Skocz do zawartości

Aplikacja mobilna


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebuję stary wątek Tapatalk. Tapatalk jest tu wykluczony z licznych powodów: obca wtyczka podmiotów trzecich, problemy z utrzymaniem kompatybilności z nowymi wersjami forum, długie oczekiwanie na aktualizacje, problemy techniczne z wtyczką, niechlubna historia naruszeń prywatności i luk bezpieczeństwa, skoncentrowanie na reklamodawstwie. Aktualnie są następujące możliwości na widoku:

 

 

1. Nadciąga nowa aplikacja natywna dla iOS i Android, która zostanie wydana wraz z wersją forum 4.5. Aplikacja ta w charakterze stanowić będzie alternatywę dla Tapatalk, oferując podstawową obsługę forum oraz powiadomienia push. Będzie to darmowa ogólna pojedyncza aplikacja dla wszystkich forów IPS, Administrator będzie mógł swoje forum zgłosić do oficjalnego katalogu, by uaktywnić aplikację dla użytkowników. Z wizualnego punktu widzenia tylko podstawowe dostosowanie pod konkretne forum (zapewne logo), brak obsługi stylów niestandardowych. Nowa wersja forum 4.5 jest planowana na połowę 2020, ale jak wiadomo krok podejmę dopiero gdy liczba bugów będzie akceptowalna. Dlatego też proszę przyjąć, że czas się znacznie wydłuży.

 

 

2. Dopóki owa aplikacja nie zostanie wydana, na dzień dzisiejszy obejściem jest zwykłe przyklejenie skrótu do Fixitpc.pl na ekranie telefonu. Ostatnia seria aktualizacji wprowadziła styl responsywny adaptujący forum do urządzeń mobilnych oraz "favikony" kompatybilne z ekranami iOS/Android. Mankamentem jest brak powiadomień push. W swoim telefonie należy szukać opcji podobnej do "przypnij do ekranu startowego". Przykładowo w iPhone kroki są następujące:

 

Otworzyć stronę główną w domyślnej przeglądarce Safari i wybrać opcję udostępniania ios_share.png . Następnie z wysuwanego menu wybrać opcję Add to Home Screen / Do ekranu początk. Zatwierdzić.

 

ios1.png

 

ios2.png

 

ios3.png

 

ios4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W wersji 4.5 została wprowadzona obsługa aplikacji mobilnej dla iOS i Android, a nasze forum zostało autoryzowane w oficjalnym katalogu w kategorii Technology. Aplikacja występuje pod nazwą Communities By Invision. Nie mylić z aplikacją Invision Community dedykowaną stronie producenta oprogramowania forum.

 

 

Aktualizacja: Aplikacja nie wyszła poza fazę beta i jej rozwój został oficjalnie zadeklarowany jako zatrzymany na bliżej nieokreślony czas. Czytaj: porzucona. Jeśli ktoś zainstalował tę aplikację, to radzę się jej pozbyć, bo widoki są słabe. W nadchodzącej wersji 4.6 zostaną wprowadzone pewne usprawnienia w obszarze Progressive Web Application (PWA), częściowo kompensujące brak aplikacji.

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...