Skocz do zawartości

Prawdopodobna infekcja malware z Facebook


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otrzymałem dwie fałszywe wiadomości od znajomych na fb, pierwsza wydała mi się na tyle przekonywująca i naturalna że kliknąłem. Przeniosło mnie do niemieckojęzycznej wikipedii. Na tyle na ile wiem z mojego konta nie zostały rozsyłane żadne podejrzane wiadomości, aczkolwiek nie mogę wykluczyć ukrytej infekcji i obawiam się, że mogła nastąpić. Zmieniłem już hasła. Uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy po tym niefortunnym zdarzeniu został jakiś ślad w systemie.

 

Załączam printscreeny tych wiadomości oraz obowiązkowe logi.

 

 

post-18924-0-22300000-1517408788_thumb.jpg

post-18924-0-99820000-1517408791_thumb.jpg

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, to wiadomość spamowa, widziana na portalu Facebook coraz częściej, ale nie do końca znany jest jej mechanizm działania.

 

W każdym razie raporty nie wykazują oznak infekcji, a drobną kosmetykę systemową pomijam (martwe wpisy / skróty etc.), bo jest ona nieistotna.  

 

1. Wyczyść i zabezpiecz konto Facebook.

 

Kliknij ikonkę Opcji obok Szybkiej pomocy i wybierz Ustawienia:

  • Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo i logowanie > Lokalizacja zalogowania > Wyloguj się ze wszystkich sesji oprócz bieżącej,
  • W zakładce Aplikacje usuń wszystkie niepewne aplikacje,
  • Przejdź do Dziennika aktywności (ikona Opcji) przejrzyj wszystkie zakładki i skasuj treści, które nie były publikowane przez Ciebie (o ile są),
  • Ponownie zmień hasło logowania do konta oraz adresu mail, na który to konto jest zarejestrowane. 

2. Wykonaj kompleks aktualizacji oprogramowania zewnętrznego i systemu, a także zainstaluj oprogramowanie zabezpieczające - KLIK / KLIK.

 
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...