Skocz do zawartości

Zniknęła zawartość pulpitu


PasQda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dzisiaj po włączeniu komputera nie wyświetliła mi się zawartość pulpitu: mam podstawowe skróty Mój komputer, Mozzila etc., ale poznikały mi dość ważne foldery, które miałam umieszczone właśnie na pulpicie dotyczące pracy etc., Dziwne, że widzę foldery, które wrzuciłam wczoraj na pulpit...  a reszty nie ma.. czy jest szansa na odzyskanie folderów??? :(

Jezeli wkradł mi się wirus, to muszę mieć niebywałego pecha ,bo od miesiąca nie mam Internetu na mieszkaniu i włączyłam kompa może 2-3 razy robiąc sobie hotspota z telefonu, tylko na chwilę - wtedy, kiedy telefon nie wystarczał :/

Help me.

 

Standardowo dołączam pliki.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji.

 

 

Dzisiaj po włączeniu komputera nie wyświetliła mi się zawartość pulpitu: mam podstawowe skróty Mój komputer, Mozzila etc., ale poznikały mi dość ważne foldery, które miałam umieszczone właśnie na pulpicie dotyczące pracy etc., Dziwne, że widzę foldery, które wrzuciłam wczoraj na pulpit... a reszty nie ma.. czy jest szansa na odzyskanie folderów???

Czy tu aby nie nastąpiło przekierowanie jednego z folderów Pulpitu? W skanie Shortcut widzę odnośnik do folderu "Desktop" na dysku D:

 

Shortcut: C:\Users\Diana\Desktop\Graboid Video.lnk -> C:\Program Files (x86)\Graboid\GraboidVideo\3.58\GraboidClient.exe (Graboid Inc)

Shortcut: C:\Users\Diana\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\BESTplayer - Sprytny odtwarzacz filmów.lnk -> D:\Diana\Desktop\BESTplayer.exe (Brak pliku)

 

Podaj mi skan pokazujący konfigurację folderów powłoki (tzn. gdzie kierują ścieżki Pulpitu). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders"
Reg: reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders"
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders"
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders"

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

Odnośnik do komentarza

W rejestrze jest już ustawione, że jeden z folderów Pulpitu (są zawsze dwa: użytkownika + C:\Users\Public) jest już ustawiony na tę ścieżkę:

 

========= reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders" =========

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

Desktop REG_SZ D:\Diana\Desktop

 

========= reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" =========

 

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Desktop REG_EXPAND_SZ D:\Diana\Desktop

 

Czyli mam rozumieć, że: relokacja do katalogu D:\Diana\Desktop była celowa + a mimo tego zawartość tego folderu na dysku nie jest widziana na ekranie Pulpitu?

Odnośnik do komentarza

Właśnie ja nic nie robiłam - nie zmieniałam (świadomie) ścieżki pupitu. Zawsze standardowo zawartość pupitu zapisuje się na dysku C i nigdy nic nie przestawiałam. Właśnie byłam zaskoczona, że , kiedy pracowałam na laptopie i było wszystko ok, dnia następnego zniknęła mi cała zawartość pulpitu i nie mogłam jej znaleźć na dysku, gdzie mam zainstalowany system (czyli dysk C:)

Odnośnik do komentarza

Przekieruję z powrotem Pulpit na C, ale zanim do tego przejdę mam dodatkowe pytanie. Jest tu znacznie więcej przekierowanych ścieżek na D:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
    My Video    REG_SZ    D:\Diana\Videos
    My Pictures    REG_SZ    D:\Diana\Pictures
    Desktop    REG_SZ    D:\Diana\Desktop
    Favorites    REG_SZ    D:\Diana\Favorites
    My Music    REG_SZ    D:\Diana\Music
    {7D1D3A04-DEBB-4115-95CF-2F29DA2920DA}    REG_SZ    D:\Diana\Searches
    {374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}    REG_SZ    D:\Diana\Downloads
    {BFB9D5E0-C6A9-404C-B2B2-AE6DB6AF4968}    REG_SZ    D:\Diana\Pictures\Links
    {4C5C32FF-BB9D-43B0-B5B4-2D72E54EAAA4}    REG_SZ    D:\Diana\Saved Games


Czy to także niechciane zmiany?
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

StartRegedit:
Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Desktop"="C:\\Users\\Diana\\Desktop"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Desktop"=hex(2):25,00,55,00,53,00,45,00,52,00,50,00,52,00,4f,00,46,00,49,00,\
4c,00,45,00,25,00,5c,00,44,00,65,00,73,00,6b,00,74,00,6f,00,70,00,00,00
EndRegedit:
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart systemu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

Jeśli wszystko poprawnie się wykona, skasuj folder D:\Diana\Desktop. Rzecz jasna wcześniej wyciągnij z niego ewentualne potrzebne rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...