Skocz do zawartości

zmiana grafiki


witiaw

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam serdecznie. W przypadku omawianej jednostki, dokładnie: Lenovo ThinkCentre A70 Typ: 7099, istnieje spora szansa na takową modernizację. Niestety, o ile zasilacz nie został do tej pory wymieniony na nowszy, mocniejszy, to jest on głównym problemem. Fabryczny dysponuje mocą zaledwie 180W, przy nieznanej sprawności i stopniu zużycia.

 

GeForce GTX260, według producenta, wymaga zasilacza o mocy minimum 500W. Jeżeli celem jest tylko doposażenie komputera w złącze HDMI, to dobrym pomysłem może być np. GeForce GT210. Ponadto, to m. in. właśnie model GTX260 był jednym z tych, dzięki którym spopularyzowało się wypiekanie kart graficznych w piekarniach. Nie sądzę, aby inwestycja w sprzęt stary i podatny na znane usterki była dobrym pomysłem - raczej nieprawdopodobne jest, aby poprzedni właściciele używali jej do oglądania filmów.

 

Z kolei taki GeForce GT210, nawet gdyby nabyć używany egzemplarz, to w przypadku tej karty ma się stuprocentową pewność że nie była męczona. Jest to produkt przeznaczony głównie do pracy biurowej i multimediów, dzięki temu jest trwały i pewny, sam jeszcze używam kilku. 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Jeśli masz fabryczny zasilacz 180W to szukaj karty o niskim poborze energii. ...

 

Zasilacz mam 500 W, Rozumiem ze karta o ktorej mowie bedzie pasowala do mojej plyty ??

 

OK Przegapilem odpowiedz przeem 

 

Cytat

GeForce GTX260, według producenta, wymaga zasilacza o mocy minimum 500W...

 

Czy da sie jakos  ustawieniami zmniejszyc zapotrzebowanie na prad ? 

Karta ktorta moge kupic jest nowa i cena smieszna ok 40 zl

Odnośnik do komentarza

Zasilacz to już połowa sukcesu, przy okazji, to jakaś markowa konstrukcja?

 

Co do kompatybilności, musi działać. Płyta główna oraz rzeczona karta graficzna obsługują ten sam standard komunikacji, z resztą, to produkty z jednej epoki. Niestety, nie dysponuję rzetelną wiedzą na temat możliwych, nałożonych przez Lenovo ograniczeń rozbudowy tego komputera. Istnieje ryzyko, że producent zestawu programowo zablokował możliwość rozbudowy komputera o podzespoły spoza macierzystej dystrybucji. To należy koniecznie sprawdzić i potwierdzić. Oczywiście takie ograniczenia da się bardzo często zdjąć.

 

Co do samej karty graficznej, ona oczywiście nie pobiera 500W mocy przez cały czas pracy. Jej pobór uzależniony jest od obciążenia, ale to fakt, także ustawień napięć GPU i VRAM oraz taktowania tychże. Według informacji które właśnie znalazłem w Internecie, deklarowany maksymalny pobór mocy to:

  • GeForce GTX260 216SP wykonany w procesie technologicznym 55 nm - 171W
  • GeForce GTX260 216SP wykonany w procesie technologicznym 65 nm - 202W

Natomiast w spoczynku, czyli np. praca biurowa, przeglądanie internetu, średni pobór mocy wynosi około 110W. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Przeeem napisał:

Natomiast w spoczynku, czyli np. praca biurowa, przeglądanie internetu, średni pobór mocy wynosi około 110W. 

Wprowadziłem Państwa w błąd za co najmocniej przepraszam. Podany wcześniej wynik 110W, dotyczył poboru mocy całej platformy testowej. Sama karta graficzna, pobiera w spoczynku od 25W do 50W.

 

Dopiero załadowała mi się fotografia zasilacza, no cóż, zdecydowanie nie jest to markowa konstrukcja. Gdyby nadarzyła się sposobność wymiany, proszę korzystać. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2020 o 17:58, witiaw napisał:

Znalazlem karte Geforce 8400GS PCI i w opisie jest napisane ze posiada hdmi out ale via adapter. Co to znaczy ?

 

To znaczy, że ta karta nie obsługuje standardu HDMI. To chwyt reklamowy, adapter o jakim napisał producent to np. kabel typu DVI > HDMI. Rozwiązanie podobne jak zaproponował wcześniej @Krzesimierz, podobne, ponieważ w tym przypadku sygnał pozostaje cyfrowy. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

W sumie powinienem jeszcze spytać w jakiej rozdzielczości chcesz używać monitor

 

Coz tego nie jestem w stanie stwierdzic puki nie podlacze monitora. Napewno ze wzgledu na kiepski wzrok foldery i litery musza byc duze i czytelne. 

