Skocz do zawartości

Odmowa dostępu podczas instalacji programu


zeber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeinstalowałem niedawno system i napotkałem problem z instalacją jednego programu, który przed reinstalacją Windows działał poprawnie. Teraz przy probie uruchomienia dostaję komunikat ktory wskazuje na brak uprawnien do pliku: "System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać..."

Uruchamiam instalator z konta administratora. Próbowalem przejąć pliki instalatora na wlasnosc jednak to nie przynioslo efektu.

W podglądzie zdarzeń pojawia mi się błąd 1090 związany z userenv - ale to chyba nie ma związku z moim problemem.

 

Mój system to win xp he sp3 z tym ze hackowany na professional według hacka opisanego tuta https://www.fixitpc.pl/topic/52-archiwalny-wytwarzanie-plyt-startowych-windows/page__pid__271#entry271

 

 

Będę wdzięczny za wskazówki co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam, myślałem że to nie ma wielkiego znaczenia co to za program. Chodzi o program do nauki języka - Super.Memo.Extreme.English. Mam obraz płyty na dysku i instaluje przez wirtualny napęd. Myślałem z początku że może to problem z emulacją napędów. Ale Office 2007 też instalowałem z obrazu płyty i nie było problemu. Wypalilem też obraz płyty z supermemo na fizyczny nośnik ale również nie mogłem zainstalować (ten sam komunikat).

potem wypakowalem obraz plyty iso do folderu z plikami i przejąłem uprawnienia wszystkich plików - ale nadal ten sam efekt przy próbie uruchomienia.

 

Pomyślałem że może mam problem z uprawnieniami administratora w jakichś bibliotekach dll wiec przejąłem znowu wszystkie pliki w folderze c:/windows/system32 - dalej bez efektu.

 

Cos chyba musi być z tymi uprawnieniami administratora, bo tez mialem problemy z wylączeniem usługi centrum zabezpieczeń - też komunikaty o braku dostępu się pojawiały - ale z tym w końcu sobie jakoś poradzilem.

Odnośnik do komentarza

Miałem niedawno podobny problem... ;) Komunikaty są mylące i zmuszają do bzdurnych posunięć.

Nie brak ci uprawnień. Nie nadasz ich sobie. To system głupieje...

 

Sprawdź dysk na obecność błędów i integralność struktury plików:

uruchom>cmd>C:\(Czy jaki tam masz napęd)chkdsk /f /r

Potem spróbuj...

 

Jak się nie uda, spróbuj bez pośrednictwa Total Commandera, przez zwykły eksplorator Windows...

 

Jak to nie pomoże, to już się chyba będziesz musiał powiesić ;) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź dysk na obecność błędów i integralność struktury plików:

uruchom>cmd>C:\(Czy jaki tam masz napęd)chkdsk /f /r

Potem spróbuj...

 

chkdsk nie znalazł błędów.

 

Jak się nie uda, spróbuj bez pośrednictwa Total Commandera, przez zwykły eksplorator Windows...

 

Total Commandera nie używam.

 

Nieco po ptokach, ale... jeśli nadal masz problem to sprawdź montowanie na innym kompie - może to problem z obrazem tego programu.

 

obraz plyty jest ok, na drugim kompie działa bez zarzutu. Problem pojawił się po reinstalacji windowsa dlatego jestem prawie pewien że to w tym systemie należy szukać źródła błędu.

 

Jak to nie pomoże, to już się chyba będziesz musiał powiesić ;) Powodzenia.

 

czuję się jeszcze zbyt młody na tak drastyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... Nie bardzo wiem jak ci pomóc. Najprościej chyba reinstalować system...

Gdyby to był notebook z preinstalowanym systemem, to miej na uwadze że prawdziwym administratorem jest Samsung czy co tam masz ;)

Mimo posiadania konta administratora, tak naprawdę nie rządzisz, a system robi cię w bambuko. Przynajmniej tak mam u siebie na Win7...

Spróbuj założyć nowe konto administracyjne i może się uda...

