Skocz do zawartości

Konwerter plików - Jaki najlepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Konwerter plików to dość szerokie pojęcie. Są dostępne darmowe konwertery np. plików wideo czy audio, zaś jak zdążyłem się dowiedzieć to "Format Factory" jest istym multi-kombajnem co na pewno nie przemawia za tym, by był dobrym programem.

 

Ja ze swojej strony polecić mogę (coś szybkiego) do przeróbki wideo np. plików pobranych z takich stron jak YouTube czy podobnych.

 

Program do pobierania plików wideo to Freemake Video Downloader i do przeróbki na inne formaty to Freemake Video Converter.

 

Osobiście nie jestem fanem tego typu programów, wolę sprawdzone i przez wielu używane programy Freeware jak choćby: AutoGordianKnot, VirtualDub, AVIReComp, SUPER czy AVIDemux.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja używam do konwersji plików graficznych IrfanView (pod B jest konwerter) - trzeba dociągnąć do niego instalator wtyczek.

Do konwersji plików dźwiękowych to AIMP Audio Converter (ściągasz jako AIMP Tools).

Do konwersji plików video, głównie pochodzących z różnych serwisów podobnych do Youtube: Free FLV Converter - można wyszukiwać w nim dane filmiki, ściągać i od razu konwertować. Nie jest za bardzo zróżnicowany pod względem opcji.

Odnośnik do komentarza

Używałem kiedyś programu SUPER, ale miałem z nim problemy na win 7. Teraz pobrałem najnowszą wersję ale nie mogę go zainstalować, chce pobierać jakieś pliki z internetu, ale nie może...

No cóż, może jednak zainstaluje kilka mniejszych konwerterów. Potrzebuję głównie konwertera audio (wszelkie formaty z możliwością ustawienia parametrów) oraz jakiegoś konwertera do 3gp i filmu do pliku audio...

Poczytam o tych polecanych przez was programach

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja jeszcze zaproponuję coś od siebie:

Wszystkie są bardzo dobre, bez zbędnych dodatków adware i do tego nie wymagają instalacji, więc nie zaśmiecisz systemu. A kombajny do wszystkiego to sobie odpuść, lepsze są aplikacje specjalistyczne. A Format Factory był dobry w początkowych wersjach, teraz to bardzo miesza w systemie. Na Google możesz ewentualnie poszukać wersji portable.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...