Skocz do zawartości

Jakie programy "czyszczące"?


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobrym oprócz Cclanera pomocnym jest tzw. Odkurzacz nie ma co się rozpisywać o zasadach jego działania i funkcjach. Ja osobiście polecam w wersji 11 TU, te wyżej są jakieś przekombinowane i nie ma co go aktualizować do tych wersji. Ustawienia też nie są skomplikowane. Wypróbuj też Eusing Free Registry Cleaner. Te trzy działają u mnie na Xp i win 7.

Odnośnik do komentarza

Ja prócz wcześniej wymienionego CClenera używam także Vit Registry Fix ze względu na dość bogate możliwości skanu poza tym jest po polsku i ma moduł do defragmentacji rejestru co bardzo się przydaje po wyczyszczeniu błędnych i niepotrzebnych wpisów w rejestrze. Tak a pro po to chyba nawet Picasso gdzieś opisywała lub polecała ten program do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza

ten vit taki niezbyt pewny wg mnie...

Vit Registry Fix jest świetnym programem oczywiście zakładając, że jak w przypadku wszystkich innych "cleanerów" należy zwracać uwagę - przynajmniej na początku poznając program - co chce usunąć, ponieważ każdy komputer jest właściwie "osobnym światem". Używam chyba ze 2 lata i bez żadnych problemów zarówno na WinXP jak i W7. Na początku radzę używać na domyślnych ustawieniach szczególnie przy czyszczeniu rejestru. Ponadto bardzo dobrym pakietem jest Glary Utilities...osobiście używam wersje portable nie wymagającą instalacji.

Eusing Registry Cleaner - świetny wybór, bo choć program nie jest demonem szybkości, to od lat kilku (tak z 5-6) nie narobił mi kłopotów na żadnym komputerze. Co do CCleanera - bez komentarzy,bo program broni się sam. Używam go od wersji chyba w okolicach 1.2 czyli ze 6 lat i złego słowa nie powiem o tym programie

Odnośnie defragmentacji:

rejestr: NTREGOPT lub odpowiedni moduł w Vit registry Fix

pliki: PageDefrag (pliki systemowe), poza tym Ultimate Defrag Free (na XP) i Puran Defrag Free (na W7).

Odnośnik do komentarza

Co do odkurzacza to należy zostawić ustawienia domyślne lub uważnie dokonać zmian. Ja odkurzaczem sprzątnąłem sobie internet w XP. Jest też możliwość ustawienia kopii usuwanych elementów przy usuwaniu poszczególnymi modułami, ale ponoć zajmuje to sporo miejsca (skórka za wyprawkę). Zasadniczo chodziło mi o podstawową funkcję: Szybkie czyszczenie dysku. Mam go na 7 i XP.

Odnośnik do komentarza

"Dobrym oprócz Cclanera pomocnym jest tzw. Odkurzacz nie ma co się rozpisywać o zasadach jego działania i funkcjach. Ja osobiście polecam w wersji 11 TU, te wyżej są jakieś przekombinowane i nie ma co go aktualizować do tych wersji"

To chyba jest kwestia innego interfejsu. Program w nowszych wersjach działa lepiej (wiem, mogę nie być obiektywny) ale zgadzam się, że wygląd nie jest intuicyjny. W wersji 13-tej wygląd będzie o wiele bardziej przyjazny :)

Wracając do pytania- 99% problemów z używania takich cleanerów bierze się z tego, co ostatnio stało się narodowym przekleństwem: ludzie po prostu nie czytają, wolą sobie klikać.

Mam kilka programów sprzątających (cokolwiek przez nazwę rozumiemy) ale najbardziej konkretne są: CCleaner, Comodo System Cleaner, Odkurzacz i Registry First Aid z jakiejś promocji.

Ps. Przy okazji zapraszam do bycia betatesterem programu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...