Odnośnik do komentarza

yamata

 

Mimo posiadania konta administratora, tak naprawdę nie rządzisz, a system robi cię w bambuko. Przynajmniej tak mam u siebie na Win7...

Piszesz w dziale Windows XP. Nie mieszaj tu właściwości UAC platformy Windows 7 z systemem XP.

 

Najprościej chyba reinstalować system...

vs.

 

Problem pojawił się po reinstalacji windowsa

 

 

 

 

zeber

 

Zakładając, że to problem uprawnień, ze względu na to:

 

bo tez mialem problemy z wylączeniem usługi centrum zabezpieczeń - też komunikaty o braku dostępu się pojawiały - ale z tym w końcu sobie jakoś poradzilem

 

obraz plyty jest ok, na drugim kompie działa bez zarzutu. Problem pojawił się po reinstalacji windowsa dlatego jestem prawie pewien że to w tym systemie należy szukać źródła błędu.

 

Po prostu zmonitoruj do czego jest brak dostępu. W rękę Process Monitor i nagraj zdarzenie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po prostu zmonitoruj do czego jest brak dostępu. W rękę Process Monitor i nagraj zdarzenie.

 

nagrałem zdarzenie ale ten log nie wiele mi mówi.

plik o który chodzi (czyli instalator programu supermemo) to z:/system32/setup.exe i w jednym przypadku znalazłem w logu info access denied ale chodziło o proces explorer.exe więc nie wiem czy idę dobrą drogą...

 

załączam link do loga z programu http://wyslijto.pl/plik/s0tpi083bi

Odnośnik do komentarza

Jedyny wynik, który coś mówi:

 

Explorer.EXE 1356 CreateFile Z:\Setup32\Setup.exe ACCESS DENIED Desired Access: Generic Read, Write Attributes, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, AllocationSize: n/a

 

Czytając to jak jest podane: explorer.exe nie może utworzyć pliku o nazwie "Setup.exe" w ścieżce Z:\Setup32. Ten wynik sugeruje, że problem stanowi ścieżka Z: lub Z:\Setup32. Tylko, że jest to wirtualnie montowane:

 

 

Chodzi o program do nauki języka - Super.Memo.Extreme.English. Mam obraz płyty na dysku i instaluje przez wirtualny napęd. Myślałem z początku że może to problem z emulacją napędów. Ale Office 2007 też instalowałem z obrazu płyty i nie było problemu. (...) obraz plyty jest ok, na drugim kompie działa bez zarzutu

 

Tu dzwoni mi ustęp "mam obraz płyty na dysku" + "na drugim kompie działa bez zarzutu". Czyli wyczytuję (popraw mnie jeśli to błąd dedukcji), że obrazy są dwa, umieszczone w różnych środowiskach, nie jest podawane tak naprawdę to samo medium instalacyjne. Była reinstalacja Windows (która robi przetasowanie uprawnień), to i nasuwa się pytanie: a w jakiej ścieżce dostępu leży sam obraz jako taki?

Dla przykładu posłużę się ścieżką D:\Pliki\Obrazy\obraz.iso. Zacznij sprawdzać uprawnienia wszystkich obiektów ścieżki, zaczynając od najwyższego nadrzędnego katalogu (D), schodząc rekursywnie w dół (Pliki i Obrazy), wliczając i sam obraz.iso. Kto jest Właścicielem tych elementów i kto ma Pełną kontrolę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tu dzwoni mi ustęp "mam obraz płyty na dysku" + "na drugim kompie działa bez zarzutu". Czyli wyczytuję (popraw mnie jeśli to błąd dedukcji), że obrazy są dwa, umieszczone w różnych środowiskach, nie jest podawane tak naprawdę to samo medium instalacyjne.

 

No właśnie nie - obraz jest jeden. Po prostu po zamontowaniu go w napędzie wirtualnym, udostępniłem ten napęd w sieci i w ten sposób sprawdziłem z drugiego kompa czy działa - no i z drugiego komputera działa.

