Skocz do zawartości

Gmer wykrył rootkita


Rekomendowane odpowiedzi

ściągnąłem ten drugi co miał 110 mb " Windows6.0-KB947821-v11-x86 " i zaczęło mi aktualizować samo i żadnego loga nie było ;/

 

Jest napisane w moim opisie, że nie jest to "aktualizacja" (tylko tak wygląda) oraz gdzie jest log:

 

3. Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu wynikowo tworzy pliki Dziennika w następujących lokalizacjach:

 

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.log (Bieżący log. Przy ponawianiu skanów zawartość jest zastępowana najnowszym wynikiem.)

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.persist.log (Historia skanowania, log budowany przyrostowo)

 

%SYSTEMROOT% = C:\Windows

 

 

Zainstalowałem program wtw z linka który był tutaj na stronie o po zainstalowaniu kaspersy pokazał mi komunikat że ma keylogera.

 

To jest prawdziwy keylogger czy tylko fake ?

 

gruby, czy Ty sądzisz że ja podsuwam program z keyloggerem? Masz opisane w Wiki programu o co chodzi:

 

Mój antywirus wykrywa w WTW keyloggera

 

Komunikator aby monitorować czas bezczynności użytkownika zakłada (używając DirectInput) hooka na klawiaturę i mysz. Jest to zrobione tak a nie inaczej aby móc ignorować naciśnięcia klawisza ScrollLock (aby miganie diodą klawiatury nie liczyło się jako aktywność użytkownika).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

http://wklej.to/jQAhD/text << CheckSUR.persist

http://wklej.to/5tO5O/text << CheckSUR

 

gruby, czy Ty sądzisz że ja podsuwam program z keyloggerem? Masz opisane w Wiki programu o co chodzi:

 

Wręcz przeciwnie ! Jestem bardzo wdzięczny za cały trud w pomocy z moim problemem. Chodziło tylko o to że może to ja ściągnąłem jakaś wersje z Keylogerem albo że antywirusa pokazuje go a to jest Fake .

Odnośnik do komentarza

Jeszcze apropos GMER ... Na wszelki wypadek pokaż co widzi na tym systemie Kaspersky TDSSKiller. Jeśli coś by wykrył, nie usuwaj tego i przyznaj akcję Skip, tylko raport do prezentacji przygotuj.

 

 


Checksur.log wskazuje na 5 brakujących plików i nie zostało to naprawione przez narzędzie.

 

1. Przesyłam na PW komplet plików wyekstraktowany z czystej wirtualnej instalacji Vista, pasujących do danych komponentów.

 

2. Pliki należy porozdzielać we właściwych katalogach punktowanych logiem:

  • C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft-windows-dfsr-core-clientonly_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_b442caae9d1904a7 = tu umieszczasz plik dfsrres.dll
  • C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft-windows-dfsui_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_578940ab0017cbb7 = tu umieszczasz plik DfsShlEx.dll
  • C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft-windows-icm-profiles_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_9728ca2d08c669b6 = tu umieszczasz pliki D50.camp + D65.camp
  • C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft-windows-dhcp-client-dll_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_d52367a431a4bea6 = tu umieszczasz plik dhcpcmonitor.dll

Jest tu haczyk, brak uprawnień. By dało się wstawić pliki w te katalogi, należy dla każdego katalogu tymczasowo przestawić uprawnienia: zmienić Właściciela z TrustedInstaller na swoje konto + swoje konto dodać na listę i przyznać mu Pełną kontrolę. Nie zaznaczaj przetwarzania podobiektów. W konsekwencji pojawią się przy przyznawaniu Pełnej kontroli błędy Odmowa dostępu dla innych plików w danym katalogu, co ignorujesz. Natomiast po wstawieniu plików należy przywrócić pierwotne ustawienia (Właścicielem staje się ponownie TrustedInstaller a swoje konto usunąć z listy). Operacje na uprawnieniach opisane w tym tutorialu: KLIK.

