Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza


Mierczutkin

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastrzeżenia do logów: OTL konfigurowany wg ustawień z innego forum, ustawień zawierających zdezaktualizowane instrukcje obliczania MD5 + brak obowiązkowego tu loga pod kątem rootkitów GMER. W OTL nie widać znaków infekcji czynnej. Komentarze do tego co widzę:

 

 

1. Popatrz co jest w tym folderze w środku:

 

[2011-01-23 10:03:54 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\fCdBe07500

 

2. Do usunięcia sponsoring wpuszczony w system przez nieuważną instalację YouTube Downloader. Konsekwencją jest ciągła praca w tle śmiecia Application Updater / Spigot.

 

PRC - [2011-01-28 17:36:42 | 000,526,336 | ---- | M] (Spigot, Inc.) -- C:\Program Files\Common Files\Spigot\Search Settings\SearchSettings.exe

PRC - [2011-01-28 17:10:28 | 000,387,072 | ---- | M] (Spigot, Inc.) -- C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe

SRV - [2011-01-28 17:10:28 | 000,387,072 | ---- | M] (Spigot, Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe -- (Application Updater)

 

IE - HKU\S-1-5-21-1177238915-1078145449-839522115-1003\..\URLSearchHook: {F3FEE66E-E034-436a-86E4-9690573BEE8A} - C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\IE\4.3\youtubedownloaderToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: youtubedownloader@mybrowserbar.com:4.3

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: wtxpcom@mybrowserbar.com:4.1

[2011-01-26 19:06:50 | 000,000,000 | ---D | M] (Widgi Toolbar Platform) -- C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SPIGOT\WTXPCOM

[2011-02-17 15:30:20 | 000,000,000 | ---D | M] (YouTube Downloader Toolbar) -- C:\PROGRAM FILES\YOUTUBE DOWNLOADER TOOLBAR\FF

O3 - HKLM\..\Toolbar: (YouTube Downloader Toolbar) - {F3FEE66E-E034-436a-86E4-9690573BEE8A} - C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar\IE\4.3\youtubedownloaderToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [searchSettings] C:\Program Files\Common Files\Spigot\Search Settings\SearchSettings.exe (Spigot, Inc.)

 

[2011-02-17 15:30:20 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\SOUSik\Dane aplikacji\Search Settings

[2011-02-17 15:30:18 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\YouTube Downloader Toolbar

[2011-02-17 15:30:18 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Application Updater

[2011-01-26 19:06:49 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Common Files\Spigot

Czyli w Dodaj / Usuń programy odinstaluj YouTube Downloader Toolbar. Ponadto z Firefox w menedżerze rozszerzeń wymontuj oba komponenty od tego (YouTube Downloader Toolbar + Widgi Toolbar).

 

 

3. System cierpi na typowy błąd związany z wadą oprogramowania Hewlett-Packard, tzn. zawiesza się przy starcie jedna z usług (w konsekwencji start systemu może być znacznie wydłużony):

 

Error - 2011-02-26 03:30:20 | Computer Name = SOUS | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj tę usługę, z dwukliku wywołaj jej Właściwości, Typ startowy przestaw na Wyłączona.

 

 

Komputer wyłącza się w różnych momentach. Czasem jak gram, a czasem jak nic specjalnego nie robie.

 

Do wykonania punkt nr 5 z ogłoszenia: KLIK. Sformułowanie "gram" raczej odciąga uwagę od problemu infekcji i zapewne temat zostanie przeniesiony.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zastrzeżenia do logów: OTL konfigurowany wg ustawień z innego forum,

Tak, bo założyłem temat na innym forum i nikt nie odpowiadał przez kilka dni. A czy zrobić log z Gmera?

 

Czyli w Dodaj / Usuń programy odinstaluj YouTube Downloader Toolbar. Ponadto z Firefox w menedżerze rozszerzeń wymontuj oba komponenty od tego (YouTube Downloader Toolbar + Widgi Toolbar).

Zrobiłem, ale nie wiem czy coś nie zostało.

Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj tę usługę, z dwukliku wywołaj jej Właściwości, Typ startowy przestaw na Wyłączona.