Monitor ktory chce podpiac to samsung lt28e310. 

Moze cos konkretnego pod ten monitor i moj sprzet byscie polecili 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, giyefiki napisał:

To monitor FullHD więc wszystko jest ok.  To co wyżej polecaliśmy.

To nie jest monitor FullHD, ponieważ ma oznaczenie LT28E310 i jest to monitor HD Ready. Monitor FullHD to monitor o oznaczeniu modelowym T28E310.

  • LT28E310 - 1366x768
  • T28E310 - 1920x1080

Małe niedopatrzenie ? Natomiast to bardzo dobrze w tym przypadku, ponieważ przy tej przekątnej matrycy i tak niskiej natywnej rozdzielczości obraz będzie o połowę większy, względem klasycznych monitorów. Tak sądzę, chyba że witiaw nie podał pełnego symbolu, on może definiować typ matrycy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie straciłem pewność co do tego. Przeglądam katalog firmy Samsung, okazuje się że pod oznaczeniem LT28E310 kryją się na pewno dwie serie modelowe monitorów, a ponadto w zależności od jego końcówki (EX, EXE, XA lub podobne) różne ich warianty właściwości. Pewnym jest, że nie jest to standard 4K, natomiast gdyby witiaw chciał się wcześniej dowiedzieć, czy jest to monitor FullHD lub HD (z uwagi na wzrok, lepiej żeby to był HD) to proszę o podanie pełnego numeru lub fotografii tabliczki znamionowej. 

Odnośnik do komentarza

https://www.samsung.com/uk/support/model/LT28E310EX/XE/ - to jedyne oficjalnie dostępne materiały prawdopodobnie dotyczące tego monitora, po prostu nic. Prawdopodobnie, ponieważ oznaczenia modelowe oraz dostępna online pomoc techniczna firmy Samsung to jakiś nieśmieszny żart, oszczędzę Panom szczegółów, wspomnę tylko że sama zmiana języka strony może poskutkować zmianą parametrów produktu, lub samego produktu w ogóle. 

 

Przejdźmy zatem do konkretów, oto co ustaliłem: LT28E310EX/XE - kod modelu, dla nas najważniejszy zapis z przedstawionej tabliczki. Posługując się nim znalazłem ten monitor w zagranicznych, archiwalnych ofertach sklepów, wszystkie zgodnie informują że jest to monitor wyposażony w matrycę o następujących parametrach:

  • rozdzielczość: 1366x768 pikseli,
  • przekątna: 27,5 cala,
  • typ: VA,
  • czas reakcji: 8 ms.

 

Przypuszczam, że monitor pochodzi spoza krajowej dystrybucji, ponieważ w Polsce sprzedawano o identycznych parametrach model LT28E310EW/EN.

 

Nieco się rozpisałem, ale teraz praktycznie z całą pewnością mogę stwierdzić że jest to lepszy monitor dla witiaw.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.04.2020 o 18:49, Przeeem napisał:

https://www.samsung.com/uk/support/model/LT28E310EX/XE/ - to jedyne oficjalnie dostępne materiały prawdopodobnie dotyczące tego monitora, po prostu nic. Prawdopodobnie, ponieważ oznaczenia modelowe oraz dostępna online pomoc techniczna firmy Samsung to jakiś nieśmieszny żart, oszczędzę Panom szczegółów, wspomnę tylko że sama zmiana języka strony może poskutkować zmianą parametrów produktu, lub samego produktu w ogóle. 

 

Przejdźmy zatem do konkretów, oto co ustaliłem: LT28E310EX/XE - kod modelu, dla nas najważniejszy zapis z przedstawionej tabliczki. Posługując się nim znalazłem ten monitor w zagranicznych, archiwalnych ofertach sklepów, wszystkie zgodnie informują że jest to monitor wyposażony w matrycę o następujących parametrach:

  • rozdzielczość: 1366x768 pikseli,
  • przekątna: 27,5 cala,
  • typ: VA,
  • czas reakcji: 8 ms.

 

Przypuszczam, że monitor pochodzi spoza krajowej dystrybucji, ponieważ w Polsce sprzedawano o identycznych parametrach model LT28E310EW/EN.

 

Nieco się rozpisałem, ale teraz praktycznie z całą pewnością mogę stwierdzić że jest to lepszy monitor dla witiaw.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...