Skocz do zawartości

Brak Windows Update i brak widoczności drukarek w ustawieniach (W10)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam trochę dziwny problem.  Komputer się zaktualizował. Gdy chciałam zobaczyć historię aktualizacji, opcji Windows Update nigdzie nie widziałam. Ani w ustawieniach, ani w panelu sterowania. Da ją się wyszukać ale jej wywołanie powoduje jedynie otwarcie głównej strony ustawień. Na liście usług wszystkie związane z Windows Update oznaczone są jako działające. Na liście zainstalowanych programów widniała aktualizacja : Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB4023057) z dnia 7.12.2018r. Odinstalowałam ją, nic to nie dało a aktualizacja wróciła. Po wykonaniu aktualizacji systemu do wersji 1809 wg wytycznych pomocy technicznej Microsoft  (https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/brak-windows-update-w-ustawieniach-windows-10-po/8a789c75-0f93-4c4c-a1fb-4a1724c5b697) oraz po ponownej instalacji systemu z zachowaniem plików i aplikacji nic się nie zmieniło. Dodatkowo zauważyłam, że w aplecie"Urządzenia i drukarki" nie widzę w ogóle kilkunastu zainstalowanych w systemie drukarek. Drukarki działają, w aplikacjach je widać na listach zainstalowanych jednak nie da się wejść we właściwości.

 

I teraz nie wiem - czy to jest kwestia Windowsa? Nigdzie nie widziałam żeby ktoś miał taki problem po aktualizacjach. Czy jednak w systemie mam jakiegoś szkodnika, który ukrywa pewne elementy.

 

Pewnie skończy się czystą instalacją, ale przedtem chciałabym się upewnić, że żaden syf mi się po komputerze nie plącze i nie wróci po reinstalacji...

 

Z góry dziękuję za pomoc

Agnieszka

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

HKLM\...\Policies\Explorer: [SettingsPageVisibility] hide:windowsupdate

Ukryty "windowsUpdate", ale żadnej infekcji tu nie widzę.

 

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

HKLM\...\Policies\Explorer: [SettingsPageVisibility] hide:windowsupdate
Toolbar: HKU\S-1-5-21-665292603-3306122162-886866675-1006 -> Brak nazwy - {093F479D-712E-46CD-9E06-62E734A05F68} -  Brak pliku
FF Plugin HKU\S-1-5-21-665292603-3306122162-886866675-1006: ubisoft.com/uplaypc -> C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll [Brak pliku]
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...