Zmieniłem ustawienia

 

Do wykonania punkt nr 5 z ogłoszenia

Zastosowałem ustawienia. Na razie nie ma folderu Minidump.

 

Coś się grzeje - sprawdz temperaturę grafiki i procesora.

 

A czym sprawdzić temperatury?

 

OTL.txt

Extras.txt

Odnośnik do komentarza

1. Ja tu skończę część z software. GMER na wszelki wypadek pokaż. Sponsor odinstalowany kompletnie na tyle na ile może to przedstawić log z OTL. I z logami tego typu skończyliśmy.

 

2. Temat przenoszę do działu sprzętowego. Dział ma inne zasady: KLIK. W skrócie już to przedstawiłeś w pierwszym poście. Nie ma tu bardziej szczegółowego opisu na czym polega to wyłączanie komputera (czy to na pewno autorestart a nie efekt podobny do "power-down") i to jest niejasne:

 

Zastosowałem ustawienia. Na razie nie ma folderu Minidump.

 

A czym sprawdzić temperatury?

 

Są też darmowe analizery takich aspektów sprzętowych np. HWiNFO32.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

miernikiem sprawdź to:

atx ky-450w
jak: http://zenfist.pl/ja...zu-news-40.html

Everest jest raczej upadłym ale jeszcze działającym narzędziem, zamiennik AIDA 64 lub w/w HWiNFO32. Wklej screeny z sekcji "czujnik" aby pokazać jakie są temperatury w spoczynku.

Nie pokazują się żadne niebieskie ekrany? Poprawne masz ustawienia dotyczące zapisu kodu błędu? Kiedy ostatnio czyściłeś wnętrze obudowy?

Odnośnik do komentarza

Wyłączanie się komputera najprawdopodobniej jest spowodowane przez marnej jakości zasilacz. Te wyroby firmy ProComp są to urządzenia "zasilaczopodobne", które nie są w stanie dostarczyć stabilnych napięć do prawidłowego funkcjonowania podzespołów komputera. Proponuję zaopatrzyć się w nowy zasilacz jak najszybciej, zanim ten ProComp uszkodzi płytę główną lub dysk twardy. Spróbuj zamontować jakiś inny zasilacz i zobacz czy problem dalej będzie się powtarzał. Jak nie to kup jakiś nowy markowy zasilacz, albo napisz na forum to dopasujemy odpowiedni.

Odnośnik do komentarza

Tom3k - to równie dobrze może być Mustang, oba mają taki sam symbol, mustang trochę większą ( o 5A, tak podaje producent niewiele ma się to z rzeczywistością) obciążalność linii 12V, co oczywiście nie zmienia faktu, że tak jeden jak i drugi nie nadają się do niczego.

Jeszcze jedno, spróbuj podłączyć dysk do molexa z innej wiązki niż napęd optyczny.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, masz rację, może to być równie dobrze Mustang, chociaż jak spojrzałam na ten symbol to pierwsze co to skojarzyło mi się z tym zasilaczem. Jestem prawie pewny, że te problemy związane z wyłączaniem komputera są spowodowane przez zasilacz. Zresztą nawet jeśli to coś innego jest przyczyną to zasilacz i tak należałoby jak najszybciej zmienić na jakiś markowy, bo nie wiadomo ile ten wytrzyma i czy odchodząc nie zabierze ze sobą innych podzespołów komputera ;)

Odnośnik do komentarza

Temperatury są OK.

Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś zasilacz, podmień i sprawdź efekty. Garść informacji o zasilaczach (w tym polecane marki) znajdziesz poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe/

Sprawdź też czy kondensatory na płycie głównej nie są wylane bądź napuchnięte. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz również w powyższym linku.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wszyscy napisali najprawdopodobniej jest winny zasilacz - Kolega miał taki sam "zasilacz"i ten sam problem u niego występował

 

Gdy kupił zasilacz

 

Bequiet! Purepower L7 problem ustąpił i komputer zaczął działać stabilniej

 

Ten fortron będzie dobry ale no jak planujesz rozbudowę kompa w najbliższym czasie to lepiej się zaopatrzyć z fortrona/bequiet!/Chiefsteca/Anteca itp 400wat + z normą 80+

 

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...