli ty nie korzystasz):

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A90000000001}" = Adobe Reader 9 - Polish

"Mozilla Firefox (3.6.13)" = Mozilla Firefox (3.6.13)

Szczegóły aktualizacyjne w tym temacie: KLIK.

 

3. Masz stary system plików FAT32 na niektórych partycjach:

 

Drive C: | 9,77 Gb Total Space | 2,01 Gb Free Space | 20,60% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 9,76 Gb Total Space | 1,01 Gb Free Space | 10,39% Space Free | Partition Type: FAT32

Drive E: | 15,61 Gb Total Space | 3,75 Gb Free Space | 24,03% Space Free | Partition Type: FAT32

Drive F: | 39,36 Gb Total Space | 5,48 Gb Free Space | 13,94% Space Free | Partition Type: FAT32

Drive G: | 185,50 Gb Total Space | 161,66 Gb Free Space | 87,15% Space Free | Partition Type: FAT32

Drive H: | 280,20 Gb Total Space | 261,52 Gb Free Space | 93,33% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Wykonaj szybką konwersję bez utraty danych na NTFS.

 

Start > Uruchom > cmd i w linii komend wpisz polecenia:

 

convert D: /fs:ntfs

convert E: /fs:ntfs

convert F: /fs:ntfs

convert G: /fs:ntfs

 

Na pytanie o dezinstalację woluminu odpowiadaj twierdząco.

 

4. Masz mało miejsca na partycji systemowej co niezdrowo może wpływać na system:

 

Drive C: | 9,77 Gb Total Space | 2,01 Gb Free Space | 20,60% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Proponuję oczyścić dysk ze śmieci za pomocą TFC - Temp Cleaner oraz wyzerować stan przywracania systemu: KLIK. W ten sposób uwolnisz nieco miejsca. Ogolnie na system ta partycja jest za mała. Powinna mieć przynajmniej 20GB. Do analizy co ewentualnie można jeszcze usunąć i co zajmuje najwięcej miejsca może posłużyć narzędzie SpaceSniffer

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Puściłem z CD raz jeszcze antywira który znalazł i usunął jakiegoś trojana. Nie wiem czy już po strachu ?

 

Pokaż jakiego, bo w GMER są ślady po infekcji rootkitem w MBR i nie jest dla mnie jasne jak stare te ślady są i czy jest wymagana np. natychmiastowa wymiana haseł logowań.

 

 

Pytam ponieważ wciskałem Sprzątanie ale kończyło się to tym że OTL usuwał swój katalog i całą jego zawartość (coś jak samokasowanie). Chyba nie o to chodzi w sprzątaniu z OTL?

 

Dokładnie o to chodzi. Nie jestem pewna co sobie wyobrażasz patrząc na sformułowanie "Sprzątanie", chyba nie wydaje Ci się że to jest jakiś "sprytny tweaker" wykonujący globalne porządki? Nic z tego. Sprzątanie w OTL ma usunąć z dysku wszystkie składniki OTL i inne elementy używanych specjalistycznych programów do walki z malware (tylko tych które zaplanowało narzędzie) oraz przestawić widoczność plików i rozszerzeń do poziomu domyślnego.

W Twoim przypadku ogranicza się to tylko do programu OTL. Po co usuwać OTL? A po co masz go trzymać na dysku skoro nie potrafisz samodzielnie zanalizować logów, zaś by wygenerować logi do oceny przez kogoś innego i tak zawsze należy pobierać od nowa OTL (często aktualizowany)?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A ja myślałem że to będzie globalne sprzątanie. Rozumiem.

 

O ile dobrze pamiętam to złapałem coś zaraz po ostatniej instalacji systemu. W autostarcie pojawił sie proces Xe0305.exe. Cofnąłem wtedy o kilka godzin system i antymalwarem usnąłem infekcję. Tak chyba było.

 

Potem był spokój ale ostatnio podczas odczytywania z pena Nod coś znalazł i usunął. Może raport jest jeszcze w dzienniku?

 

Dla sprawdzenia odpaliłem potem jakiegoś antywira z płytki Hiren’s CD a ten znalazł i pozbył się jeszcze jakiegoś trojana na dysku. Historii raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...