Skocz do zawartości

Problem z tworzeniem kontrolnych punktów przywracania


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zauważyłem,że od kilku dni system Windows nie utworzył mi żadnego punktu przywracania systemu,nie mam ani jednego tzw. kontrolnego punktu przywracania,sam próbowałem utworzyć ręcznie punkt przywracania i z tym nie ma problemu,kiedy instalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej,to również punkt systemu został utworzony,ale dlaczego automatycznie nie są tworzone punkty przywracania?

 

P.S Czy usługa kopiowanie woluminów w tle ma być ustawiona orginalnie na typ uruchomienia 'ręczny'? Ja tak miałem ją właśnie ustawioną,teraz zmieniłem na 'automatycznie' do czasu aż mi się utworzy punk przywracania systemu...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Od kilku dni", tzn. ilu konkretnie? W odróżnieniu od starszych systemów, które robiły punkty kontrolne co 24 godziny, w Windows 7 punkt kontrolny jest tworzony co tydzień, jeśli nie wykryto w tym czasokresie innych punktów. Punkty kontrolne są produkowane przy udziale zadania w Harmonogramie: taskschd.msc > Microsoft > Windows > SystemRestore > SR. Jeśli Harmonogram nie działa lub zadanie usunięto/wyłączono, punkt kontrolny nie zostanie utworzony. Nawet jeśli zadanie w Harmonogramie jest sprawne, odpalane jest tylko gdy komputer wejdzie w stan bezczynności (ten warunek mógł nie zostać spełniony).

 

Raportujesz, że punkty są tworzone tak automatycznie (instalacja sterowników to odpaliła), jak i ręcznie na żądanie, więc na pewno nie ma tu problemu z naruszeniem ogólnej zdolności tworzenia punktu przywracania. Usługa Kopiowania woluminów w tle ma domyślnie start Ręczny i to jest poprawne.

Odnośnik do komentarza

Od 3-5 dni,ale teraz czytając Twoją odpowiedź,kliknałem start,i w wyszukaj programy i pliki  wpisałem to: taskschd.msc > Microsoft > Windows > SystemRestore > SR i pojawił mi się harmonogram zadań,ale wyskoczyło przy okazji powiadomienie ostrzegające,że cytuje 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji' czyli coś jest nie tak chyba? Usługę Harmonogram zadań mam ustawioną na uruchomienie 'automatyczne'...

 

P.S Jak kliknę start,panel sterowania,narzędzia administracyjne,harmonogram zadań,to również pojawia się ten komunikat ostrzegawczy 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji'...Uruchomiłem,cmd z prawami administratora,wpisałem komendę sfc/scannow ale nie znajduje żadnych błędów,wszystko jest niby okey...

 

P.S Może to ma jakiś wpływ,dodam,że od czerwca nie działają mi aktualizacje w Windows,tzn. niby wyszukuje ale nie może znaleźć nigdy,mogę kliknąć wyszukaj aktualizację i tak przez kilka godzin i nic,z tym że mam ustawione 'wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować' ale miałem tez na automatyczne i też bez powodzenia,ponoć jak się dowiedziałem na pewnym forum,Microsoft specjalnie spierniczył te aktualizacje w Win 7 żeby ludzi przechodzili na 10-tkę,ale to sprawa na osobny rozdział z tym Windows Update,teraz zależy mi żeby naprawić to przywracanie systemu,jeśli faktycznie coś z nim jest nie tak...

 

P.S Kurcze dopiero teraz zaskoczyłem,że to powiadomienie ostrzegawcze które się pojawia przy kliknięciu na Harmonogram zadań 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji' nie ma nic wspólnego z przywracaniem systemu,ono pojawia się zawsze jak tylko właśnie kliknę Harmonogram zadań,wiesz jak to naprawić,żeby nie wyskakiwało to okienko z tym ostrzeżeniem,czy tam błędem kiedy uruchamiam Harmonogram zadań?

