Skocz do zawartości

Długie wczytywanie komputera


ZeTu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem.

 

Włączam kompa -> Wczytuje napis i logo Windows 7 (ok. 20-30s) -> czarny ekran (ok.10-15s) -> czarny ekran i kursor (ok. 10-15s) -> okno logowania do systemu -> Wprowadzam dane i wczytuje napis "Witamy" (ok. 20-30s) -> czarny ekran (ok. 20-30s) -> Pasek startu i tapeta (ok. 15-20s) -> Ikony pulpitu i ikony try (czy jak to się zwie obok zegarka - ok. 15-20s) -> cały czas kręci się kółko przy ikonie internetu przez co nic nie mogę zrobić (ok. 50s-5min).

 

Mam nadzieję, że zrozumiały schemat :)

 

Próby odinstalowania i zainstalownia na nowo Antyvirusa (Avasta), sterowników karty sieciowej i graficznej nic nie pomagają. Oczywiście w msconfig.exe wyłączyłem wszystkie zbędne programy uruchamiające się przy starcie. Uruchamiają się takie -> załącznik start.PNG.

 

post-18584-0-91240000-1478782596_thumb.png

 

Oprócz tego skanowałem takimi programami jak CCleaner, AdwCleaner, Advanced SystemCare 10 i różne śmieci też przez IObit Uninstaller.

 

Wyniki z FRST w załącznikach.

 

No i jeszcze oczywiście podzespoły kompa http://valid.x86.fr/ci3kpp (wyniki z CPU-Z).

 

Jeśli macie jakieś propozycje co zrobić, to dajcie znać. Wolałbym nie instalować na nowo Windowsa, bo trochę programów instaluje się na partycji systemowej, a nawet jeśli instaluje na D, to i tak niektóre nie działają, bo wszystkie ustawienia mają na C.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Edit 02:41

Podrzucam linka do filmiku jak to wygląda: https://youtu.be/BBZhXlXTqQE

 

Edit 03:15

Etap po wpisaniu hasła działa już szybciej.

Rozwiązanie: Pobranie i zainstalowanie wszystkich aktualizacji tych przez WSUS Offline Update oraz później Windows Update.

 

Ale nadal wolno uruchamia się część pierwsza (przed wprowadzeniem hasła). Może trzeba coś w biosie przestawić?

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usunąłem te programy, odznaczyłem w msconfig i przeskanowałem jeszcze CCleaner i AdwCleaner.

Uruchomienie wygląda teraz tak:

0-25,35s - "Trwa wczytywanie systemu Windows" (25,35s)

25,35-31,12s - czarny ekran z myszką (~6,5s)

31,12-33,20s - Okno logowania (~2,5s) - po tym zastopowałem stoper żeby wpisać hasło

33,20-38,29s - "Zapraszamy" (~5,5s)

I po tym wyskoczył od razu cały pulpit i wszyskie ikony, pasek i wczytał się internet. Także etap po wpisaniu hasła jest szybki. A pytanie jak skrócić czas "Trwa wczytywanie systemu Windows"?

 

Także niby jest poprawa z 3-5min do 39 sekund, ale teraz nie mam zabezpieczenia przed wirusami (Avast), ani innymi atakami np. z internetu (Program Adguard).

Wiec czy da się skrócić jeszcze czas wczytywania systemu i czy są jakieś rozwiązania zamiast Avast i Adguard?

 

No i dzięki, że już udało nam się osiągnąć jakiś efekt :)

Odnośnik do komentarza

Wspomniane wyżej programy miały największą aktywność dyskową podczas rozruchu systemu.

Podaj nowy log .etl  oraz wykonaj benchmark dysku systemowego w crystal disk mark ( wciśnij all, poczekaj i podaj zdjęcie ).

Wydaje mi się, że ciężko będzie skrócić czas uruchamiania jeszcze bardziej.

Chciałbym zobaczyć jaka jest wydajność samego dysku.

Sprawdź jeszcze czy partycja systemowa jest pofragmentowana.

 

 

Co do rozszerzenia Adguard na pewno są jakieś odpowiedniki - > odsyłam do google.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...