Skocz do zawartości

Trzeci router nie działa


martinesq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem.

 

Posiadam w domu trzy routery.

 

Jeden jest w pokoju i do niego przychodzi sieć poprzez światłowód, jest to model ISCOM HT803-W, z niego mam kabel podłączony do kolejnego routera TP LINK WR543G, i do tego momentu jest wszystko okej działa mi na oby dwóch wifi, internet z kabla, itp. Teraz z tego tp linka mam kolejny kabel który idzie do trzeciego routera marki linksys wrt 160n v3 no i na nim nie działa mi internet ani wifi. Proszę o pomoc, może jakiś błąd w konfiguracji? Albo powinien być podłączony pod ten główny a nie pod ten drugi, tylko że mam kable już popuszczane w ścianach i ciężko mi to będzie teraz poprzepinać.. pomóżcie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdz klasę jaki ma 3ci router, podejrzewam, że taką samą jak 2gi. Zmień na 3Cim klasę adresową na inną, np.192.168.30.1. Nie wiem jak masz spięte te urządzennia ze sobą. Teoretycznie dwa pozostałe powinny być ustawione z palca, wszystkie w tej samej sieci, na 2ch pozostałych wyłączone dhcp, żeby się nie kłuciło, przewodami lan-lan. Jeżeli przewod wchodzi do 3ciego do wan, to pewnie przez wspolne klasy nie ma routowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...