Skocz do zawartości

Błąd dysku przenośnego - Ukryte Pliki - Niby dane są ale ich Nie widać


ThePiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na dysku przenośnym ok. ponad 300 Gb danych muzyka, filmy itp. ale niedawno przeniosłem świeżo ściągnięte filmy na niego, raptem 3 a małej wadze.

Laptop mówi że jest zajęte ponad 300 gb a w chodzę w dysk widać tylko te 3 filmy.

Jakiś wirus ? 
Co mam zrobić ? 
Przeskanowałem go wielokrotnie ale darmowym avastem, mówi że niby wszystko ok, ale za każdym razem jak go podłączam do laptopa wyskakuje komunikat że komputer napotkał błąd należy go przeskanować  i właśnie tym skanem zalecanym nie da się tego wykonać ! 

Ewidentnie widać że to przez te filmy, zacinają się, długo się włączają, jeden nawet w ogóle nie włączał się więc niby usunąłem.

Chciałem je przenieść na laptopa, jest to niemożliwe.  


http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2145420.html#10184696

Niby zrobiłem to " Wpisz w uruchom: attrib -S -H X:\*.* /S /D " 
Ale niC to nie dało ! 
Później jakieś dwa foldery wyskoczyły  blady folder - $RECYCLE.BIN  i  normalny żółty - System Volume Information

 

Po wykonanej czynności - 

"   Uruchom cmd.exe jako administrator.

Wpisz i zatwierdź enterem: chkdsk X: /f
X- podstaw literę którą oznaczony jest dysk  "

 

Komunikat wykoczył  -  krytyczny błąd dysku, błąd urządzenia we/wy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niby zrobiłem to " Wpisz w uruchom: attrib -S -H X:\*.* /S /D "

Ale niC to nie dało !

Później jakieś dwa foldery wyskoczyły blady folder - $RECYCLE.BIN i normalny żółty - System Volume Information

(...)

Komunikat wykoczył - krytyczny błąd dysku, błąd urządzenia we/wy

Temat założony w dziale analizy infekcji, opis nie wskazuje na infekcję. Infekcja ukrywa dane za pomocą atrybutów HS. Skoro atrybuty zdjęte, a ujawniły się tylko te dwa foldery (Kosz i folder Przywracania systemu), to znaczy że nie ma nic więcej dostępnego w normalny sposób. Opis sugeruje problem ze strukturą plików, a być może i fizyczny dysku skoro nawet chkdsk nie chce się uruchomić. Temat przenoszę do działu Hardware. Przeczytaj zasady działu co należy podać pod kątem dysku: KLIK.

Odnośnik do komentarza

ThePiotrek, wyraźnie powiedziałam co należy podać, czego nie dostarczyłeś. Dane przeanalizuje moderator Hardware.

 

Przeczytaj zasady działu co należy podać pod kątem dysku: KLIK.

 

Nawiasem mówiąc, nawet nie raczyłeś przekleić co się pokazało w oknie cmd po ostatniej próbie z chkdsk. Jasnowidzami nie jesteśmy, by ustalić treść komunikatu: "Wyskoczyły jakieś napisy po angielsku. Bardzo małym drukiem i marnej jakości."

Odnośnik do komentarza

"Przeczytaj zasady działu co należy podać pod kątem dysku" oznaczało, że dostarczasz dane tyczące dysku o których mowa w tym linku. To nadal aktualne. Jeśli chodzi o treść pokazaną w oknie CMD, jedno z dwóch:

- prawy klik na okno > opcja Zaznacz wszystko > prawy klik na zaznaczoną treść, co ją automatycznie skopiuje do schowka > w poście CTRL+V co wklei treść z okna

- lub po prostu zrób zrzut ekranu z tego co się pokazuje

Odnośnik do komentarza

Co do pierwszego zdania to by było na tyle   -   Verbatim     Model # 53029     500GB                      N446

W pierwszym poście wszystko jasno jest napisane. 

 

 

 

Znów zrobiłem próbe z chkdsk. 

I zupełnie co innego wyszło niż ostatnio, pierwszą razem był ten ekranik wiele mniejszy i co najmniej 3 zdania były.

 

A teraz większy i czytelniejszy, poza tym Amerykie odkrył ten komunikat -  

"   cannot open volume for direct acess    "
 
Czyli  Nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu  -  serio ?   xD
Odnośnik do komentarza

No tak, to zdecydowanie wina forum, że się go nie czyta.  

  

 https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/#entry132187

 

 W razie problemów z czytaniem polecam: 

https://www.ivona.com/pl/ 

 

Podsumowując - zamiast się pieklić, wypadałoby jednak przeczytać podpięte tematy, które są wyróżnione i wytłuszczone. Tam są informacje co należy zamieścić pod kątem dysku. Żeby maksymalnie Ci pomóc dodam, że istotny jest parametr SMART, który możesz odczytać za pomocą CristalDiskInfo lub GsmartControl. Ja polecam ten drugi. Pobierz go  stąd .  

Wybierz dysk, a potem Save As i załącz log na jakąś stronę lub wrzuć tutaj. 

Możesz też wykonać analizę w MHDD lub wygodniej w Victorii 4.47, do pobrania: 

http://www.softportal.com/getsoft-40873-victoria-2.html

 

 Wybierasz dysk, zakładka tests i start. Na koniec zrob screena i pokaz go tutaj. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...