Skocz do zawartości

Zamulony komputer, svchost.exe


Mac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

przemierzam już wiele for komputerowych, lecz jeszcze na żadnym nie udało się rozwiązać mojego problemu.  :unsure: Jeszcze kilka miesięcy temu svchost.exe używał 100% procesora, gdzie nie dało się w ogóle nic robić na komputerze. Ostatnio zrobiłem format dysku, zainstalowałem na nowo system i dalej ten niechciany proces svchost.exe się pojawił lecz teraz jedynie jeden zżerający +/- 50% procesora. Wszystko zamulone, nawet przeglądanie stron staje się uciążliwe. Jeżeli ktoś pomógłby mi z rozwiązaniem problemu, byłbym bardzo wdzięczny. ;)

 

Specyfikacja komputera:

  • Intel® Core™2 CPU 4300 @ 1.80GHz 1.8 GHz
  • 2.00 GB RAMu
  • NVIDIA GeForce210
  • Windows 7 Home Premium, 64-bitowy

 

Jeżeli jeszcze będzie potrzeba coś podać, proszę pisać, byleby rozwiązać ten problem. 

 

#edit: Jeżeli pomyliłem działy, proszę przenieść do odpowiedniego. Z góry przepraszam za błąd.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobra, z tym svchost.exe sobie jakoś poradziłem nie tymi łatkami bo jak ściągnąłem tą łatkę i odpaliłem, to strasznie dłuuuugo wyszukiwało jakąś aktualizacje. 

 

Ale i tak, użycie procka nie przekracza 5%, a wszystko tnie się, że wyprzedzam pisaniem to, co pojawia się na ekranie. xd Załączam screen wydajności z menadżera zadań: http://imgur.com/a/2uB2F

Odnośnik do komentarza

Dobra, z tym svchost.exe sobie jakoś poradziłem nie tymi łatkami bo jak ściągnąłem tą łatkę i odpaliłem, to strasznie dłuuuugo wyszukiwało jakąś aktualizacje.

W jaki sposób? Chyba nie przez wyłączenie określonych usług, bo to tylko obejście a nie rozwiązanie? Jeśli chodzi o instalację łat, to nadal aktualne. Należy w pierwszej kolejności tymczasowo wyłączyć wyszukiwanie aktualizacji, by uniknąć opisywanego efektu:

 

- Rozłączyć sieć. W Panelu sterowania w konfiguracji Windows Update zaznaczyć, by nie wyszukiwać aktualizacji.

- Start > w polu szukania services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > dwuklik na usługę Windows Update i Tryb uruchomienia ustaw na Ręczny

- Restart systemu. Instalacja łat.

- Restart systemu. W services.msc ustawić usługę na domyślny Automatyczny (opóźnione uruchomienie), a w Panelu sterowania przywrócić wyszukiwanie aktualizacji.

- Podłączyć sieć i zainicjować wyszukiwanie aktualizacji, które nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut.

 

 

 

Ale i tak, użycie procka nie przekracza 5%, a wszystko tnie się, że wyprzedzam pisaniem to, co pojawia się na ekranie.

Poproszę o raporty z FRST.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...