Skocz do zawartości

Duncan

Użytkownicy
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Duncan

  1. Dzień dobry, problem rozwiązany – kłopot tkwił w ustawieniach UEFI. Aktualizacja BIOS powodowała przełączanie się na AUTO ustawień w zakładce Advanced/System Agent Configuration/ NB PCI-E Configuration. Wybranie opcji GEN3 "ręcznie" czyli przestawianie PCIe 2.0 na 3.0 dysfunkcję wyeliminowało. Jako ciekawostkę napiszę, że korespondowałem od kilkunastu dni ze wsparciem Asus (w Asusowej płycie tkwi dysk). Wszystko śmiechu warte jakbym z przedszkolakiem rozmawiał a koleś dumnie „Inżynier Wsparcia Technicznego” się podpisywał. Wysłałem całą masę zrzutów ekranu z Sandry, Samsumg Magican, CrystalDiskInfo gdzie jak byk widać, że coś właśnie z PCIe jest nie tak. Wyraźnie zapytałem czy może są jakieś ustawienia UEFI za temat odpowiadające. Pan zasugerował, żebym płytę do serwisu oddał bo pewnie jest uszkodzona; miałem „wybebeszyć” komputer na czynniki pierwsze rozebrać i płytę w zębach przynieść – rada rewelacyjna z gatunku tych zupełnie nieuciążliwych :-). Coś, co średnio rozgarnięty technik praktyk wyłapuje w mgnieniu oka ja mozolnie czas marnując metodą prób i błędów odkrywać musiałem. Dygresja nieco poza tematem piszę jednak ku przestrodze. Naiwniak może ze mnie, ale myślałem, że chociaż tego typu banalne kłopoty infolinia producencka jest w stanie rozwiązać a tu takie rozczarowanie. Ogólnie szkoda czasu u nerwów. Pozdrawiam D.
  2. Witam wszystkich, Intel Management Engine - cóż to za twór? Poszperałem trochę i znalazłem skrajne opinie. Jedni twierdzą, że to śmieciowe oprogramowania dające Intelowi możliwość szpiegowania a drudzy, że zestaw istotnych sterowników. Faktycznie instaluje się to jak oprogramowanie narzędziowe (inaczej niż sterownik). Różnicy pomiędzy wersją z Intel Management Engine i bez jakoś nie widzę. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tematu. Pozdrawiam D.
  3. Cześć: niestety jakiekolwiek próby edytowania rejestru kończą się komunikatem: Pozdrawiam D.
  4. Cześć, dziękuję za odpowiedź w przypadku "Panelu sterowania" akurat ikony nie mogę zmienić , kosz, sieć itp. jak najbardziej dla "Panelu sterowania" opcji brak (zrzut ekranu poniżej) no chyba, że jeszcze w innym miejscu jest możliwość. Wyszukałem wszystkie możliwe skróty na dysku C i je podmieniłem; w menu start czy na pasku zadań jest już właściwa ikona jednak na pulpicie czas cały widnieje systemowa. Nie chcę tworzyć skrótu od skrótu; po zaznaczeniu check boxu "Panel sterowania" w ustawieniech ikon pulpitu chciałbym uzyskać wybraną ikonę. Pozdrawiam D.
  5. Witam Wszystkich, postanowiłem nieco „upiększyć” swego Windowsa 10 Pro 64 bit poprzez zmianę ikon pulpitu. Standardowo ppm a potem Personalizuj/Kompozycje/Ustawienia ikon pulpitu; po zaznaczeniu pola „Panel sterowania” pojawia się brzydka (wiem kwestia gustu mi się nie podoba) ikona. W katalogu Windows\System32 odnalazłem plik control.exe (rozumiem, że on odpowiada za ikonę „Panel sterowania” na pulpicie). Używając programu Resource Hacker podmieniłem przedmiotową ikonę na zgodną z oczekiwaniami. Nijak niestety nie mogę podmienić pliku System32; otrzymuję komunikat o odmowie dostępu. Brak możliwości nadania właściwych uprawnień; opcje zmiany nieaktywne a działam z poziomu administratora (zrzut ekranu poniżej). Uprzejmie proszę o wskazanie właściwej ścieżki postępowania. Pozdrawiam D.
  6. Witam Wszystkich, dysku Samsung SSD 950 Pro M.2 512 GB używam od kilku tygodni. Najpierw funkcjonował jako niesystemowy i sprawował się znakomicie. Parametry (na podstawie testu programem Crystal Disk Mark) przewyższały te podane przez producenta; odczyt sekwencyjny oscylował wokół 2590 MB/s a zapis sekwencyjny wokół 1570 MB/s. Wszystko chodziło pod Windows 10 Pro 64 bit. Po "postawieniu" systemu na przedmiotowym dysku parametry znacząco się obniżyły: odczyt sekwencyjny 1600 MB/s, zapis sekwencyjny 960 MB/s. System jest uaktualniony do wersji 1607 kompilacja 14393.105. Wyszczególnione wyżej doskonałe osiągi dostępne były także pod Windows 10 Pro 64 bit (wersja wcześniejsza). Dysk "siedzi" w Asus Rampage V Extrime bezpośrednio w złączu M.2; kontroler NVMe sterownik 1.4.7.17, firmware 1B0QBXX7 (od samego początku takie były). BIOS płyty głównej 3301 (cały czas ten sam nie był zmieniany przed przeinstalowaniem systemu). Tryb transferu PCIe 2.0 x4 chociaż ten dysk obsługuje PCIe 3.0 x4. Kilka wariantów przychodzi do głowy: - "postawienie" systemu obniżyło wydajność; - uaktualnienie Windows sprawę popsuło (wcześniejsza kompilacja więcej z dysku wyciskała); - coś nie tak z transferem (nie sprawdziłem czy wcześniej działał w konfiguracji PCIe 3.0 x4). Sama zmiana na systemowy mogła transfer na PCIe 2.0 x4 zmienić? - a może coś UEFI trzeba przestawić. Uprzejmie proszę o pomoc w wyjaśnieniu przyczyny problemu. Pozdrawiam D.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...