Skocz do zawartości

Odmowa dostępu do katalogu System32 - zmiana ikony „Panel Sterowania”


Duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

postanowiłem nieco „upiększyć” swego Windowsa 10 Pro 64 bit poprzez zmianę ikon pulpitu. Standardowo ppm a potem Personalizuj/Kompozycje/Ustawienia ikon pulpitu; po zaznaczeniu pola „Panel sterowania” pojawia się brzydka (wiem kwestia gustu mi się nie podoba) ikona. W katalogu Windows\System32 odnalazłem plik control.exe (rozumiem, że on odpowiada za ikonę „Panel sterowania” na pulpicie). Używając programu Resource Hacker podmieniłem przedmiotową ikonę na zgodną z oczekiwaniami.

 

Nijak niestety nie mogę podmienić pliku System32; otrzymuję komunikat o odmowie dostępu. Brak możliwości nadania właściwych uprawnień; opcje zmiany nieaktywne a działam z poziomu administratora (zrzut ekranu poniżej).

post-18255-0-13410000-1472953474_thumb.jpg

Uprzejmie proszę o wskazanie właściwej ścieżki postępowania.

 

Pozdrawiam

D. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tego nie ruszysz bo to plik systemowy, spróbuj za pomocą Se7en File Replacer, może zadziała na 10tce.

Ikonkę możesz też zmienić bez modyfikacji pliku w opcjach personalizacji

Cześć, dziękuję za odpowiedź

w przypadku "Panelu sterowania" akurat ikony nie mogę zmienić , kosz, sieć itp. jak najbardziej dla "Panelu sterowania" opcji brak (zrzut ekranu poniżej) no chyba, że jeszcze w innym miejscu jest możliwość.

post-18255-0-96420000-1473197112_thumb.jpg

Wyszukałem wszystkie możliwe skróty na dysku C i je podmieniłem; w menu start czy na pasku zadań jest już właściwa ikona jednak na pulpicie czas cały widnieje systemowa. Nie chcę tworzyć skrótu od skrótu; po zaznaczeniu check boxu "Panel sterowania" w ustawieniech ikon pulpitu chciałbym uzyskać wybraną ikonę.

 

Pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...