 

P.S W Harmonogramie mam napisane,że następny punkt przywracania systemu ma się utworzyć,jest zaplanowany na jutro na 00:00:00 zobaczymy czy się utworzy...W Wyzwalaczach w Harmonogramie,mam tak: Codziennie każdego dnia właśnie o 00:00 i Przy uruchamianiu,Przy uruchamianiu systemu...stan obu jest włączony,i jakoś nie tworzy mi się punkt przywracania przy każdym uruchomieniu ani o północy,czyli jutro o godzinie 00:00 też się pewnie nie utworzy...Natomiast w warunkach mam międzyinnymi takie ustawienie: 'Uruchom zadanie tylko wtedy gdy komputer jest bezczynny 10 min' i poniżej 'Czekaj na bezczynność przez 23 godziny'...

Odnośnik do komentarza
Cytat

P.S W Harmonogramie mam napisane,że następny punkt przywracania systemu ma się utworzyć,jest zaplanowany na jutro na 00:00:00 zobaczymy czy się utworzy...W Wyzwalaczach w Harmonogramie,mam tak: Codziennie każdego dnia właśnie o 00:00 i Przy uruchamianiu,Przy uruchamianiu systemu...stan obu jest włączony,i jakoś nie tworzy mi się punkt przywracania przy każdym uruchomieniu ani o północy,czyli jutro o godzinie 00:00 też się pewnie nie utworzy...Natomiast w warunkach mam międzyinnymi takie ustawienie: 'Uruchom zadanie tylko wtedy gdy komputer jest bezczynny 10 min' i poniżej 'Czekaj na bezczynność przez 23 godziny'...

 

Zadanie posiada konfigurację domyślną. Ale jak mówiłam, punkty nie są tworzone co 24 godziny, tylko co 7 dni, a warunkiem jest uzyskanie stanu bezczynności. Moim zdaniem tu nie ma nic do naprawy w zakresie Przywracania systemu. Zadanie istnieje, a punkty Przywracania inne niż kontrolne są tworzone bez błędu.

 

 

Cytat

P.S Jak kliknę start,panel sterowania,narzędzia administracyjne,harmonogram zadań,to również pojawia się ten komunikat ostrzegawczy 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji'...Uruchomiłem,cmd z prawami administratora,wpisałem komendę sfc/scannow ale nie znajduje żadnych błędów,wszystko jest niby okey...

 

To zadanie nie jest powiązane z problemem, należy do systemu Ochrony oprogramowania (Software Protection). Błąd świadczy, że zadanie jest uszkodzone i należy je po prostu usunąć. Zapewne nie jest widoczne już nawet w przystawce taskschd.msc, więc operacja usuwania musi się odbyć bezpośrednio w rejestrze i na dysku. Na początek jednak podaj mi raporty z FRST, bym uzyskała ogólny pogląd na system.

 

 

Cytat

P.S Może to ma jakiś wpływ,dodam,że od czerwca nie działają mi aktualizacje w Windows,tzn. niby wyszukuje ale nie może znaleźć nigdy,mogę kliknąć wyszukaj aktualizację i tak przez kilka godzin i nic,z tym że mam ustawione 'wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować' ale miałem tez na automatyczne i też bez powodzenia,ponoć jak się dowiedziałem na pewnym forum,Microsoft specjalnie spierniczył te aktualizacje w Win 7 żeby ludzi przechodzili na 10-tkę,ale to sprawa na osobny rozdział z tym Windows Update,teraz zależy mi żeby naprawić to przywracanie systemu,jeśli faktycznie coś z nim jest nie tak...

 

To popularny tu ostatnio problem. Należy zainstalować dwie łaty: KB3020369 (wymagana by móc zainstalować tę drugą) + KB3172605.

 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem,czyli przywracanie systemu uznajmy że jest okey,co do problemu z komunikatem 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji' zrobiłem raporty FRST i zamieszczam wszystkie trzy,natomiast co do Windows Update zaraz zainstaluje te łatki,które podałaś,zobaczymy czy to pomoże...

 

P.S Wypatrzyłem w logu Addition w 'MSCONFIG/TASK MANAGER'  taki wpis 'MSCONFIG\Services: Razer Game Scanner Service => 3' tego programu Razer Game Buster(tak sie nazywał jak dobrze sobie przypominam) już dawno nie mam,ponieważ go odinstalowałem,ale jakaś pozostałość po nim jest,może to powoduje ten błąd...

