Skocz do zawartości
picasso

Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem 14 stycznia 2020 Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla Windows 7, rzucając jeszcze tego samego dnia ostatnią paczkę aktualizacji. Więcej aktualizacji dla użytkowników domowych już nie będzie. Firmy i organizacje mogą opłacić rozszerzone aktualizacje (ESU) dla edycji Pro i Enterprise wydłużające wsparcie o 3 lata.

 

Już wcześniej instalacje KB4493132 (edycje Home i Ultimate) i KB4524752 (edycja Pro) wprowadziły komunikat przypominający o zakończeniu wsparcia. O ile te miny można było ominąć po prostu ukrywając instalacje na liście, to w zbiorczym pakiecie KB4530734 skombinowano zabezpieczenia z nowszą wersją EOSnotify, która od 15 stycznia generuje pełnoekranową planszę:

 

 

eosnotify.png

 

 

Darmowa aktualizacja do Windows 10:

 

Oficjalnie oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 wygasła w 2016. Nieoficjalnie procedura ta nigdy nie została zablokowana przez Microsoft i nadal można wykonać darmową bezpośrednią aktualizację Windows 7 do Windows 10 używając swój klucz produktu Windows 7. Sprawa się sprowadza do pobrania Narzędzia do tworzenia nośników, wyboru opcji aktualizacji bieżącego urządzenia z zachowaniem danych i wklepania swojego klucza produktu Windows 7 w dialogu instalacji Windows. Nie wiadomo jak długo ten trik będzie działać.

 

 

 

Użytkownicy bez planów zmiany systemu:

 

Mam w zamiarze zrobić temat z listą najważniejszych aktualizacji Windows 7 do zgromadzenia na zapas na wypadek reinstalacji systemu Windows 7.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ta ostatnia paczka aktualizacji KB4534310 wydana dzień przed oficjalnym zakończeniem wsparcia wprowadziła defekt z tapetą. Początkowo Microsoft planował wydać poprawkę tylko dla subskrybentów ESU, ale ostatecznie łatka wyląduje na wszystkich systemach Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Microsoft wypuścił jeszcze jedną aktualizację dla Windows 7, oznaczoną jako "Ważna", czyli Microsoft Edge (KB4567409).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...