Skocz do zawartości

100% uzycia procesora oraz dysku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku dni mam pewien problem z komputerem. Dochodzi do 100% uzycia procesora oraz dysku podczas używania głównie przeglądarki, w grach oraz podczas oglądania filmów nic takiego nie występuje. Próbowałem odinstalować przeglądarkę Chrome zmieniając ją na Opere lecz nic to nie pomogło. Wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji, dodam że pasta na procesorze jest nowa. Jestem bezradny. Prosiłbym o pomoc!

 

Sprzęt:

 

i7 7700K

gtx 1060 6gb

msi z270 gaming m5

16 gb ram ddr4 3000mhz

Corsair CX Series 500W 80Plus

 

W załącznikach przesyłam odpowiednie logi.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji, a w Dzienniku Zdarzeń nie widzę nic co mogłoby powodować taki problem. Na wszelki wypadek wdrążymy kompleksowy skan antywirusowy, poszerzymy również diagnostykę w kierunku głównego problemu.
 
1. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 
 
2. Dostarcz przefiltrowany raport z opcji sfc /scannow.
 
3. Dostarcz raport z CrystalDiskInfo w celu analizy dysku.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wygląda w porządku. Pomaga mi moderator działu Hardware, bo musimy rozszerzyć diagnostykę - teraz powinniśmy wyłapać problematyczne wątki. 

 

Wykonaj raport Windows Performance Recorder z opcji: First level triage oraz Loging mode: File. Powstały log wynikowy spakuj do archiwum, a następnie wyślij go na jakiś hosting, np. MediaFire

Odnośnik do komentarza

Czy log był zrobiony w momencie kiedy można było zaobserwować wspomniane objawy związane z użyciem dysku i procesora? 

Log jest czysty, tzn. maksymalne użycie procka to 10%, a ma on 4 rdzenie, nawet, gdyby to na wątki podzielić to i tak nie jest to maksymalnie obciążony, a na dokładkę trwało to tylko 2 sekundy. 

 

Proszę zatem wykonać log w momencie kiedy opisane objawy występują. Czekam na nowy log. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...