Skocz do zawartości

Windows 7 błąd instalacji aktualizacji opartych na architekturze x64 (KB4493132)


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,

posiadam laptopa Samsung R540, Windows 7 Home Premium , Intel(R) CPU P6000@ 1.87GHz1.87 GHz, 64 bitowy system operacyjny. Mam mały problem z aktualizacją systemu Windows7 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4493132), Po próbie aktualizacji systemu Windows wyskakuje informacja, że aktualizacja nie może być zaktualizowana   Kod błędu 80070643. Próbowałam poradzić sobie z tym problemem programikiem MicrosoftEasyFix50202, i nawet wyskakuje, że problem został naprawiony i trzeba zresetować laptopa, ale po restarcie nadal to samo. W prawym rogu ikonka dostępne są nowe aktualizacje i nadal ten sam błąd po aktualizacji. Dodam jeszcze, że parę dni temu czyściłam laptopa CCleaner i sprawdzałam Malwarebytes, być może którymś z tych programów coś namieszałam, bo i laptop jakby wolniej działał, sama nie wiem. Próbowałam też przywracania systemu..., ale niestety nadal to samo. Czy istnieje jakaś możliwość żeby pokonać ten problem.

win up 1.JPG win up.JPG

Raport skanowania Malwarebytes.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są logi FRST, więc z przyzwyczajenia zajrzałam do nich.

Nie masz żadnej infekcji.

 

Zmienne środowiskowe (ogólne)  - są OK.

 

Może pokaż jeszcze log z Farbar Service Scanner >http://download.bleepingcomputer.com/farbar/FSS.exe (do skanowania zaznacz wszystko).

(i tak czekasz na fachowców z tego działu forum, więc nic na tym chyba nie tracisz)

(błąd 0x800070057 - to chyba coś związanego z usługami współpracującymi z Update, więc może FSS coś takiego wyłapie?

 

jessi

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Action Center:
============

Action Center Notification Icon =====> Unable to open HKLM\...\ShellServiceObjects\{F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A} key. The key does not exist.

Usługi działające z Windows Update są OK, tak więc w tej sprawie nic się nie wyjaśniło.

 

Natomiast co do powyższego klucza to

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Cytat

Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects\{F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A} /v AutoStart /t REG_SZ /d "" /f

Reboot:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Teraz temat zostawiam już dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...