Skocz do zawartości

Brak rozruchu systemu/BlueScreen i dziwna praca systemu.


ShrooM

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że dosyć często nie mogę włączyć komputera ponieważ bardzo długo jest ekran Biosu oraz ten drugi obraz z logiem windows.
Po chwili wywala  ten niebieski ekran, i muszę robić kilka resetów komputera by komputer włączył się normalnie.

Dodatkowo coś dziwnego się dzieje na komputerze,  praca jest trochę spowolniona, myszka sama się wyłącza i włącza ponownie na dodatek są freezy jak się to dzieje.

 

Raporty na dole oprócz minidump  ponieważ w tym folderze nic się nie znajduje, jest pusty a tego drugiego pliku też niema.

Program bluescreenviever też nic nie pokazuje a mam dobrze skonfigurowane tak jak w instrukcji.

(wolne miejsce na C mam mniej niż 25GB także to pewnie problem).

 

Raport.html wkleję w zippyshare ponieważ pokazuje tu że jest za duży.

http://www8.zippyshare.com/v/30VkiBaq/file.html

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do zmiany i sprawdzenia:

1. RAM siedzi w kanale B DIMM1 a powinien w kanale A DIMM 0.

2. Dysk Plextora to SSD i pewnie na nim jest system. Tu masz problem z błędami transmisji (C7 - 46 błędów). Sprawdź montaż.

3. Spróbuj wyłączyć w BIOS (UEFI) zintegrowaną grafikę Intela. Masz AMD R9 270X. Zakładam, że monitor jest podłączony do AMD a nie do złącza płyty.

4. Objawy mogą wskazywać również na problem z napięciami zasilacza i dodatkowo padającą baterię na płycie głównej.

5. Pokaż obrazek z zakładki Sensors (HWInfo). Zwróć uwagę na wartość VBat.

6. Czy nie obserwujesz efektu utraty czasu przez system?

Odnośnik do komentarza

1. Nie rozumiem o co chodzi bo ram siedział w 1_DDR3, na płycie szary socket. Ale zmieniłem na 3_DDR3 czarny socket. Myśle że o to chodziło ?

2.Montaż wydaje się być ok, na wszelki wypadek poluzowałem Sata i docisnąłem mocniej.

3. Wyłączyłem tak jak napisałeś. Monitor mam podłączony z tyłu w gniazdo DVI przejściówką na ten normalny kabel niebieski od monitora. Jest to od Karty graficznej.

4. Nie mam pojęcia jakie są naturalne wartości, ale mam screeny z sensorów.

5. Screeny w załączniku, VBAT na screenie Sensor3.png , 3.264 Volt.

6. Nie rozumiem co masz na myśli z (utratą czasu),

@wieslaw531.

 

post-16509-0-20760000-1465811757_thumb.png

post-16509-0-63640000-1465811765_thumb.png

post-16509-0-35680000-1465811771_thumb.png

post-16509-0-01480000-1465811777_thumb.png

Odnośnik do komentarza

1. Zobacz podany wcześniej System Summary - Memory Modules. Obsadzony bank #3 - czyli ostatni. Teraz powinno być #0.

2. Obserwuj w SMART parametr C7. Miałeś wartość 46. Jeżeli zacznie rosnąć to nadal masz problem z błędami transmisji.

3.

4. Napięcia OK.

5. Miałem taki sam wynik na kompie żony. Problemy z rozruchem i okazało się, że bateria faktycznie ma 0,2 V (pomiar miernikiem).

6. Utrata napięcia baterii objawia się zmianą czasu i daty systemowej w BIOS (UEFI). Ustawienia BIOS przywracane są do wartości domyślnych. Zobacz czy ten czas jest aktualny.

 

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń. Start - Uruchom - devmgmt.msc - Enter.

 

Nic nie piszesz czy nastąpiły jakiekolwiek zmiany w zachowaniu systemu.

Odnośnik do komentarza

1. Zrobiłem, teraz pokazuje #0, a na płycie głównej wsadziłem to w 4_DDR3, no ale skoro program wie lepiej i pokazuje że to socket 0 a nie 4 no to ok. Nie wiem czy to ma znaczenie tak ogólnie.

2. Nic się nie zmieniło od tamtej pory. Nadal jest 46

3.ok

4.ok

5.Hmm nie mam miernika by to sprawdzić ale inny program AIDA64 też pokazuje takie same pomiary tej baterii.

