Skocz do zawartości

Wolne uruchamianie komputera, przymulanie przeglądarki


jkazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem z wolnym uruchamianiem się komputera + słabo działającą przeglądarką.

Komputer uruchamiał się w 10-12 sekund, teraz uruchamia się w 25-35sekund.

Przeglądarka wcześniej chodziła cacy, teraz jest problem z odpaleniem się obrazków na prawie każdej strony (zamiast obrazka kręci się kółeczko)

 

System: Windows 7, 64 bit. Dysk systemowy SSD

Przeglądarka SlimJet: Wersja 10.0.5.0 (oparty o Chromium 50.0.2661.75 (64-bit))

 Proszę o pomoc.
 

Załączone pliki:

 

 

 

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Proponuję trochę przeczyścić system.

 

1. W Menu Start wpisz w Wyszukaj programy i pliki  > Oczyszczanie dysku.

Otwórz z PPM i kliknij Uruchom jako administator > potem wskaż do oczyszczenia dysk C i tak dalej....

 

2. We Właściwościach systemu otwórz Ochronę systemu i w opcji Konfiguruj usuń punkty przywracania, a potem ustaw maksymalne użycie dysku przez ochronę systemu na 5% . Na końcu utwórz nowy punkt przywracania, bo warto taki mieć.

 

3. Zainstaluj CleanJet lub Odkurzacz i nim wykonaj czyszczenie, to bezpieczne programy. Ja używam Odkurzacz z oczyszczaniem podstawowym w ustawieniach domyślnych..

 

4. Usuń czyli odinstaluj zbędne programy, sam zobaczysz ile tego jest. Ja usuwam IObit Uninstallerem.

Także programy do wykonania w danej chwili konkretnych zadań  jak Malwarebytes AntiMalware, SpaceSniffer i itp. po wykonaniu pracy usuń, jak będą ponownie potrzebne to znowu je pobierzesz...

 

5. Niektóre programy zastąp "lżejszymi". Np. Adobe Reader 11 zastąp Sumatrą PDF ...

 

6. Wykonaj nawet defragmentatorem systemowym defragmentację dysku. Ja używam stary, bezpieczny  Auslogics Disk Defrag wersja 3.5

 

7. Wyłącz funkcję hibernacji. Odzyskasz 75% pamięci RAM.

 

8. Aktualizacji swoich najważniejszych programów wykonuj co 3-5 wersję. Starą wersję dokładnie odinstaluj, a nową instaluj na "czysty system". 

 

9. Wykonaj optymalizację autostartu.

 

PS. Powyższe czynności warto raz w miesiącu w ramach konserwacji wykonywać, a czyszczenie CCleanerem codziennie po zakończeniu pracy z laptopem.....

 

Poradnik do Windows 7

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sto-porad-i-sztuczek-do-windows-7-czesc-1.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...