 

P.S Pobrałem tą łatkę na razie pierwszą KB3020369 i uruchomiłem klikając na nią dwukrotnie i cały czas pokazane jest okienko 'Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update'  a w nim 'Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze' i tak cały czas,nic się nie instaluje ta łatka,tylko wyszukuje w nieskończoność...Okey powstrzymam się z instalowaniem na razie tych łat,zrobię najpierw to co piszesz w najnowszym poście...

 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Na razie powstrzymaj się z instalowaniem łat Windows Update. W logach FRST widzę więcej niż raportowane:

 

1. Jest tu także jakiś niejasny problem z WMI (WMI jest wymagane dla poprawnego funkcjonowania, m.in. Przywracania systemu):

 

==================== Punkty Przywracania systemu =========================

Sprawdź usługę "winmgmt" lub napraw WMI.

 

Poproszę o raport z WMI Diagnosis Utility. Skrypt należy uruchomić jako Administrator, czyli po rozpakowaniu narzędzia do jakiegoś folderu w krótkiej ścieżce dostępu i bez spacji: Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep ścieżkę do pliku WMIDiag.vbs i ENTER. Wynikowemu raportowi zmień ręcznie rozszerzenie z *.log na *.txt, by wszedł w załączniki.

 

2. Problem z brakiem punktów może wynikać też z małej ilości miejsca na punkty (starsze są automatycznie usuwane, by zrobić miejsce na nowe). W Dzienniku zdarzeń następujący błąd:

 

Error: (09/22/2016 12:08:40 AM) (Source: volsnap) (EventID: 36) (User: )
Description: Wykonywanie kopii w tle woluminu C: zostało przerwane, ponieważ nie można powiększyć magazynu kopii w tle z powodu limitu wprowadzonego przez użytkownika.

 

3. Jest zainstalowany lewy skaner SpyHunter4 wersja 4.21.10.4585. A kysz z tym dziadem. Odinstaluj go. Następnie, niezależnie od tego czy deinstalacja się powiedzie czy nie, zastosuj SpyHunterCleaner.

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze,łatkami do Windows Update zajmę się potem,usunąłem Spy Hunter4 przy pomocy programu Revo Uninstaler,potem użyłem jeszcze Spy Hunter Cleaner,był restart komputera ale po nim  nie otworzyło się na chwile konsolowe okno pomocniczego komponentu SpyHunterCleaner-reboot.exe,w każdym razie usunąłem z dysku oba pliki SpyHunterCleaner.exe + SpyHunterCleaner-reboot.exe.

Jeśli chodzi o WMI Diagnosis Utility to rozpakowałem go do nowego folderu który utworzyłem w folderze 'Pobrane' ale kurde nie potrafię wklepać do niego ścieżki w cmd,podaj mi wzór jak to zrobić? Od nowa rozpakowałem do nowego folderu który utworzyłem i przeniosłem na pulpit i wyszukałem w necie jak odczytać pełną ścieżkę do danego pliku czy folderu,należy trzymać shift i kliknąć prawym przyciskiem myszki na pliku i potem dać z listy 'kopiuj jako ścieżkę' i wyszła mi taka ścieżka "C:\Users\user\Desktop\Nowy folder\WMIDiag.vbs" i taka wklejam do okienka cmd(razem z cudzysłowem z obu stron) i pokazuje mi się takie okienko z kominukatem,załączam screen,nie klikam ok tylko anuluj bo nie wiem czy to dobrze robię,musisz potwierdzić...

 

Bez tytułu.png
Odnośnik do komentarza

Wyskoczył jakiś błąd na końcu tego skanowania,okienko z powiadomieniem... nie zdążyłem zapamiętać ani zrobić screen,jak chcesz mogę jeszcze raz kliknąć skanowanie i przypilnuje tym razem żeby zrobić ten screen...załączam plik z tego skanowania...

P.S Zrobiłem ponownie ten skan,żeby pokazać Ci jakie okienko z błędem wyskoczyło na sam koniec razem z logiem,zamieszczam screen...


