Skocz do zawartości

Z każdym uruchomieniem FF otwiera się jakaś niepożądana strona


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak mówię, wersja Firefox nie powinna mieć nic do rzeczy, gdyż nie mam żadnego problemu na dokładnie tej samej wersji (klik na ikonę otwiera menu w którym mogę otworzyć linki do aplikacji Google).

 

Firefox był odświeżany u Ciebie. Mimo wszystko ten nowy profil nie jest tożsamy z utworzeniem od zera profilu, gdyż część danych jest kopiowana ze starego profilu do nowego. Sprawdź czy na zupełnie nowym profilu jest ten sam problem. Zamknij Firefox. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p

 

W oknie menedżera profilów załóż nowy, zaznacz i zaloguj się na niego. Podaj czy na tym profilu jest różnica.

Odnośnik do komentarza

picasso zanim weszłam tu żeby sprawdzić czy jest jakieś info od Ciebie, zeskanowałam jeszcze raz Malwarebytes Anti-Malware, a potem jeszcze Adwcleaner_5.201 i problem ustąpił. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale załączam logi ze skanów. Może Ty mi powiesz w czym tkwił ten problem. Na koniec włączyłam jeszcze Auslogics BoostSpeed on znalazł i wyczyscil błedy i wszystko ok.

 

a tu log z Adwcleaner Quarantine

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{0C95ABFE-4FB6-49DB-B22F-0E1F5FC4BEEC}->C:\AdwCleaner\RegistryQuarantine\reg_zqpmqzvuub.reg
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{EEEFACB3-729F-4484-B66D-E7A7917BBFC1}->C:\AdwCleaner\RegistryQuarantine\reg_mrkaxpypgg.reg
HKLM\SOFTWARE\SearchModule->C:\AdwCleaner\RegistryQuarantine\reg_yjagnflklp.reg
HKLM64\SOFTWARE\SearchModule->C:\AdwCleaner\RegistryQuarantine\reg_epzkedffdi.reg
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LowRegistry\DOMStorage\plusnetwork.com->C:\AdwCleaner\RegistryQuarantine\reg_dpzfsyjvpg.reg
 

Raport skanowania Malwarebytes Anti-Malware.txt AdwCleanerC1.txt AdwCleanerS2.txt

Odnośnik do komentarza
Cytat

Chociaż nie wiem dlaczego teraz zużycie procesora na firefox jest większe i wiatrak chodzi głośniej, ale to pewnie nie ma znaczenia

 

Żadnych nowych obiektów infekcji, natomiast w Firefox zostały masowo domontowane różne rozszerzenia, więc to one budzą podejrzenia:

 

FF Extension: Google Translator for Firefox - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\extensions\translator@zoli.bod.xpi [2016-07-15]
FF Extension: Online Convert - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\extensions\firefox@online-convert.com.xpi [2016-07-15]
FF Extension: To Google Translate - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\Extensions\jid1-93WyvpgvxzGATw@jetpack.xpi [2016-07-15]
FF Extension: YouTube™ HD Plus - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\Extensions\jid1-wkCmfgboni3B1Q@jetpack.xpi [2016-07-15]
FF Extension: uBlock Origin - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\Extensions\uBlock0@raymondhill.net.xpi [2016-07-15]
FF Extension: Video DownloadHelper - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\Extensions\{b9db16a4-6edc-47ec-a1f4-b86292ed211d}.xpi [2016-07-15]
FF Extension: Adblock Plus - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jgsdud32.default-1468599369378\Extensions\{d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}.xpi [2016-07-15]

 

Np. skoro masz uBlock Origin to Adblock Plus zbędny. Nie jest też wiadome ile filtrów załadowałaś w obu blokerach, tzn. czy zachowałaś standardową instalację, czy zmieniłaś coś. Im więcej filtrów zaznaczonych, tym bardziej ociężała przeglądarka. Dotyczy to każdego blokera reklam.

 

I na koniec ponownie zastosuj DelFix. To wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...