Skocz do zawartości

Windows 7 BSOD BAD_POOL_HEADER ntoskrnl.exe


snorg

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

https://www.auslogics.com/en/articles/fix-ntoskrnl-exe-bsod/

 

Spektrum przyczyn jest bardzo szerokie w tym wypadku jednakowo dla windows 7 jak i 10. Jeśli restarty zaczęły się pojawiać razem z wymianą podzespołów lub po upadku laptopa, wtedy raczej będzie to wina sprzętowa.

 

Jeśli sprzęt nie był ruszany to zacznij od próby naprawy SFC oraz chkdsk /f /r

Uruchom linię poleceń jako Administrator, z klawiatury winkey.png + X > z menu wybierz pozycję Wiersz polecenia (administrator), uruchom w nim komendę sfc /scannow

 

Odnośnik do komentarza

Ten bsod wystąpił dziś

lecz w dniach poprzednich pojawiły się inne bsody.

pliki winne to: NETIO.SYS, HTTP.sys, crashdmp.sys, dxgmms1.sys, atikmdag.sys

 

dodatkowo wyjąłem nawet kartę graficzną i teraz jestem na zintegrowaną lecz dalej restarty następują

 

dodam że format nic nie pomógł, jest to komputer stacjonarny i od nowości złożenia kompa takie cuda się wydarzają

Odnośnik do komentarza

Skoro po formacie, na zupełnie świeżym systemie dzieje się to samo to raczej urządzenie fizyczne będzie przyczyną. Dla pewności warto odpalić system live z pendriva np medicat lub strelec i zobaczyć czy na nim też się restaruje.

 

Z urządzeń zazwyczaj winne są USB albo RAM. Skoro BSODy są z różnych przyczyn to problem z RAM jest całkiem prawdopodobny.

Dla sprawdzenia pamięci dobrze zrobić test memtest. Warto przepiąć pamięci do innych portów.

Kolejno wypiąć wszystkie wtyczki z zewnątrz komputera, zostawić tylko monitor. Dobrze też jest wypiąć z płyty panel przedni z portami USB.

 

A później zostaje odpinanie/podmiana komponentów od płyty głównej aż wykryje się winnego.

 

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że przy odpaleniu programu do testowania OCCT po około 2 minutach testu freez kompa

i tak przy każdej próbie gdy tylko ją wykonam, więc wychodzi na to że bsody są tylko wtedy kiedy komp jest obciążany w jakiś sposób

 

co do odpinania podzespołów, to mam już kompa(gołego) tylko zasilacz, proc, ram i mysz

Odnośnik do komentarza

chyba znalazłem winowajce, otóż z dwóch dostępnych kości ram sprawdzałem na każdej wyciagniętej, jak i również włożone obok siebie (single channel) no i zawieszenie nie wystąpiło. lecz gdy są oba kości włożone w trybie dual channel to zaraz jest bsod, więc wychodzi na to że tylko w trybie dual channel tak sie dzieje. Sprawdzalem rowniez w innych slotach niestety ciagle to samo

 

więc teraz pytanie dlaczego w dualu następuje zawieszenie w OCCT ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...