Skocz do zawartości

Outlook 2003 - Czcionka w oknie widoku treści zmienia się


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi ale od pewnego czasu (około 2 tygodnie) w prawym panelu oraz w oknie odpowiedzi zmienia się wielkość czcionki.

Aktualizacja Outlooka 2003 była w grudniu.

 

Nowa wiadomość jest z bardzo małą czcionką. A tu przykład:

 

 

 

Klikam w starsze lub wysłane wcześniej wiadomości i wielkość czcionki ulega zwiększeniu.

Następnie klikam w pierwotną wiadomość i czcionka się automatycznie zwiększa.

 

 

 

To jest dokładnie ten sam wycinek tekstu z tej samej wiadomości po zwykłych kliknięciach opisanych wyżej.

Nie mam pomysła o co może chodzić. Nie instalowałem ostatnio żadnych programów z wyjątkiem IE9 RC 14.02.2011.

A może o to chodzi?

 

Na podglądzie posta te czcionki sprawiają wrażenie 2x większych.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Outlook posługuje się Internet Explorerem, więc IE9 może być powodem problemów...

Z własnych doświadczeń: beta przeglądarki Microsoftu powodowała problemy z przezroczystością elementów paska bocznego w Win Vista.

 

Nie wiem, czy to jest w jakikolwiek sposób połączone, gdyż ani z IE9, ani z Outlooka 2003 nie korzystam, ale czy zmiana (ścieżkę podaję z IE8, mogą być pewne różnice) Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka: Ogólne -> Czcionki wpływa na Outlooka?

Odnośnik do komentarza

Jest troszkę inaczej co nie zmienia faktu, że efektów brak. Zmieniłem wartości i powróciłem do poprzednich - Arial 10. Oczywiście robiłem restart.

Nie potrafię wytłumaczyć sobie takiego zjawiska kiedy odpalam Outlooka i mam to:

 

 

 

Klikam poprzednią wiadomość (dowolną z dzisiejszego dnia) i ponownie klikam tą pierwszą i jest tak:

 

 

 

Tylko takie proste działanie.

Wydaje mi się, że główny podejrzany to IE9 RC bo problem pojawił się mniej więcej w tym czasie.

 

Sprawdzałem podgląd i tu wrażenie jest zdecydowanie inne. Pierwszy obrazek powinien zawierać czcionkę znacznie mniejszą.

 

EDYTA

 

Zrobiłem test z wiadomością przesłaną sobie i żonie (ona ma ten sam system ale IE8).

U niej jest OK. U mnie kicha. Zmiana czcionki jak w powyższych działaniach. Ale tego nie potrafię sobie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

Też bym coś takiego zaproponował. Trochę się już do niej przyzwyczaiłem i odpowiada mi.

Ten problem akceputuję i wiem jak go pokonać. Chyba tak pozostawię.

Jednak nurtuje mnie pytanie dlaczego tak się dzieje?

 

Albo IE coś pieprzy skutecznie albo nie do końca. Jeżeli już to powinno być zawsze źle.

 

Czy nie należałoby tego zgłosić Billowi?

Odnośnik do komentarza
Czy nie należałoby tego zgłosić Billowi?

Można. http://connect.microsoft.com/

 

Kolejna wersja IE 9 ma wyjść chyba 16 marca, więc poczekałbym do tego wydania.

Jeśli nie udało im się tego naprawić albo nikt tego nie zgłosił, to trzeba by to wysłać do MS. To już pozostawiam Tobie, jako odkrywcy błędu - Microsoft kiedyś dawał drobne upominki za zgłaszanie problemów, nie wiem, czy nadal tak jest.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...