Skocz do zawartości

Wyskakujące reklamy w google chrome.


Rekomendowane odpowiedzi

Zainfekowałem dzisiaj komputer ściągając niepewny plik z internetu. Na poczatku poinstalowały mi się same jakieś rosyjskie toolbary, podobne do rocketdocka, nakładki na menu start (wszystko miałem po rosyjsku w menu start, panel sterowania itp.) oraz rozszerzenia do google chrome. Pousuwałem wszystko sam z panelu sterowania, oraz z google chrome'a. Nastepnie zainstalowałem malwarebytes anti-malware. Przeskanowałem komputer i usunąłem wszystko co wykrył. Myślałem że już jest czystko, ale jednak nie, gdyż od czasu do czasu gdy używam chrome'a i nacisne lewy przycisk myszy aby np zaznaczyc tekst lub odpalić jakiś link, to zamiast wykonania tych operacji automatycznie otwiera mi sie nowe okienko chrome'a z jakąs reklama.

Z góry dziękuje za pomoc.

W załącznikach wrzucam logi z Frst, zaraz dorzuce z gmera (nie wiedzieć czemu za pierwszym razem podczas skanowania gmerem zresetował mi sie komputer, zobacze jak bedzie teraz)

Pozdrawiam.

@edit Skan z gmera dołaczony, teraz poszedł normalnie.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Google Chrome mało co widać (rosyjska strona domowa + reinstalatory rosyjskich rozszerzeń w rejestrze), za to Firefox ma zainstalowane różne rosyjskie adware. W systemie jest też crack aktywacji "KMSAuto Net" i w Dzienniku zdarzeń błędy związane z licencją, dla porównania ten temat. Cracki zaadresujesz samodzielnie.

 

Działania do przeprowadzenia:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
GroupPolicy: Ograniczenia 
GroupPolicy\User: Ograniczenia 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
CHR HomePage: Default -> mail.ru/cnt/11956636?rciguc__PARAM__
HKU\S-1-5-21-2012787476-2681263979-3076844850-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://mail.ru/cnt/10445?gp=811013
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2012787476-2681263979-3076844850-1001 -> DefaultScope {FFEBBF0A-C22C-4172-89FF-45215A135AC7} URL = hxxp://go.mail.ru/distib/ep/?q={SearchTerms}&product_id=%7B728D4C16-1D4E-47B4-B5CB-D889BF19A6A8%7D&gp=811014
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2012787476-2681263979-3076844850-1001 -> {D01B9FD1-7CDA-4F67-A367-0E9C19DEAFC7} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2012787476-2681263979-3076844850-1001 -> {FFEBBF0A-C22C-4172-89FF-45215A135AC7} URL = hxxp://go.mail.ru/distib/ep/?q={SearchTerms}&product_id=%7B728D4C16-1D4E-47B4-B5CB-D889BF19A6A8%7D&gp=811014
FF ExtraCheck: C:\Program Files\mozilla firefox\defaults\pref\local-settings.js [2016-04-04] 
FF ExtraCheck: C:\Program Files\mozilla firefox\mozilla.cfg [2016-05-10] 
DeleteKey: HKCU\Software\Google\Chrome\Extensions
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
Reg: reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\Protected - It is a violation of Windows Policy to modify. See aka.ms/browserpolicy" /v ProtectedHomepages /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\Protected - It is a violation of Windows Policy to modify. See aka.ms/browserpolicy" /v ProtectedSearchScopes /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\OpenSearch" /f
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugins
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Origin
C:\ProgramData\kingsoft
C:\ProgramData\Mail.Ru
C:\ProgramData\Origin
C:\Users\Tuscioch\AppData\Local\Вoйти в Интeрнет
C:\Users\Tuscioch\AppData\Local\Поиcк в Интeрнете
C:\Users\Tuscioch\AppData\Local\fupdate
C:\Users\Tuscioch\AppData\Local\Mail.Ru
C:\Users\Tuscioch\AppData\Roaming\kingsoft
C:\Users\Tuscioch\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Mail.Ru.lnk
C:\Users\Tuscioch\AppData\Roaming\Microsoft\Word\Upoważnienie%20do%20odbioru%20zarejestrowanych%20z305746322380348095\Upoważnienie%20do%20odbioru%20zarejestrowanych%20zaświadczen.docx.lnk
C:\Users\Tuscioch\AppData\Roaming\Origin
C:\Users\Tuscioch\Favorites\Mail.Ru Агент - используй для общения!.url
C:\Users\Tuscioch\Favorites\Mail.Ru.url
C:\Users\Tuscioch\Favorites\Links\Интернет.url
C:\WINDOWS\System32\Tasks\fupdate
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > wprowadź nazwę fixlist.txt > Kodowanie zmień na UTF-8

 

Plik fixlist.txt umieść w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść przeglądarki:

 

Firefox:

  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść całą historię przeglądania.
Google Chrome:
  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy niedomyślne śmieci (o ile będą).
3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy nadal są reklamy w Google Chrome.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...