Skocz do zawartości
picasso

Edge - Nowa wersja oparta na Chromium

Rekomendowane odpowiedzi

edge_128.png

 

Została wydana nowa wersja przeglądarki Edge (oparta na Chromium) dla Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Android, iOS i MacOs. Finalną stabilną wersję można pobrać stąd:

 

Wersja online (mini downloader)

Wersja offline (pełne instalatory)

 

Jako że jest to klon Chromium, są dostępne także typowe kanały do testowania wersji "nie-stabilnych" (Beta, Canary i Developer):

 

Microsoft Edge Insider Channels

 

Jeśli się zdarzy, że przeglądarka zostanie zainstalowana w innym języku niż polskim, należy wejść do ustawień do sekcji języków poprzez wklejenie w pasku przeglądarki edge://settings/languages i ENTER. Dodać polski, następnie przesunąć go na górę i ustawić jako język wyświetlania przeglądarki.

 

edgelanguages.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zainstalowałem nową wersję. Tak z ciekawości. Na starej miałem parę dodatków ze sklepu Microsoftu. Dołożyłem parę dodatków ze sklepu Chrome. Takich jak mam na Vivaldi.

Przeskanowałem system Farbarem i ku mojemu zdziwieniu wszystkie rozszerzenia pobrane z Chrome miały znajomy wpis <=== UWAGA.  Czyżby farbar jeszcze się nie dostosował do nowej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

@zbycho

 

Nie w tym rzecz, że się "nie dostosował", bo jest wręcz przeciwnie. Skan nowej wersji Edge jest w FRST dopiero od dwóch dni (22 stycznia). Farbar zapomniał dodać na listę filtrowanych adresów update_url rozszerzeń pochodzących z Chrome Web Store (Edge obsługuje dwa magazyny: Microsoft Store i Chrome Web Store). Ten konkretny adres Chrome Web Store podałam mu opisując konstrukcję przeglądarki już w roku 2019 (gdy to pojawiła się pierwsza wersja Developer). Musiał przeoczyć ten wątek.

 

Zgłosiłam Farbarowi to niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem o tym traktując to jako ciekawostkę. Natomiast sama przeglądarka jest, podobnie jak Chrome mało konfigurowalna. Sam używam Vivaldi. O, tam jest co pozmieniać.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei mam inne zastrzeżenia co do tego przejścia na Chromium. Ekosystem jest zaburzony, co powoduje monopolizację znaną z czasów hegemonii Internet Explorer. Obecnie dla Windows jedyna naprawdę niezależna przeglądarka główna to Firefox. Pod "niezależna" rozumiem własny silnik rozwijany od zera. Wszystkie inne twory są oparte na Chromium (Google), z najpopularniejszych: Edge (nowa wersja), Opera, Vivaldi, Brave, Comodo Dragon, Avast/AVG Secure Browser. Nie liczę zupełnie niszowych przeglądarek, które nie mają szans. Czyli wiele się zmieniło, by nic się nie zmieniło. Tylko aktor główny jest obecnie inny, Google zamiast Microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W pełni się zgadzam, tyle że teraz aktor znów może się zmienić. Ostatecznie po co instalować przeglądarkę Chrome w wersji Google skoro w systemie będzie Chrome tyle że w wersji Microsoft/Google.

Google będzie miało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.01.2020 o 11:50, picasso napisał:

Zgłosiłam Farbarowi to niedopatrzenie.

 

Korekta została wprowadzona, nowa wersja FRST jest dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...