Skocz do zawartości

Proble z svchost i brakiem framedyn.dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na jednym ze starszych kompów od jakiegoś czasu mam problem z zamknięciem systemu, pojawia się okienko że windows zamyka działające programy (chodzi o svchost.exe) i trwa to kilka-kilkanaście minut. Oczywiście żeby nie czekać klikam "zamknij teraz"...czy jakoś tak.

 

Drugi problem to podczas instalacji, odpalania niektórych aplikacji pojawia mi się komunikat o braku pliku framedyn.dll --> "aplikacja nie może być uruchomiona"

 

I tak ogólnie coś mi się tak system muli.....

 

zamieszczam logi z OTL

 

Niestety gdy zapuszczam GMER-a, pod koniec działania wyłącza mi porty usb (klawiatura, mysz) i wogóle większość programów (instalowanych z systemem, takich jak np notatnik ... i inne) nie działa, więc nie mogę zamieścić loga.

 

Liczę że Wasze fachowe oko coś z tego wyłowi ...

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

aha...i jeszcze coś mi się stało z usb tzn....wcześniej widziało mojego pendriva, nawet podłączonego przez huba, teraz ani z hubem ani bez nie widzi....

w menedżerze mam jedno z urządzeń "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" jako "nieznane urządzenie"

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek usuwanie infekcji.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [services] C:\WINDOWS\system\svchost.exe ()
O4 - HKLM..\Run: [WinDefender] C:\WINDOWS\Wincft.exe ()
O20 - Winlogon\Notify\winfuq32: DllName - winfuq32.dll -  File not found
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL oraz log z Kaspersky TDSSKiller

 

aha...i jeszcze coś mi się stało z usb tzn....wcześniej widziało mojego pendriva, nawet podłączonego przez huba, teraz ani z hubem ani bez nie widzi....

w menedżerze mam jedno z urządzeń "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" jako "nieznane urządzenie"

 

Czy masz tam jakąś pozycje z pytajnikiem lub wykrzyknikiem? Jeśli tak usuń z prawokliku i wykonaj restart komputera.

 

 

Odnośnik do komentarza

Infekcja pomyślnie usunięta. Możesz już użyć opcji Sprzątanie z OTL.

 

Nie mam wykrzykników....tylko nieznane urządzenie (bez wykrzyknika).

 

Spróbuj usunąć tą pozycje. W OTL widniał błąd usługi związanej z USB:

 

Error - 2011-03-16 04:30:01 | Computer Name = MASTERMIX | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi OrangeWare USB Enhanced Host Controller

Service z powodu następującego błędu: %%1058

 

Może to kwestia sterowników.

 

Tu masz jeszcze framedyn.dll: KLIK. Wstaw do folderu system32.

 

IE wymaga też tu aktualizacji obowiązkowo do wersji Internet Explorer 8

 

 

Odnośnik do komentarza
aha...i jeszcze coś mi się stało z usb tzn....wcześniej widziało mojego pendriva, nawet podłączonego przez huba, teraz ani z hubem ani bez nie widzi....

w menedżerze mam jedno z urządzeń "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" jako "nieznane urządzenie"

 

Wypróbuj tip z tego tematu: KLIK

 

  • Start > Uruchom > devmgmt.msc, z menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Odinstaluj cały zestaw USB.
  • Włącz pokazywanie ukrytych plików w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Uruchom wyszukiwarkę Windows (skonfiguruj, by przeszukiwała ukryte pliki) i wyszukaj infcache. Znalezione skasuj.
  • Wyłącz komputer. Uruchom ponownie i sprawdź czy są jakieś skutki.

Edytowane przez picasso
19.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...