(Tak na marginesie to właśnie sprawdziłem co będzie w sytuacji odwrotnej - mianowicie na drugim komputerze zamontowałem obraz płyty - który cały czas znajduje się u mnie na dysku - i udostępniłem napęd w sieci. Jednak w tym przypadku wszystko jest bez zmian na moim komputerze wywala ten sam błąd, a na drugim kompie działa.)

 

Była reinstalacja Windows (która robi przetasowanie uprawnień), to i nasuwa się pytanie: a w jakiej ścieżce dostępu leży sam obraz jako taki?

Dla przykładu posłużę się ścieżką D:\Pliki\Obrazy\obraz.iso. Zacznij sprawdzać uprawnienia wszystkich obiektów ścieżki, zaczynając od najwyższego nadrzędnego katalogu (D), schodząc rekursywnie w dół (Pliki i Obrazy), wliczając i sam obraz.iso. Kto jest Właścicielem tych elementów i kto ma Pełną kontrolę.

 

obraz leży bezpośrednio na partycji E: - czyli ścieżka to e:/Super.Memo.Extreme.English!.[PL].iso

tak się składa że na tej partycji trzymam głównie dane więc przy reinstalacji windowsa jej w ogóle nie ruszałem.

sprawdziłem kto ma kontrole nad plikiem i wygląda to tak:

Administratorzy - pełna kontrola

System - pełna kontrola

Użytkownicy - nie mieli pełnej kontroli, ale właśnie im nadałem pełną i nic to nie zmieniło.

 

jeżeli chodzi o partycję e: to pełną kontrolę mają Administratorzy, Użytkownicy, System i Ja. Jest jeszcze wyszczególnione konto Twórca-Właściciel z uprawnieniami specjalnymi - i tu nie mogę dać pełnej kontroli.

 

spróbowałem jeszcze skopiować obraz płyty do innego folderu a nawet na inną partycję - ale oczywiście wszystko bezskutecznie...

Odnośnik do komentarza
jeżeli chodzi o partycję e: to pełną kontrolę mają Administratorzy, Użytkownicy, System i Ja.

 

vs.

 

sprawdziłem kto ma kontrole nad plikiem i wygląda to tak:

Administratorzy - pełna kontrola

System - pełna kontrola

Użytkownicy - nie mieli pełnej kontroli, ale właśnie im nadałem pełną i nic to nie zmieniło.

 

Nie ma tu nic na temat kto jest Właścicielem (przejdź do opcji Zaawansowanych). Ponadto, w Process Monitor explorer.exe dobijający się do rzeczonej ścieżki był wywołany w kontekście konta "WIELBLAD\Zeber", czyli to konto w jakiś sposób nie ma dostępu. Spróbuj dla pliku ISO nadać: Właściciel = Twoje konto Zeber, po przemianie Właściciela dodaj konto Zeber na listę i nadaj mu Pełną kontrolę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie ma tu nic na temat kto jest Właścicielem (przejdź do opcji Zaawansowanych). Ponadto, w Process Monitor explorer.exe dobijający się do rzeczonej ścieżki był wywołany w kontekście konta "WIELBLAD\Zeber", czyli to konto w jakiś sposób nie ma dostępu. Spróbuj dla pliku ISO nadać: Właściciel = Twoje konto Zeber, po przemianie Właściciela dodaj konto Zeber na listę i nadaj mu Pełną kontrolę.

 

zarówno całej partycji jak i temu jednemu plikowi przypisałem siebie (czyli konto wielblad/zeber) jako właściciela - wcześniej jako właściciel figurował ciąg przypadkowych cyfr i liter.

jednak to nie pomogło.

utworzyłem też nowe konto na prawach administratora ale z tamtego konta również nie mogę uruchomić pliku.

Odnośnik do komentarza
zarówno całej partycji jak i temu jednemu plikowi przypisałem siebie (czyli konto wielblad/zeber) jako właściciela - wcześniej jako właściciel figurował ciąg przypadkowych cyfr i liter.

jednak to nie pomogło.

utworzyłem też nowe konto na prawach administratora ale z tamtego konta również nie mogę uruchomić pliku.

