Skocz do zawartości

Migawki zmian rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
SpyMe Tools

Archiwalna postać strony domowej
Zastępcza strona pobierania

Platforma: Windows XP, Vista
Licencja: freeware

 

 

Martwa strona domowa. Ostatnia wersja z 2007.

 


SpyMe Tools - Aplikacja przeznaczona do monitorowania zaistniałych zmian w systemie oraz ich porównania. Ma dwa tryby monitowania zmian: Registry Mode (zmiany rejestru) i File Mode (zmiany w plikach dysku), włącznie ze strażnikiem trybu rzeczywistego (działa tylko na platformach rodziny NT). Tryby można przełączać / wyłączać zbędne, dla każdego są dodatkowe opcje konfiguracyjne. Każdy zrzut zmian można hasłować przed niepowołanym dostępem. By móc porównać dwa zrzuty pamięci między sobą, należy każdy z nich zapisać na dysku twardym opcją Save Scan Dump. Wyniki porównania można zapisać do pliku TXT. Pod kilkoma względami program jest lepszy niż RegShot ponieważ: można wybrać która gałąź rejestru jest poddawana monitorowaniu, jest wybór śledzonych typów akcji (dodawanie / usuwanie / modyfikowanie wartości), a sama grafika okna podająca wyniki porównań znacznie czytelniejsza.

Przykład porównania zmian po zastosowaniu Ultimate Windows Tweaker i dodaniu do menu kontekstowego opcji "Take Ownership":

spymetools_m.png

 

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Windows System State Analyzer

Artykuł z linkami pobierania

Platforma: Windows Vista, Windows 2008, Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: darmowa (Microsoft Software License)

 

 

Składowa Windows 2008 R2 Logo Software Certification Toolkit, który został wycofany przez Microsoft. Ostatnia wersja z 2010, zawiera błędy, np. tego typu.

 


Windows System State Analyzer - Narzędzie ze stajni Microsoft, które umożliwia stworzenie dwóch migawek stanu systemu "przed" i "po" w celu wykazania różnic zaistniałych po modyfikacjach systemowych (np. instalacja programu, użycie tweakera etc.). Interfejs jest podzielony na dwa panele, które są przeznaczone do zestawiania dwóch migawek między sobą. Dla każdej z migawek ustala się jakąś nazwę charakterystyczną - program proponuje domyślne nazwy (Pre / Post Install, Uninstall etc). W menu Tools > Options jest szczegółowy wybór co ma zostać prześledzone. Program bierze pod uwagę: rejestr (klucze HKCU / HKU / HKCR / HKLM), pliki na wszystkich dostępnych dyskach, usługi oraz sterowniki. Zrzuty są domyślnie generowane w katalogu C:\Users\Public\Documents w postaci plików BIN, ale lokalizację można zmienić. Porównywanie dwóch migawek bardzo wygodne, w skategoryzowanych tematycznie interfejsach, lub w szczegółym raporcie zbiorczym. Najbardziej profesjonalne narzędzie z wszystkich tu przedstawianych.

Narzędzie jest częścią Windows 2008 R2 Logo Software Certification Toolkit i jest pobierane w tej paczce. Dla ułatwienia stosowne linki pobierania pasujące dla systemów x86 i x64 są w artykule opisowym do którego kieruję. Podczas instalacji można wybrać tylko montaż tego składnika z opuszczeniem dwóch pozostałych.

winstate1_m.png

winstate2_m.png

 

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
RegFromApp

Strona domowa

Platforma: Windows XP do Windows 8 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 


Taki nieco inny program do śledzenia zmian w rejestrze. RegFromApp wychwytuje zmiany w rejestrze poczynione przez konkretną aplikację, i na tej podstawie tworzy standardowy plik formatu rejestru *.REG z nagranymi zmianami. Plik można wykorzystać do odwrócenia zmian wykonanych przez daną aplikację. Obsługa programu: RegFromApp nie wymaga instalacji i wystarczy tylko uruchomić exe, wybrać na liście proces aplikacji poddawanej śledzeniu, przy zaistniałej modyfikacji rejestru okno RegFromApp zapełni się sformatowanym tekstem eksportu, który można przekleić do Notatnika lub od razu zapisać jako *.REG opcją Save As. Uruchamianie na Windows Vista/7: program pracuje nawet przy włączonym UAC, o ile śledzony proces jest uruchomiony z tego samego konta i kontekstu zabezpieczeń co RegFromApp. W przeciwnym wypadku należy uruchomić program opcją Uruchom jako Administrator. RegFromApp występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher.

Przykład wskazania na śledzenie Ultimate Windows Tweaker i zapisu zmian podczas wykorzystania opcji usuwania strzałek skrótów:

regfromapp1_m.png

regfromapp2_m.png

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
WhatChanged

Archiwalna postać strony domowej
Pobieranie wersji portable

Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 

 

Program zlikwidowany przez producenta (obecnie na stronie tylko komercyjny vTask Studio), ale nadal dostępna wersja portable.

 


WhatChanged - Narzędzie bardzo podobne do RegShot, z tą różnicą iż pozwala wybrać element rejestru do analizy (klucze HKLM / HKCU / HKU / HKCR), a także adresuje monitorowanie zmian w plikach na wskazanych dyskach. Obsługa banalna: należy wybrać składniki do skanowania, następnie opcję Snapshot generującą pierwszą migawkę, dokonać zmian w systemie, na koniec wywołać opcję porównawczą Compare. Narzędzie tworzy w katalogu, z którego było uruchomione, prosty plik testowy raportu (TXT). Na systemach Vista i nowszych: Uruchom jako Administrator. Aplikacja nie wymaga instalacji, pojedyncze EXE.

whatchanged.png

 

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...
RegShot pl.gif
 
Strona domowa
 
Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: GPL (open source)


 
RegShot - Małe narzędzie, które pozwala na super szybkie stworzenie snapshotów rejestru, mających na celu wykazać wszelkie zmiany dokonane na skutek np. instalacji jakiegoś programu lub modyfikacji w systemie. Przydatne przy korzystaniu z tweakerów. Tworzymy więc 1st shot / Zdjęcie 1, potem dokonujemy zmian w systemie / instalacji i pobieramy 2nd shot / Zdjęcie 2. Następnie za pomocą opcji Compare / Porównaj porównujemy zaistniałe zmiany. Log zmian może być zapisany zarówno w formie TXT jak i HTML.
Narzędzie posiada natywną wersję 64-bit. Praca na systemach Windows Vista i nowszych: przez Uruchom jako Administrator. W programie można ustawić język polski.
 
regshot.png

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...