Skocz do zawartości

Jak usunac KRAB z dysków?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
nie korzystam z tych danych zbyt często, są to materiały na studia, zdjecia z wakacji i te które się nie mieściły już w pamięci telefonu - wszystkie zyskały dodatkowe rozszerzenie krab. Wiem, że na ten moment nie ma możliwości odzyskania tych danych, już sie pogodziłem ale spróbuje je zrzucić na pena i spróbuje odzyskać za np. pół roku. Jak odpowiednio sie pozbyć tego czegoś? Mam wersje KRABa v4, pojawił się u mnie 25.07 (wiem, że późno o tym mówie, już wspominałem - zbyt często nie korzystam z tych plików). W 17 minut zaszyfrował mi ~35 tysięcy przeróżnych plików.
Kupiłem nowy dysk na system, oprócz tego mam dwa hdd na dane, obydwa hdd są poinfekowane tym czymś. Chciałbym zrzucić na pendriwa moje najistotniejsze 6gb danych w taki sposób - żebym później (np. za rok) podczas próby odzyskiwania nie dostał spowrotem tego kraba. Da się tak zrobić?

Sprawdzałem przeróżne tutoriale i zrobiłem poprawke do rejestru w trybie awaryjnym z obsługą sieci, dalej jestem gotowy na propozycje, bo nie wiem jak do końca się tego pozbyć.
Próbowałem różnych programów antymalware ale w werji free nic nie znajdują. Jeżeli jest jakiś który używacie i faktycznie jest wart zapłacenia, bo odpowiednio działa to prosze o rekomendacje, zapłace byleby mieć spokój.

W załączniku wrzucam logi z FRST oraz usbfixa.

Dzieki serdeczne za każdą odpowiedź

FRST.txt

UsbFix_Report.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

Próbowałem różnych programów antymalware ale w werji free nic nie znajdują

Nie sądzę, by jakikolwiek program antywirusowy, czy antymalware był w stanie wykryć i usunąć tę infekcję. Różne się zachwalają, że potrafią, ale w rzeczywistości są bezradne.

 

Cytat

2018-07-25 21:59 - 2018-07-25 22:00 - 007314944 _____ (cuddle) C:\Users\Michu\AppData\Roaming\ggphcnjknqkdw.exe
2018-07-25 20:08 - 2018-07-25 20:08 - 000268264 _____ () C:\Users\Michu\AppData\Roaming\ynnqrbdqs.exe

Znasz te powyższe?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...