 

Przypadkowy ciąg = to prawdopodobnie SID poprzedniego konta sprzed reinstalacji Windows, konta fantom. No dobrze, Właściciela przyznałeś, ale co z dodaniem konta Zeber na listę kont i nadaniem mu Pełnej kontroli? Mówiłeś, że plik ma tylko: Administratorzy, System, Użytkownicy. Do tego zestawu dorzuć Zeber.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przypadkowy ciąg = to prawdopodobnie SID poprzedniego konta sprzed reinstalacji Windows, konta fantom. No dobrze, Właściciela przyznałeś, ale co z dodaniem konta Zeber na listę kont i nadaniem mu Pełnej kontroli? Mówiłeś, że plik ma tylko: Administratorzy, System, Użytkownicy. Do tego zestawu dorzuć Zeber.

 

Dodałem konto Zeber i dałem pełną kontrolę zarówno dla partycji jak i pliku. Ale Błąd ciągle wywala ten sam.

 

I jeszcze jedna wskazówka: pomyślałem że sprawdzę, czy w trybie awaryjnym jest to samo. Więc okazało się, że nie wiadomo, bo w trybie awaryjnym nie działa emulacja napędów (może nie powinno mnie to dziwić ale jednak zawsze trochę).

Ale przy okazji wchodzenia w tryb awaryjny zdziwiłem się że nie wyświetliło się wbudowane konto administratora. No i jak zacząłem zgłębiać problem to doszedłem do wniosku, że moje główne konto jest wbudowanym kontem administratora, któremu udało mi się zmienić nazwę na "zeber" - może problem z uprawnieniami z tego wynika?

Jednakże gdyby tak było, to mógłbym uruchomić obraz tej płyty z nowego konta, które otworzyłem - a tak nie jest... Już trochę głupieję przy tym...

Odnośnik do komentarza
Ale przy okazji wchodzenia w tryb awaryjny zdziwiłem się że nie wyświetliło się wbudowane konto administratora. No i jak zacząłem zgłębiać problem to doszedłem do wniosku, że moje główne konto jest wbudowanym kontem administratora, któremu udało mi się zmienić nazwę na "zeber" - może problem z uprawnieniami z tego wynika?

 

1. Może pokaż ilość kont, jaka jest faktyczna przynależność grupowa konta Zeber oraz skład poszczególnych grup. Start > Uruchom > cmd i wklep:

 

net users

net localgroup Administratorzy

net localgroup Użytkownicy

 

Przeklej wyniki z okna do posta.

 

2. Dorzuć wyciąg SID kont przy udziale skryptu sid.vbs: KLIK (punkt 3).

 

 

Nasuwa się pytanie: po co tu była reinstalacja Windows (powód) i w jaki sposób wykonana. Pytam, ponieważ to nie pasuje mi do reszty i nie wiem co o tym sądzić: "mialem problemy z wylączeniem usługi centrum zabezpieczeń - też komunikaty o braku dostępu". I w jaki sposób temu zaradziłeś, jakie kroki wykonywałeś.

 

 

Mój system to win xp he sp3 z tym ze hackowany na professional według hacka

 

Czy ów hack był przed reinstalacją? Ponadto, w jaki sposób uzyskujesz dostęp do karty Zabezpieczenia wykonując przepis uprawnień (z poziomu Trybu normalnego - sztuczna modyfikacja która może nie gwarantować wiernej edycji, z poziomu Trybu awaryjnego - dostęp natywny edycji Home)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Może pokaż ilość kont, jaka jest faktyczna przynależność grupowa konta Zeber oraz skład poszczególnych grup. Start > Uruchom > cmd i wklep:

 

net users

net localgroup Administratorzy

net localgroup Użytkownicy

 

Przeklej wyniki z okna do posta.

