Skocz do zawartości

Dołożenie pamięci RAM


allsside

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie dosyć banalne pytanie, aktualnie posiadam w komputerze 2 pamieci po 4gb GoodRam DDR3 Play 4GB 1600 CL9 i tu też moje pytanie czy mogę do pozostałych dwóch slotów dołożyć dodatkowe 2 pamięci po 4gb np takie HyperX 8GB 1866MHz Fury Red CL10. Czy jest to raczej nie możliwe poprzez inne CAS latency bądź przez to że pamięci są różnej marki. Jeśli tamte nie podpasują to mam pytanie czy podpasują takie HyperX 8GB 1866MHz Savage CL9 

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznij od sprawdzenia czy płyta główna wspiera pamięć, którą chcesz włożyć. Na stronie producenta płyty głównej powinna być lista supported memory.

 

Zawsze najlepiej mieć pamięć w jednym zestawie. Idealnie byłoby wyciągnąć tę którą masz i zakupić zestaw 16 GB. Kolejno bezpiecznie jest wkładać pamięć taką samą jaką już masz czyli identyczne GoodRamy. A ostatecznie jak włożysz inną pamięć i nie będzie się gryzła z obecną (na co jest malutka szansa ale jest, raczej będzie trzeba sprawdzić empirycznie) to parametry zniżą się do najniższych spośród włożonych czyli taktowanie obu zestawów będzie 1600 MHz i CL10.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...