Skocz do zawartości

Rozłączanie internetu + BSOD i zwiechy kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem już porad na innym forum , lecz nie uzyskałem tam pomocy , więc zwracam się z prośbą tutaj.

 

Jakimś cudem przez kilka lat udaje mi się obyć bez wirusów itp. ale wygląda na to , że komp dzieciaków załapał jakąś infekcję (pewnie ptasia grypa od stronek dla dorosłych ).

Co jakiś czas karta wifi wykazuje "ograniczony dostęp do sieci" choć po kilkunastu minutach dostęp powraca.

Często komp łapie takie zwiechy , że prawie nic nie można zrobić i do tego jeszcze coraz częściej wyskakują BSOD-y.

Avira nic nie wykryła , za to Windows defender wykrył podejrzany plik i młody go wykasował . NIestety nie wiem co to było , ale jak powiecie gdzie szukać to podam dane.

Dr.WEB CureIt po skanowaniu nie znalazł nic podejrzanego .

Logi z OTL :

http://wklej.to/YO6EE

i extras :

http://wklej.to/0vil6

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W OTL nie ma żadnych znaków infekcji. Co najwyżej zaleceniem jest wymontowanie paska sponsoringowego Crawler Toolbar i kasacja folderu adware OpenCandy, co oczywiście w niczym nie pomoże i jest zadaniem pobocznym na potem. Tylko, że OTL to za mało na diagnostykę infekcji i jest tu obowiązkiem przedstawić log wyszukujący ukryte modyfikacje. Wyszczególniają to zasady działu.

 

1. Pod kątem infekcji rootkit załącz: log z GMER + raport z Kaspersky TDSSKiller (jeśli coś wykryje, nic nie naprawiaj, przyznaj akcję Skip i tylko zaprezentuj log wynikowy).

 

2. Skoro są tu restarty, do wykonania punkt nr 5 z ogłoszenia: KLIK. Wygląda na to, że są zrzuty pamięci do analizy, a wskazuje na to nie tak dawna modyfikacja folderu zrzutów:

 

[2011-03-05 21:44:47 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\Minidump

 

Często komp łapie takie zwiechy , że prawie nic nie można zrobić i do tego jeszcze coraz częściej wyskakują BSOD-y.

 

Czy bierzesz pod uwagę, że może być odwrotnie = program zabezpieczający jako przyczyna? Avira to sterowniki.

 

 

Windows defender wykrył podejrzany plik i młody go wykasował . NIestety nie wiem co to było , ale jak powiecie gdzie szukać to podam dane.

 

Uruchom Windows Defender, wejdź do sekcji Historia oraz Narzędzia > Elementy poddane kwarantannie i szukaj pasującego do zdarzenia wpisu.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
11.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...