 

net users

Gość Pomocnik Support_388945a0

zeber

Polecenie zostało wykonane pomyślnie

 

net localgroup Administratorzy

Nazwa aliasu Administratorzy

Komentarz Administratorzy mają pełny i nieogroniczony dostęp do komputera/domeny

 

Członkowie

 

zeber

Polecenie zostało wykonane pomyślnie

 

net localgroup Użytkownicy

Nazwa aliasu Użytkownicy

Komentarz Uzytkownicy nie mogą przeprowadzać przypadkowych ani celowych zmian na poziomie całego systemu. Mogą oni zatem uruchamiać aplikacje uwierzytlenione, ale na ogół nie starsze aplikacje

 

 

Członkowie

 

Zarządzanie nt\interaktywna

zarządzanie nt\Użytkownicy uwierzytelnieni

 

 

Polecenie zostało wykonane pomyślnie

 

2. Dorzuć wyciąg SID kont przy udziale skryptu sid.vbs: KLIK (punkt 3).

 

 

********************************************************************************

 

Lista kont, identyfikatorów SID i ścieżek dostępu.

 

********************************************************************************

 

 

Nazwa użytkownika : Gość

SID : S-1-5-21-1844237615-308236825-682003330-501

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : Pomocnik

SID : S-1-5-21-1844237615-308236825-682003330-1000

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : zeber

SID : S-1-5-21-1844237615-308236825-682003330-500

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\Administrator

 

********************************************************************************

 

Nasuwa się pytanie: po co tu była reinstalacja Windows (powód) i w jaki sposób wykonana. Pytam, ponieważ to nie pasuje mi do reszty i nie wiem co o tym sądzić: "mialem problemy z wylączeniem usługi centrum zabezpieczeń - też komunikaty o braku dostępu". I w jaki sposób temu zaradziłeś, jakie kroki wykonywałeś.

 

Po defragmentacji w trybie diagnostycznym system nie chciał mi się już uruchomić normalnie - znaczy nie zależnie co zastaczyłem i tak uruchamiał się w trybie diagnostycznym. i nie umiałem sobie poradzić z tym za bardzo. Ale też długo się nie męczyłem tylko od razu postanowilem przywrócić obraz z partycji systemowej z backupu, który zrobiłem jakiś miesiąc wcześniej. A tu już się zaczęły schody - bo okazało się że backup zrobił się chyba z błędem bo po przywróceniu obrazu partycji system nie startuje (bsod za każdym razem) - no chyba że w trybie awaryjnym. No i sie trochę wkurzyłem i postawiłem system na nowo po wcześniejszym formacie partycji systemowej.

 

Po zainstalowaniu od razu przystąpiłem do różnych modyfikacji systemu (odinstalowanie messengera, zmiana rozmiaru pliku stronicowania, wyłączanie centrum zabezpieczeń itp.). Centrum zabezpieczeń to była jedna z pierwszych rzeczy, które chciałem wyłączyć (no nie - najpierw antywira i firewalla zainstalowalem) i pamiętam że miałem z tym problem - nie mogłem wyłączyć usługi normalnie przez narzędzia administracyjne. Teraz nie jestem pewien w jaki w końcu sposób do wyłączyłem. Na pewno wyłączyłem ręcznie wszystkie usługi składowe tj. aktualizacje automatyczne, firewalla wbudowanego i antyvira. Użyłem też programu xpantispy (nei tylko do deaktywacji centrum zabezpieczeń - więc możliwe że i ten program coś namieszał). Ale nie wiem, w którym momencie moje działania przyniosły skutek (możliwe też, że coś w rejestrze bezpośrednio grzebałem.).

 

Cytuj

Mój system to win xp he sp3 z tym ze hackowany na professional według hacka

 

 

Czy ów hack był przed reinstalacją? Ponadto, w jaki sposób uzyskujesz dostęp do karty Zabezpieczenia wykonując przepis uprawnień (z poziomu Trybu normalnego - sztuczna modyfikacja która może nie gwarantować wiernej edycji, z poziomu Trybu awaryjnego - dostęp natywny edycji Home)?

 

Hack był przed reinstalacją - chodziło mi głównie o integrację plytki instalacyjnej z sp3. Zmiana tych 2 bitów potraktowałem jako bonus mały.A skoro już miałem problemy z systemem to uznałem że zainstaluje od razu w tej wersji.

Dostęp do karty Zabezpieczenia uzyskuje w trybie normalnym. Spróbowałem też nadać w awaryjnym ale to nic nie zmieniło.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...