Skocz do zawartości

Problem z Service Control Manager - błąd 7000


Infantry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2-3 dni mam kłopot m.in z Windows Update, mianowicie nie mogę go włączyć. Oprócz tego naciśnięcie PPM zawiesza Eksplorator, a także multimedia (filmy na YT czy muzyka w WMP) odtwarzają się z opóźnieniem. Postanowiłem sprawdzić podgląd zdarzeń i znalazłem tam sporo błędów krytycznych spowodowanych przez Service Control Manager. Oto błędy:

 

Nie można uruchomić usługi Windows Update z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

Nie można uruchomić usługi Przeglądarka komputera z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

Nie można uruchomić usługi Asystent logowania za pomocą konta Microsoft z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

Nie można uruchomić usługi Klient zasad grupy z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

I najczęstszy:

 

Nie można uruchomić usługi Harmonogram klas multimediów z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

System to Windows 8.1.

Logi w załącznikach. Proszę o pomoc.

 

EDIT: Dodaję jeszcze komunikat wyświetlający się po włączeniu laptopa.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-18109-0-52590000-1470415002_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows, nie wygląda to wcale na problem infekcji. Z raportów nic też nie wynika konkretnego, jedyne co mi się kojarzy "na oko" z obniżeniem responsywności to instalacja Kaspersky (część komponentów odświeżana w bliskim zakresie czasowym). Mam pytanie, czy po przejściu na Tryb awaryjny z obsługą sieci występują podobne problemy i przynajmniej część z wyliczanych usług może się uruchomić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...