P.S Możliwe,że z powodu tego problemu z WMI,przywracanie systemu nie tworzy mi automatycznie punktu,zanim zauważyłem to,że nie tworzą się punkty przywracania systemu automatycznie,to wcześniej się one tworzyły,zawsze był jeden punkt z tego co pamiętam,a tu kilka dni temu patrzę i widzę,że nie ma żadnego punktu przywracania systemu,ten który był wcześniej musiał się sam usunąć w wyniku właśnie jakiejś komplikacji...przyznaje że trochę kombinowałem z podłączaniem innego dysku twardego przez przejściówkę USB-SATA i były z tym problemy,nawet komputer musiałem wyłączać,przyciskiem w listwie przeciwprzepięciowej wtedy z tego co pamiętam,bo się zawiesił chyba,ale nie pytaj mnie o szczegóły bo już nie wiele pamiętam,pamięć mam słabą...aha wiem,że ten podłączany przeze mnie dysk o pojemności 1TB przez ta przejściówkę USB-SATA,miał jakieś błędy i trzeba było go skanować,żeby system Windows dokonał napraw,mniejsza z tym...

 

P.S W międzyczasie wszedłem do rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services i usunąłem ten klucz aplikacji czy programu Razer Game Scanner Service który dawno temu odinstalowałem,myslałem,że może dzięki temu,gdy kliknę Harmonogram zadań,to nie będzie wyskakiwać to okienko z powiadomieniem błędu 'Zadanie SvcRestartTask: Obraz zadania jest uszkodzony lub został poddany nieuprawnionej manipulacji' ale jednak dalej się ono pojawia...

 

Bez tytułu.png

WMIDIAG-V2.2_WIN7_.CLI.SP1.64_USER-KOMPUTER_2016.09.27_19.58.02-REPORT.TXT

Odnośnik do komentarza

Hej,pisze jako nowy post,nie edytuje,ponieważ może Ci się nie wyświetlić powiadomienie,a więc tak,od czasu jak zepsuł mi się monitor,mam podłączony komputer do telewizora i postanowiłem dziś mając uruchomiony komp,pograć chwile na konsoli,włączyłem po prostu konsole,przełączyłem kanał i grałem,w międzyczasie,usłyszałem jak komputer zaczął pracować,co mnie trochę zdziwiło,potem jak juz pograłem i wyłączyłem konsole,przerzuciłem kanał spowrotem na ten 'komputerowy' i postanowiłem zerknąć na przywracanie systemu i okazało się,że tak jak pisałaś,jak pozostawiłem komputer w bezczynności na kilkadziesiąt minut,stworzył sam automatyczny punkt przywracania,więc przywracanie systemu można wydaje mi się już ostatecznie uznać bezproblemowe,ponieważ punkt tworzy się automatycznie,ręcznie i przy instalowaniu sterowników,wrzucam jeszcze screen...Natomiast ten niewyjaśniony problem z WMI,może ma wpływ na Windows Update,który wysiadł mi w Czerwcu,tzn. działa ale nie może wyszukać aktualizacji,obojętnie jak długo by ich nie wyszukiwał...

P.S Więc teraz proszę Cię o pomoc w związku z tym Windows Update jeśli się da jakoś to naprawić,chciałbym też pozbyć się tego komunikatu z błędem gdy otwieram Harmonogram zadań no i jeśli coś jest nie tak z tym WMI to również bym prosił o wskazówki,ponieważ dalej trzymam na dysku FRST64 i folder od tego FRST,tam jest to archiwum nie wiem czy to usuwać czy trzymać dalej,no w każdym razie czekam na Twoją odpowiedź cierpliwie,a teraz miłych snów Ci życzę.

 

Bez tytułu.png
Odnośnik do komentarza

Udało mi się w końcu zainstalować ta łatkę jedną z tych dwóch które podałaś i przywróciłem aktualizacje,działają już :) tej pierwszej nie instalowałem ponieważ miałem ją już jak się okazało,aha,żeby móc zainstalować tą łatkę KB3172605,musiałem zatrzymać Windows Update w usługach inaczej nie dało rady,więc teraz już pozostała sprawa z tym okienkiem z błędem które się pojawia gdy klikam na Harmonogram zadań,proszę Cię o pomoc w tej jednej już tylko sprawie...

 

P.S Napisałem w sprawie tego samego problemu,ponieważ widzę że nie masz za bardzo czasu dla mnie,również na innym forum,ale koleś który postanowił mi pomóc go rozwiązać nie daje sobie z nim rady niestety....

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...