Skocz do zawartości

Powolne włączanie się systemu


mispuchatek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim forumowiczom,

 

Problem mojego laptopa polega na tym że czasami ma kłopot z załadowaniem systemu, czasami odpalę go za 2/3/4 razem,

po którejś większej aktualizacji win10 tak właśnie czasami ma, aczkolwiek nie zawsze. Proszę was uprzejmie o pomoc w znalezieniu przyczyny.

Komputer "przycina się" zaraz po ekranie z napisem "Lenovo", na czarnym ekranie z kręcącym się kółeczkiem, choć nie dosłownie

bo to kółeczko się cały czas kręci, problem w tym że nie chce się zakręcić na dobre a bynajmniej nigdy nie byłem aż tak cierpliwy żeby to wyczekać,

moja cierpliwość skończyła się na bodajże 10 minutach.. Po takim czasie chyba można stwierdzić jasno że coś jest nie halo.

Gdy odpala się prawidłowo to trwa to może niecałe pół minuty w maksie.

 

Załączam logi z FRST, a z GMER'em miałem problem, mianowicie komputer się wysypał i uruchomił ponownie

" Kod zatrzymania: ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY

  Źródło problemu: win32k.sys "

 

a przy samym włączaniu programu komunikat o błędzie

 

" C:\WINDOWS\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku,

  ponieważ jest on używany przez inny proces. "

 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Użyłeś bardzo stary FRST, pozbawiony nowych skanów i poprawek (m.in. zero filtrowania natywnych wpisów Windows 10):

 

Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja:18-10-2015

 

Najnowsza wersja jest z wczoraj. Pobierz z przyklejonego i zrób nowe logi: KLIK.

 

 

Cytat

Komputer "przycina się" zaraz po ekranie z napisem "Lenovo", na czarnym ekranie z kręcącym się kółeczkiem, choć nie dosłownie

bo to kółeczko się cały czas kręci, problem w tym że nie chce się zakręcić na dobre a bynajmniej nigdy nie byłem aż tak cierpliwy żeby to wyczekać,

moja cierpliwość skończyła się na bodajże 10 minutach.. Po takim czasie chyba można stwierdzić jasno że coś jest nie halo.

Gdy odpala się prawidłowo to trwa to może niecałe pół minuty w maksie.

 

Temat przenoszę do Windows, to nie wygląda na problem infekcji. O ile dobrze rozumiem, przestój jest na fazie przed logowaniem, co by wskazywało na urządzenia i/lub sterowniki. W Dzienniku zdarzeń widzę za to błąd pasujący do późniejszej fazy logowania, tzn. zawias usługi systemowej Menedżer sesji lokalnej:

 

Dziennik System:
=============
Error: (09/21/2016 11:27:57 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7022) (User: )
Description: Usługa LSM zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...