 

3. Restart komputera. Wytwórz ponowny log z Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kaspersky coś tam wykrył

http://wklej.to/5y6iO/text < KAspersky

 

http://wklej.to/IBmwy/text

http://wklej.to/VIVCk/text

 

PS. Zainstalowałem Tuneup utilities i oczyściłem tam wszystko i dałem tryb turbo i zmienił mi sie wygląd systemu na stary z 98 ale komputer przyspieszył :)

następnie czytałem że przydatne jest oczyszczenie ramu i ściągłem jaki s program i zwolnił mi bardziej ; /

Odnośnik do komentarza

1. Kaspersky nic nie znalazł. To się nie liczy:

 

2011/02/21 14:06:50.0110 1840	Suspicious file (NoAccess): C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys. md5: ca9a2690a2b53662565654b48f7ae68f

2011/02/21 14:06:50.0131 1840 sptd - detected Locked file (1)

 

To sterownik DAEMON Tools i jeśli czynny, zawsze będzie jako zablokowany w skanie. Cytuję z mojego opisu:

 

Uwaga: przed podjęciem jakichkolwiek kroków na własną rękę najlepiej się skonsultować, ponieważ wyniki niekoniecznie mogą być rzeczywistym zagrożeniem i mieć kwalifikację do usuwania. Przykładowo, podstawowym obiektem wchodzącym w paradę jest sterownik emulacji napędów wirtualnych SPTD i Kaspersky będzie punktował ten obiekt jako "podejrzany", plik określi jako zablokowany, ale ustawi mu domyślną akcję na Skip. Przypominam ponownie główne ogłoszenie działu: Oprogramowanie emulujące napędy.

 

tdsskillersptd.png

 

2. Pliki wstawiłeś. Ponowny checksur naprawił dwa błędy w tym obszarze i już więcej nic nie jest odnotowane. Nasuwa się pytanie: czy teraz zastartowanie instalacji SP1 jest możliwe? Acha, Kasperskiego na czas instalacji wyłącz (a nawet całkowicie odinstaluj) = to jest bardzo silny soft, który może uniemożliwiać instalację pakietów SP. Jednym z podstawowych zaleceń MS jest pozbycie się tego softu na czas montażu: KB947366.

I jeszcze pytanie: pobrałeś oczywiście oba pełne instalatory SP z uprzednio podanych przeze mnie linków? Pełne instalatory redukują ryzyko niepowodzenia w porównaniu do ściągania SP metodą automatycznego Windows Update.

 

 

następnie czytałem że przydatne jest oczyszczenie ramu i ściągłem jaki s program i zwolnił mi bardziej ; /

 

Nie! "Czyszczenie RAM" przeważnie ma skutki odwrotne od zamierzonych. Więcej info: KLIK. Najlepiej zostawić w świętym spokoju zarządzanie pamięcią Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
ponieważ na tej stronie miscrosofta nie wiem jak pobrać wszędzie szukałem i nie ma tam pobierz ;/

 

Ależ na podanej przeze mnie stronie (KB935791) wszystko jest .... Na stronie przechodzisz do ustępu "Metoda 3. Uzyskanie najnowszego dodatku Service Pack dla systemu Windows Vista z witryny Centrum pobierania firmy Microsoft" i w sekcji "Pliki do pobrania" po kolei klikasz w oba linki "Kliknij, aby pobrać inne wersje dodatku Service Pack 1/2 dla systemu Windows Vista". Po klikach następuje rozwinięcie tekstu i tam się pokazują do pobrania (podkreślone to wersje dla Ciebie):

 

spdl.th.png

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK, cieszę się, że jest już w porządku z instalacją SP. Tylko zapytam pro forma: Kasperskiego wyłączałeś czy deinstalowałeś na czas nakładania SP?

 

Natomiast teraz, po dużej zmianie konfiguracyjnej, spróbuj uruchomić ponownie GMER. Przypomniał mi się bowiem taki przypadek, gdzie to po aktualizacjach Vista > Vista SP2 GMER nagle przestał się zawieszać.

Odnośnik do komentarza

I jest w porządku. GMER się uruchomił (znów nie wyłączyłeś emulacji DAEMONa) oraz na dodatek zniknęły te odczyty z "rootkit". Moim zdaniem to nie był rootkit. Podsumowanie: sieć naprawiona (usunięte sterowniki Avast), aktualizacje naprawione, system i aplikacje zaktualizowane, system nieco odciążony (wymiana GG na WTW + optymalizacja TuneUp). Jeśli nie ma tu nic nowego do rozwiązywania, to i temat zamykamy.

 

Tak przy okazji, to tu był inny użytkownik z identycznym odczytem "rootkit" i też bez Vista SP2: KLIK. Może to jest jakoś ze sobą sprzężone, coś występuje takiego w systemie, że GMER to dziwnie notuje. Nie wiem. Ale u Ciebie przecież nie wykryliśmy żadnej czynnej infekcji, a po aktualizacji systemu odczyty zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...