Skocz do zawartości

Proces explorer.exe nie uruchamia się - Win 7 64bit


Fix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przy starcie wpisuję hasło do konta (mam jedno) i nie uruchamia się proces explorer.exe. Zamiast pulpitu widzę czarne tło. Co prawda mogę z menadżera uruchomić proces explorer, ale wygląd systemu jest inny (chyba podstawowy taki niebieski, a miałem czarny) i chodzi wolno. Dysk twardy przez 5 min w czasie uruchomienia mieli i mieli i mieli, jak by szukał czegoś.

Przy starcie nie uruchamia się także Avast, mogę go uruchomić normalnie wchodząc w odpowiedni folder i klikając w exe.

 

Komputer czysty od wirusów - Skan za pomocą Avast

Brak śmieci (zbędnych plików) - CCleaner i Odkurzacz

System - Win 7 64bitowy

 

Logi: Otl i Extras

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Przepraszam jeśli pomyliłem działy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nic to nie dało, komputer zachowuje sie jak by ktoś go nagle odciął od prądu(ale tak nie było na 100%) bo i Firefox zgubił ustawienia (a włąściwie to wtyczka AdBlock).

 

Nie wiem czy to ważne ale przy logowaniu musze podać hasło i jest dźwięk, po wpisaniu hasła i kliknieniu na Enter zawsze był glos "logowania" gdy pokazywal się pulpit a teraz go brak.

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego że masz takie objawy

 

1.

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1

Skasuj w rejestrze ten klucz HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer

 

2.

 

O20:64bit: - HKLM Winlogon: UserInit - (C:\Program Files\Soluto\soluto.exe /userinit) - File not found

Wejdź do klucza HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon odnajdź frazę UserInit i popraw ścieżkę na C:\Windows\System32\userinit.exe

 

Po wszystkim restart

 

BTW.:

 

O8:64bit: - Extra context menu item: 使用快车3下载 - C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\FlashGetBHO\GetUrl.htm ()

O8:64bit: - Extra context menu item: 使用快车3下载全部链接 - C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\FlashGetBHO\GetAllUrl.htm ()

O8 - Extra context menu item: 使用快车3下载 - C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\FlashGetBHO\GetUrl.htm ()

O8 - Extra context menu item: 使用快车3下载全部链接 - C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\FlashGetBHO\GetAllUrl.htm ()

Co to jest? Wogóle pełno g...a masz w tym kompie :lol:

Odnośnik do komentarza

Co do menu kontekstowego - ShellExView proponowany przez Landusa ma możliwość jednie wyłączenia kontekstu,tutaj są inne programy z tego typu: https://www.fixitpc.pl/topic/329-porzadkowanie-menu-kontekstowych-rozszerzen-powloki/ - jest tam opis które z nich pernamentnie usuwają te wpisy

 

Co do głównego problemu to jest spowodowany przez soft Soluto - jak dla mnie to szmelc mówiąc delikatnie i co sam widzę o nim w sieci,pełno tylko w nim niezrozumiałej dla mnie reklamy.Musisz przynajmniej przywrócić oryginalne wpisy o których mówiłem w poprzednim poście ale dobrze by było się go pozbyć...z mojego punktu widzenia lekiem na frustrację z całą pewnością nie jest wręcz przeciwne...z pewnością są dostępne zncznie lepsze tweakery i inne programy do optymalizacji niż to coś...

Odnośnik do komentarza

W czasopiśmie komputerowym PcFormat był opisany Soluto, teraz się przekonałem że nie wszystko co ciekawie wygląda dobrze działa. Chodź jego odinstalowanie po wystąpieniu problemów nie przyniosło standardowych ustawień.

 

Czy CCleaner i Odkurzacz wystarczą do dbana o dobrą kondycję systemu ?

Odnośnik do komentarza

Chodź jego odinstalowanie po wystąpieniu problemów nie przyniosło standardowych ustawień.

To normalne. Niestety często trzeba poprawiać,przywracać do domyślnych ustawień ręcznie po czymś takim

 

Czy CCleaner i Odkurzacz wystarczą do dbana o dobrą kondycję systemu ?

Oba programy są dobre.Jesli potrzeba coś do naprawinia róznych rzeczy to polecam takie coś http://www.thewindowsclub.com/repair-fix-windows-7-vista-problems-with-fixwin-utility,resztę jak specyficzne ustawienia,restrykcje to możesz wykonywać w gpedit.msc (ponieważ masz Ultimate to nie potrzebujesz do takich celów żadnego dodatkowego tweakera.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...