Skocz do zawartości

Windows czasami zawiesza się na ekranie "zapraszamy"


krymol016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawił się u mnie problem z systemem. Otóż po aktualizacji sterowników NVIDIA, usunięciu programu Kaspersky Internet Security 2013, wgraniu takiego pakietu w wersji 2016 oraz przeskanowaniu dysku programem AdwCleaner i usunięciu wykrytych plików wystąpił problem przy ponownym uruchomieniu systemu. System zatrzymał się na ekranie "zapraszamy". Zresetowałem laptopa, uruchomiłem w trybie awaryjnym i zrobiłem przywracanie systemu. Następnie laptop uruchomił się poprawnie, jednak dalej, sporadycznie problem występuje. Zrobiłem logi, przed użyciem programu GMER postępowałem wg instrukcji, lecz sterownik SPTD nie został wykryty. Przesyłam logi oraz screen'a z AdwCleaner'a. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Addition.txt

post-18430-0-89120000-1475693035_thumb.jpg

FRST.txt

GMER wyniki.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SPDT zainstaluj ponownie, jeśli potrzebujesz. Albo odinstaluj. To pozostałość po Daemon Tools lub Alcohol 120%.

Nie wiem po co wam te tajemne logi przesyłane na pałę. Przecież są częściowo po polsku. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego i widać że Firefox odwala ci błąd za błędem. Do reinstalacji.

W Menedżerze urządzeń brakuje sterowników, a to już wystarczający powód by system nie tylko nie startował, ale w ogóle nie wstał. A na bank może się przez to długo ładować...

Sprawdź też dysk, bo chyba coś z nim nie teges... A przynajmniej ze stukturą plików. Masz to we właściwościach każdego każdego dysku albo w wierszu poleceń wpisujesz: chkdsk /f /r

Tyle na dobry początek...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W logach są błędy wadliwych sterowników bluetooth i wifi. Odinstaluj wadliwe sterowniki. Zainstaluj nowe sterowniki dla tych urządzeń. 

Jest także masa błędów Mozilla Firefox w wersji 47. Wykonaj eksport zakładek, odinstaluj Firefoxa z zaznaczeniem o usunięciu danych użytkownika i zainstaluj aktualną wersję (49). Chyba, że masz i używasz innej przeglądarki, wtedy oczywiście nie musisz jej ponownie instalować. 

Dalej jest kilka błędów z \Device\Ide\iaStor0 co wskazuje na problem z kontrolerem RAID (Intel Array Storage) i to jest prawdopodobnie główna przyczyna problemu. Tutaj (link zewnętrzny) [klik] znajdziesz instrukcję, jak zmienić odpowiedni klucz rejestru tak, aby naprawić problem. 

 

Po wykonaniu tych czynności sprawdź, czy problem będzie dalej występował. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...