Skocz do zawartości

Zamulenie komputera, spowolnienie internetu, wyskakujące okienko systemowe z informacją o braku odniesienia do pliku, podejrzenie rootkit


gharry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy, z góry przepraszam, za ewentualne błędy formalne w poście.

 

Sprawa wygląda następująco:
Od jakiegoś czasu komputer strasznie zamulił, pomimo komunikatu z IObit, że uruchomienie systemu trwało około minuty, czasem nawet po 10 minutach nie jestem w stanie nic z nim zrobić, ani nic na nim uruchomić, komputer strasznie powoli łączy się z internetem, testy prędkości wykazują niekiedy niecałe 10% możliwości łącza, ponadto wszelkie wtyczki (flash, silverlight) się powykrzaczały. Co zaś się tyczy wyskakującego okna systemowego, niestety nie wiem o co dokładnie z nim chodzi, zauważyłem tylko, że brakuje odniesienia do jakiegoś pliku, ponieważ okienko zbyt szybko znika. Poniżej załączam logi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT: Dodaje najnowsze logi zgodnie z prośbą.
UltraISO odinstalowałem zgodnie z instrukcją, ale widzę w GMER, że dalej coś po nim pozostało w plikach i nie wiem jak to wywalić.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Edytowane przez Rucek
Posprzątane. Posty połączone.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji.

- Jeśli chodzi o problem z wolnym startem, to przypuszczalna przyczyna to nadmiar programów zabezpieczających, równocześnie ładują się: Avast, pakiet McAfee i mierny soft IObit Malware Fighter 4. Poza tym, w systemie są zainstalowane wątpliwej reputacji "boostery" i "updatery".

- Jeśli chodzi o to okno które szybko znika, to przypuszczalnie jest produkowane przez poniższy wpis należący do DriverSetupUtility, a wprowadzony przez wątpliwy program SlimDrivers. Podobny temat na forum: KLIK.

 

Task: {13CCA6C5-DEC9-4DB6-86D0-D873883B4766} - System32\Tasks\ACC => C:\Program Files\DriverSetupUtility\FUB\FUB_Send.bat [2015-06-22] ()

 

 

Rozpocznij od deinstalacji nadmiaru.

 

1. Klawisz z flagą Windows + X > Programy i funkcje > odinstaluj Driver Booster 3.5, DriverSetupUtility, IObit Malware Fighter 4, McAfee LiveSafe, McAfee WebAdvisor, SlimCleaner Plus, SlimDrivers, Superb Game Boost 3.0, WebStorage, WildTangent Games App. Te dwa ostatnie to zbędne oprogramowanie integrowane na Asusach i można go spokojnie usunąć, jeśli z niego nie korzystasz.

 

2. Przejdź w Tryb awaryjny * i zastosuj McAfee Consumer Product Removal Tool.

 

* Tryb awaryjny Windows 10: przycisk Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > system zrestartuje i pojawi się ekan z opcjami > Ustawienia zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Tryb awaryjny.

 

3. Opuść Tryb awaryjny i zrób nowe raporty FRST. Podaj czy po deinstalacjach są widoczne zmiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...