Skocz do zawartości

Problem z qooqlle


Rekomendowane odpowiedzi

witam, przejrzałem większość tematów o wspaniałym qooqlle, niestety nie mogą one mi pomóc ponieważ otl się nie uruchamia

 

problem występuje na laptopie mojej dziewczyny ściągnęła niestety sobie qooqlle (najprawdopodobniej z jakimś torrentem) i od tej pory szukam rozwiązania, niestety OTL.exe nie działa (uruchamia się czasem na ułamek sekundy i się zamyka) znalazłem otl.com i otl.src ten ostatni uruchomił się na chwilę i działał, wykonałem skrypt z któregoś forum, wszystko pięknie, wyskoczyły mi te pliki tekstowe, też super, ale qooqle nie zniknęło, a OTL się nie uruchamia już z żadnym rozszerzeniem

 

system: windows vista HomePrem 32 bit

laptop toshiba (o ile to ważne)

przeglądarka FF

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
wykonałem skrypt z któregoś forum, wszystko pięknie, wyskoczyły mi te pliki tekstowe, też super, ale qooqle nie zniknęło

 

Nie wolno takich rzeczy robić! To skrypty unikatowe dla danego przypadku, adresujące komponenty i ścieżki konkretnego systemu, a na dodatek w większości przypadków z Qooqlle skrypty usuwające wcale nie adresują tylko tej infekcji, tylko inne usterki / infekcje w systemie też. Zależnie od tego co widzimy w raportach danego użytkownika.

 

 

niestety OTL.exe nie działa (uruchamia się czasem na ułamek sekundy i się zamyka) znalazłem otl.com i otl.src ten ostatni uruchomił się na chwilę i działał

 

Proszę spróbuj wygenerować log z OTS.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

właściwie dlatego dodałem ten komentarz, bo szukając rozwiązania w googlach właściwie wszędzie przeklejali ten sam skrypt (pomocni naprawiacze) ale po jego wykonaniu dopiero przeczytałem, że w sumie tam są ścieżki które zupełnie nie będą działać, no ale cóż jak to zwykły polak najpierw działam a później czytam instrukcję obsługi ;/

 

jedno pytanie nad programowe, zauważyłem na pulpicie plik duch (czyli o wartości 0) nie da się go usunąć, bo nie istnieje, właściwie nic się nie da, próbowałem jakimś unlockerem go usunąć, odblokować czy cokolwiek, jednak też nic nie skutkuje, czy jakiś sposób na takie pliki tez jest znany ? (przepraszam, że tak tutaj, pytam, ale nie chcę tworzyć dodatkowego tematu, chyba, że gdzieś to już było poruszone?

OTS.Txt

Odnośnik do komentarza

1. Uruchom OTS i w oknie Paste Fix Here wklej:

 

[Registry - Safe List]
 -> 
YN -> HKEY_USERS\S-1-5-21-2393842861-2245620042-2972240205-1000\: Main\\"Start Page" -> "http://www.qooqlle.com/"
 -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\Mozilla\FireFox\Profiles\3jt5kmv3.default\prefs.js
YN -> browser.search.selectedEngine -> "qooqlle"
YN -> browser.startup.homepage -> "http://www.qooqlle.com/"
 -> 
YN ->  search.xml -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\Mozilla\FireFox\Profiles\3jt5kmv3.default\searchplugins\search.xml
 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
YN -> "Readar_sl" -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\Readar_sl.exe [%APPDATA%\Readar_sl.exe]
YN -> "TunesHelper" -> C:\ProgramData\TunesHelper.exe [%ALLUSERSPROFILE%\TunesHelper.exe]
YN -> "VolPanel32" -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\VolPanel.exe [%APPDATA%\VolPanel.exe]
 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Extensions\
YN -> {76577871-04EC-495E-A12B-91F7C3600AFA}:Exec [HKLM] -> [button: eBay]
YN -> {8A918C1D-E123-4E36-B562-5C1519E434CE}:Exec [HKLM] -> [button: Amazon.co.uk]
 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\
YN -> {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} [HKLM] -> "http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/ultrashim.cab" [Reg Error: Key error.]
[Registry - Additional Scans - Safe List]
 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\
YN -> Camera Assistant Software hkey=HKLM key=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run -> Reg Error: Value error.
YN -> Readar_sl hkey=HKLM key=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\Readar_sl.exe
YN -> VolPanel32 hkey=HKLM key=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\VolPanel.exe
[Files/Folders - Modified Within 30 Days]
NY ->  TunesHelper.exe -> C:\ProgramData\TunesHelper.exe
NY ->  VolPanel.exe -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\VolPanel.exe
NY ->  Readar_sl.exe -> C:\Users\Asia\AppData\Roaming\Readar_sl.exe
[Empty Temp Folders]
[EmptyFlash]
 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Run Fix. Po restarcie komputera zostanie podany log.

 

2. Na liście programów widzę też Google Chrome, a tę przeględarkę należy resetować ręcznie: KLIK.

 

3. Na temat:

 

jedno pytanie nad programowe, zauważyłem na pulpicie plik duch (czyli o wartości 0) nie da się go usunąć, bo nie istnieje, właściwie nic się nie da, próbowałem jakimś unlockerem go usunąć, odblokować czy cokolwiek, jednak też nic nie skutkuje, czy jakiś sposób na takie pliki tez jest znany ?

vs.

 

File not found -- C:\Users\Asia\Desktop\Prezentacjeee.ppt

Wstępnie wypróbuj tutorial na forum i ustęp o kasowaniu plików z wadą nazwy: KLIK. Skorzystaj z programu Delete FXP Files.

 

4. Wytwarzasz nowy log z OTS opcją Run Scan. Dołącz i log powstały z usuwania.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, usunięte prawie. Teraz i OTL prawdopodobnie powinien działać. Już miałam temat z takim przypadkiem gdzie ta wersja Qooqlle (3 procesy) blokowała OTL.

 

 

1. Coś jest nie tak z OTS w kwestii przetwarzania wpisu strony startowej Internet Explorer. On to widzi w złym kluczu, wynik z usuwania:

 

Registry key HKEY_USERS\S-1-5-21-2393842861-2245620042-2972240205-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Main not found.

.... i nadal jest:

 

HKEY_USERS\S-1-5-21-2393842861-2245620042-2972240205-1000\: Main\\"Start Page" -> "http://www.qooqlle.com/" -> 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. W OTS wywołaj funkcję CleanUp. To sprzątnie kwarantannę i wszystkie programy OT (OTL / OTS).

 

3. Zainstalowane oprogramowanie:

 

 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ -> 

{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216011FF} -> Java™ 6 Update 23

{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160030} -> Java™ 6 Update 3

{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160050} -> Java™ 6 Update 5

{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001} -> Adobe Reader 9.4.2 - Polish

Szczegóły aktualizacyjne rozpisane w tym wątku: INSTRUKCJE.

 

4. Na koniec wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zauważyłem, że jeszcze widnieje ten wpis, ale już nie chciałem za bardzo tutaj marudzić i zabierać czasu, bardzo dziękuję za pomoc,

 

zastosowałem się do instrukcji krok po kroku, jeszcze posprzątam i oddaje laptopa w ręce właścicielki (więc pewnie niedługo znów tu zajrzę)

 

jeszcze przelece jutro wszystkie tematy i może troszkę posprzątam na moim komputerze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...