6. Czas zgadza się z obecnym, niema żadnych utrat.

7. SS z menadżera

tNqKtFP.png?1

8. Co do sterowników biosu to mam rev 1.1 tak pisze na płycie, noto pobieram najnowszą wersje bodajże F15 czy coś ale wyskakuje mi takie coś:

2EquLGz.jpg?1

Także nie wiem jak mam to zaaktualizować.

WAŻNE!: Na dodatek uchwiciłem na zdjęciu BlueScreena na gorącym uczynku, ponieważ żadne się nie zapisują (nie wiem dlaczego). A pojawia się on za którymś tam razem jak komp sie nie uruchomi lub nic nie klikne.

Druga sprawa to że nieraz w BIOS pokazuje mi tylko Dysk PLextor SSD w sektorze BOOT,   czyli zwykły dysk znika mi z tej zakładki wyboru dysku do bootowania.

6pAby1D.jpg?1

Odnośnik do komentarza

Udało mi sie zrobić UPDATE tego biosu ale, po chwili zwątpiłem bo po ekranie biosu komp się zresetował i nie dało się wejść do SETUP. Ale jakoś  mu przeszło i oto jestem.

 

Tak mieszkam w Norwegii

Kiedyś próbowałem klikać to narzędzie naprawiania systemu jak mi wyskoczyło do wyboru "Uruchom Normalnie lub tą opcją naprawiania" , ale co z tego jak wtedy nic nie mogłem kliknąć a ten cały proces nic nie naprawiał.

Nie umiałem się tym obsłużyć. Jedynie przywracanie systemu tam chyba było no ale co mi to da jak to trwa już z pół roku.

 

Pytanie moje brzmi tak: Czy możecie mi jakoś pomóc ? Bo  pokazuje te wszystkie screeny,dane nawet bluescreen-a ale nie otrzymałem odpowiedzi czy jest coś źle :) To czyli w czym leży problem że komputer nie chce się uruchamiać dopiero za którymś tam razem jak w rosyjskiej ruletce po wielu restartach ?

 

PS: " Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym ale jak pojawia mi się logo windowsa po uruchomieniu komputera automatycznie wyłącza mi się myszka i klawiatura oraz towarzyszy temu dźwięk jakby szumienia jak mam słuchawki" Dlatego potem w opcji naprawiania nie da się zmienić żadnej z opcji.

Odnośnik do komentarza

1. Konfiguracje już kiedyś zrobiłem, i jest raczej tak jak na screenie. A przyczyną nie zapisywanie się bluescreenów  może być ta pojemność na "C"  mam poniżej 25gb a nie wiem co mam usunąć by nie zaszkodzić.

Druga sprawa nie wiem w jaki sposób zapycha mi się cały dysk "F" mam 500gb a już jest zapełniony.. Dodam że nie instalowałem tam praktycznie nic. Bo mam "fetysz' na instalowanie na dysku E.  Kiedyś widział że tam instalują się jakieś kopie zapasowe. Czy możesz mi poradzić jak opróżnić ten dysk z zbędnych rzeczy ? (ale to tak opcjonalnie i format odpada)

FC9OlOt.png?1

2. Nic nie wykryło te sfc /scannow

Evl2X2X.png?1

Hmmm :(

Odnośnik do komentarza

1. Czy aktualizacje systemu działają i masz system aktualny?

2. Pobierz Spacesniffer - rozpakuj - uruchom program jako administrator (PPM). Wybierasz poszczególne partycje i widzisz co tam jest.

3. Po ocenie stanu wykonaj oczyszczanie dysku (wszystkich partycji). Pierwszy etap klasyczny, drugi etap powtórka i wybierasz Więcej opcji (chyba) i tam Usuń punkty przywracania - OK. Po operacjach na wszystkich partycjach robisz restart.

4. Po tym wszystkim wykonujesz tzw. Czysty rozruch - KLIK .

5. Nie wiem jak często masz problem ale w zależności od tego spróbuj popracować jakiś czas w tym trybie. Jeżeli to pomoże to zgodnie z opisem przywracasz kolejno wszystko co wyłączałeś ale stopniowo z restartami dotąd aż powróci problem. To będzie winowajca. To jest kolejna próba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...