Skocz do zawartości

Program imstrayicon przestał działać


markym

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni podczas pracy z laptopem Lenovo SL 500 pojawia się komunikat że - Program imstrayicon przestał działać.

 

Wydaje mi się że może to mieć jakiś związek z PC Doctor - Lenovo Tool Box którego update robiłem kilka tygodni temu i jakby potem zaczął się pojawiać ten komunikat.

 

Znalazłem coś o tym na forum o Think pad ale nie za bardzo jarzę. http://www.thinkpads.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=90318

 

Dołączam screena.

 

pozdro

 

m

 

dorzucam autoruns (mam nadzieję że zrobiłem ten raport dobrze)

post-40-0-36265300-1298825493_thumb.jpg

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może spróbuj, wzorując się na linku, wyłączyć zadania PC Doctor. Wedle opisu zadania startują przez harmonogram, czyli ich deaktywacja wykonalna np. w Autoruns w karcie Scheduled Tasks. Ponadto, możesz dołączyć raport wytworzony z Autoruns do oceny. Na razie to zgadywanie w ciemno w jaki sposób masz to zapisane w systemie (kłania się ogłoszenie działu Windows).

 

 

EDIT: Dodany raport. Tak, PC Doctor ma trzy zadania w Harmonogramie:

 

"Task Scheduler"

+ "\PCDEventLauncher" "" "" "c:\program files\pc-doctor\sessionchecker.exe"

+ "\PCDoctorBackgroundMonitorTask" "Lenovo ThinkVantage Toolbox Profiler" "PC-Doctor, Inc." "c:\program files\pc-doctor\uaclauncher.exe"

+ "\SystemToolsDailyTest" "Lenovo ThinkVantage Toolbox" "PC-Doctor, Inc." "c:\program files\pc-doctor\pcdrcui.exe"

 

PS. Śmieć vShare Toolbar do całkowitej deinstalacji (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odinstsalowałem tego vshare i co dalej czy mam zrobić to co w poscie 8 czy 10 w tamtym temacie ? Czy najpierw tylko OTL albo gmer? Czy w ogóle wszystko ?

 

Mam rozumieć że nie ma żadnego "czystego" vshare plugina?

 

I co mam zrobić z tym PC doctor? Czy wystarczy w Lenovo tool box odptaszkować :

1 planowana kontrola sprzetu

2 sprawdz aktualizacje gdy uruchomi sie lenovo toolbox

3 aktywuj pomoc techniczną online ?

Odnośnik do komentarza
I co mam zrobić z tym PC doctor?

 

Przecież mówię: w Autoruns w karcie Scheduled Tasks masz wyłączyć (przez odptaszkowanie) te trzy zakreślone zadania PC Doctor. I zobaczymy jakie to ma skutki.

 

 

Mam rozumieć że nie ma żadnego "czystego" vshare plugina?

 

Nic mi na ten temat nie wiadomo. To co widzę do pobierania montuje ten sam toolbar, który robi niepożądane modyfikacje wyszukiwarki w przeglądarkach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dobra melduje że

 

- tamte 3 w autoruns odptaszkowane

 

- co z tym vshare po odinstalowaniu?

 

- i tak jeszcze w ramach kombinacji a nie można by było zainstalować tego vshare tylko "na chwilę" tzn na czas oglądania meczyku a potem odinstalować albo zainstalować go np tylko na IE a na codzień używać Firefoxa a IE tylko do oglądania TV ?

Odnośnik do komentarza
- co z tym vshare po odinstalowaniu?

 

Możesz pokazać log z OTL, który przedstawia konfigurację przeglądarek.

 

 

- i tak jeszcze w ramach kombinacji a nie można by było zainstalować tego vshare tylko "na chwilę" tzn na czas oglądania meczyku a potem odinstalować albo zainstalować go np tylko na IE a na codzień używać Firefoxa a IE tylko do oglądania TV ?

 

No cóż, ja bym tego nie pakowała w system. Jeśli to jest naprawdę plugin oryginalnej strony vShare, to strona jest spalona w moich oczach, żeby dla prostej transmisji Flash robić zaciemnianie z obowiązkowym paskiem z wyszukiwaniami przekierowanymi. Czyli: oni zarabiają kasę, Ty masz nieprzyjemności w systemie.

Jeśli masz ten "plugin" instalować, to tylko na jednej przeglądarce i wyeliminuj wszystkie powiązania z wyszukiwaniem przez ten badziew. Ale mówię, dla mnie zachowanie tej "wtyczki" jest moralnie dwuznaczne i niepokojące.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. W kwestii tematu przewodniego: czyli zostało nam oczekiwanie na efekty wyłączenia zadań PC Doctor w Harmonogramie, czy znów pojawi się błąd "Program imstrayicon przestał działać".

 

2. Po deinstalacji wtyczki jest prawie w porządku, usunęło się z podstawowych wartości przeglądarek. Ostał się jeden szczątek:

 

O3 - HKU\S-1-5-21-300751917-3985659210-3560172915-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - No CLSID value found.

Od razu szybki fiks na kilka innych drobnostek (w tym usługa Roxio startująca z Tempów rekonfigurowana na wyłączoną). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF}"=-
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SessionLauncher]
"Start"=dword:00000004
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\{7530BFB8-7293-4D34-9923-61A11451AFC5}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\{E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7}]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules]
"TCP Query User{4F10082C-066D-44C2-AA6F-52D7E82C9D39}C:\\program files\\sopcast\\adv\\sopadver.exe"=-
"TCP Query User{FDAA23EA-D569-48A7-B610-30D760567F74}C:\\program files\\sopcast\\adv\\sopadver.exe"=-
"UDP Query User{4B89B6CA-6F79-47C5-9F04-5603C53AF589}C:\\program files\\sopcast\\adv\\sopadver.exe"=-
"UDP Query User{95119CAA-8B31-4AE9-973B-DB3F03C89297}C:\\program files\\sopcast\\adv\\sopadver.exe"=-
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
""=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
""=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Start > w polu szukania wklej regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > z menu Plik zaimportuj FIX.REG.

 

3. Natomiast zastanawia mnie co to za ukryty plik autorun.inf:

 

O32 - AutoRun File - [2008-06-02 23:46:54 | 000,000,049 | -HS- | M] () - S:\AUTORUN.INF -- [ NTFS ]

Włącz pokazywanie ukrytych w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Z prawokliku otwórz plik do edycji w Notatniku i przeklej tu jego zawartość do wglądu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Co do imstrayicon to narazie (od kilku godzin) ustało

 

2. Punkt drugi cały wykonałem (z tym fix.reg) ale co z tym szczątkiem : O3 - HKU\S-1-5-21-300751917-3985659210-3560172915-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - No CLSID value found. ??

 

Czy robić OTL jeszcze raz ?

 

3. zawartość tego pliku z S :

 

[AutoRun]

open=LenovoSDrive.exe

icon=sdrive.ico

Odnośnik do komentarza
ale co z tym szczątkiem : O3 - HKU\S-1-5-21-300751917-3985659210-3560172915-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - No CLSID value found. ??

 

Jak to co. :P To już usunięte przez FIX.REG. Patrz na ten ustęp:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]

"{043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF}"=-

 

zawartość tego pliku z S

 

Plik producenta. Wszystko w porządku.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...